Tour de Langkawi 2016: etap 1

Andrea Guardini (Astana) wygrał pierwszy etap 21. edycji malezyjskiego wyścigu w prowincji Langkawi.

Włoski sprinter pokonał po masowym finiszu Brentona Jonesa (Drapac) i Andrea Paliniego (Skydive).

W wyścigu startuje Karol Domagalski (One Pro Cycling), który na początek zajął 17. miejsce.

Wyniki 1. etapu Tour de Langkawi 2016 (2.HC), Kangar - Baling (165,5 km):

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      4:15:57
  2 Brenton Jones (Aus) Drapac
  3 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai
  4 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
  5 Dylan Page (Swi) Team Roth
  6 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
  7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
  8 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
  9 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 10 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 11 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 12 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 13 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 14 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro
 15 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
 16 Graeme Brown (Aus) Drapac
 17 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 18 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 19 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 20 Kangeun Joo (Kor) KSPO
 21 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental
 22 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 23 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 24 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu
 25 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 26 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 27 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 28 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
 29 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 30 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 31 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental
 32 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang
 33 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 34 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 35 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia
 36 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 37 Gavin Mannion (USA) Drapac
 38 Tariq Obaid (UAE) SkyDive Dubai
 39 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 40 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 41 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia
 42 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
 43 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 44 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental
 45 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 46 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 47 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang
 48 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 49 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela
 50 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 51 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 52 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 53 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 54 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 55 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 56 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 57 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 59 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron
 60 Joo Yong Seo (Kor) KSPO
 61 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 62 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 63 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO
 64 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental
 65 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron
 66 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 67 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 68 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 69 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 70 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang
 71 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 72 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 73 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 74 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 75 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 76 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 77 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 78 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 79 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia
 80 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 81 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia
 82 Burr Ho (HKg) HKSI Pro
 83 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 84 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron
 85 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 86 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro
 87 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro
 88 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
 89 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 90 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP
 91 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 92 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang
 93 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 94 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO
 95 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 96 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental
 97 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 98 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
 99 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
100 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
101 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron
102 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
103 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron
104 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
105 Thomas Scully (NZl) Drapac
106 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
107 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu
108 Ya Ke Hou (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
109 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai
110 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:58
111 Tristan Marguet (Swi) Team Roth
112 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           01:00
113 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:08
114 Jens Mouris (Ned) Drapac                                     01:20
115 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
116 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare                          01:38
117 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
118 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
119 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron
120 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia                                 01:55
121 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
122 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
123 Anuar Manan (Mas) Terengganu
124 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
125 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
126 Mansoor Ali Shambih (UAE) SkyDive Dubai
127 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
128 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia
129 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro
130 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental
131 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro
132 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      4:15:47
  2 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang                                  00:02
  3 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu                00:03
  4 Brenton Jones (Aus) Drapac                                   00:04
  5 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai                            00:06
  6 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai                           00:08
  7 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           00:10
  8 Dylan Page (Swi) Team Roth
  9 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 10 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 11 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 12 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 13 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu
 14 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 15 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 16 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 17 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro
 18 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
 19 Graeme Brown (Aus) Drapac
 20 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 21 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 22 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 23 Kangeun Joo (Kor) KSPO
 24 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental
 25 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 26 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 27 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu
 28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 29 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 30 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 31 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
 32 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 33 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 34 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental
 35 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang
 36 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 37 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 38 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia
 39 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 40 Gavin Mannion (USA) Drapac
 41 Tariq Obaid (UAE) SkyDive Dubai
 42 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 43 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 44 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia
 45 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
 46 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 47 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental
 48 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 49 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 50 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang
 51 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 52 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela
 53 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 54 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 55 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 56 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 57 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 59 Meng Yan (Chn) Hengxiang
 60 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 61 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 62 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron
 63 Joo Yong Seo (Kor) KSPO
 64 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 65 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 66 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO
 67 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental
 68 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron
 69 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 70 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 71 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 72 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 73 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang
 74 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 75 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 76 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 77 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 78 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 79 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 80 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 81 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 82 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia
 83 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 84 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia
 85 Burr Ho (HKg) HKSI Pro
 86 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 87 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron
 88 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 89 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro
 90 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro
 91 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
 92 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 93 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP
 94 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu
 95 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 96 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO
 97 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 98 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental
 99 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
100 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang
101 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
102 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
103 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron
104 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
105 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron
106 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
107 Thomas Scully (NZl) Drapac
108 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
109 Ya Ke Hou (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
110 Tristan Marguet (Swi) Team Roth
111 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
112 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu
113 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron
114 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
115 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
116 Anuar Manan (Mas) Terengganu
117 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
118 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
119 Mansoor Ali Shambih (UAE) SkyDive Dubai
120 Dominic Perez (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
121 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia
122 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro
123 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental
124 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro
125 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
126 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               01:08
127 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           01:10
128 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:18
129 Jens Mouris (Ned) Drapac                                     01:30
130 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
131 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare                          01:48
132 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia                                 02:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: