Tour Cycliste International La Provence 2016: etap 2

Włoch Davide Martinelli (Etixx-Quick Step) wygrał drugi etap francuskiej etapówki.

Kolarz belgijskiej ekipy na metę wpadł przed drużynowym kolegą Fernando Gavirią. Dwójka uniknęła kraksy na ostatnim wirażu i obsadziła dwa pierwsze miejsca na etapie. Podium dnia dopełnił Włoch Daniele Ratto (Androni Giocattoli-Sidermec).

W koszulce lidera pozostaje Francuz Thomas Voeckler (Direct Energie).

Wyniki 2. etapu Tour Cycliste International La Provence 2016 (2.1), Miramas - Istres (180 km):

  1 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                 4:48:17
  2 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
  3 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  4 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
  5 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
  6 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Damien Touze (Fra) French National Team
  8 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
  9 Simon Sellier (Fra) French National Team
 10 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 12 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling
 13 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 14 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 16 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 17 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 18 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 19 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 20 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 22 Anthony Roux (Fra) FDJ
 23 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 24 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 25 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 26 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 27 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 28 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 29 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 30 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 31 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 32 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 33 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 34 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 35 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 36 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 37 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 38 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 39 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 40 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 41 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 42 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
 43 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 44 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 45 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 46 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 47 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
 48 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 50 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
 52 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 53 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 54 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 55 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Elie Gesbert (Fra) French National Team
 57 Valentin Madouas (Fra) French National Team
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 59 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 62 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Nans Peter (Fra) French National Team
 64 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 65 Frederic Brun (Fra) Direct Energie
 66 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 67 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 68 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 69 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 70 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 71 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling
 72 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 74 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
 75 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 76 Kévin Reza (Fra) FDJ
 77 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 78 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 79 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 80 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 81 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 82 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 83 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Tea     00:34
 84 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 85 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 86 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 87 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 88 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          00:43
 89 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     01:01
 90 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 91 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 92 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           01:07
 94 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 95 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      01:38
 96 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           01:40
 97 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:42
 98 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 99 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
100 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
101 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           02:07
102 Jérémy Lecroq (Fra) French National Team                     02:20
103 Clément Penven (Fra) Armee de Terre                          02:43
104 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
105 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
106 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre                           02:46
107 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
108 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
109 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
110 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
111 Corentin Ermenault (Fra) French National Team
112 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     03:22
113 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
114 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          03:23
115 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       03:29
116 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
117 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
118 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:58
120 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:17
121 Jérémy Maison (Fra) FDJ
122 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
123 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
124 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 05:45
125 Egor Silin (Rus) Team Katusha
126 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        05:55
127 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                            06:31
128 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
129 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM
130 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
131 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          08:02
132 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                            09:21
133 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre                        11:36

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                       9:15:32
  2 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          00:07
  3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:09
  4 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
  6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   00:12
  7 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:14
  8 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
  9 Lawson Craddock (USA) Cannondale Pro Cycling
 10 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Anthony Roux (Fra) FDJ
 12 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 13 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 14 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 15 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             00:22
 16 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling                    00:55
 17 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 18 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 19 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 20 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 21 Elie Gesbert (Fra) French National Team                      01:01
 22 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:05
 23 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     01:08
 24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     01:12
 25 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          01:15
 26 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   02:21
 27 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     02:23
 28 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 29 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           02:26
 30 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 31 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 32 Nans Peter (Fra) French National Team
 33 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
 34 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:36
 35 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        02:38
 36 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec        02:52
 37 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          02:54
 38 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      03:21
 39 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           03:30
 40 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      03:36
 41 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      03:55
 42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:03
 43 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             04:19
 44 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     04:32
 45 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           04:43
 46 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:23
 47 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           05:35
 48 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              06:05
 49 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                06:16
 50 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          06:24
 51 Valentin Madouas (Fra) French National Team                  06:58
 52 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 53 Simon Sellier (Fra) French National Team                     07:02
 54 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 55 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
 56 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 57 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling                 07:07
 58 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 07:57
 59 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      08:23
 60 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          08:26
 61 Frederic Brun (Fra) Direct Energie                           08:34
 62 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           08:36
 63 Antoine Demoitie (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:46
 64 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            08:53
 65 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                08:57
 66 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                    09:18
 67 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 68 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                09:40
 69 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       09:44
 70 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
 71 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  09:48
 72 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               10:57
 73 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  11:33
 74 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:43
 75 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          12:12
 76 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          12:26
 77 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 12:51
 78 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         12:54
 79 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team       12:59
 80 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         13:01
 81 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 82 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     13:04
 83 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 84 Damien Touze (Fra) French National Team                      13:07
 85 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   13:34
 86 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
 88 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 89 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 90 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 91 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 92 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 93 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 94 Corentin Ermenault (Fra) French National Team
 95 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        14:44
 96 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     15:59
 97 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       16:17
 98 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                16:20
 99 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     16:26
100 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     16:51
101 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     17:03
102 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      17:51
103 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
104 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      20:05
105 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 20:50
106 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                            22:15
107 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           24:50
108 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
109 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
110 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
111 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
112 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Tea     25:24
113 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         26:12
114 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
115 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
116 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
117 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      26:28
118 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           26:46
119 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       27:13
120 Clément Penven (Fra) Armee de Terre                          27:33
121 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  28:12
122 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       28:19
123 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
124 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                28:48
125 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       28:58
126 Jérémy Lecroq (Fra) French National Team                     29:06
127 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             29:41
128 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                       31:03
129 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                            31:21
130 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
131 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          32:52
132 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               33:35
133 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre                        36:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: