Vuelta a Andalucia 2016: etap 1

Daniele Bennati (Tinkoff) wygrał w Sewilli pierwszy odcinek ścigania na szosach Andaluzji.

Drugie miejsce zajął Bert Van Lerberghe (Topsport Vlaanderen - Baloise), natomiast trzecie Juan José Lobato (Movistar Team).

Marcin Mrożek (CCC Sprandi), Jerome Baugnies (Wanty), Evgeny Shalunov (Gazprom) i Imanol Estevez (Euskadi Basque Country) to czwórka, którą na trasie peleton odpuścił na 7:45 (42 km).

Śmiałkom 10 kilometrów przed metą pozostała minuta. Za ich plecami mocniej depnęli kolarze Team Sky, następnie Cofidisu i Trek, likwidując akcję 2 kilometry przed kreską. Na finiszu świetnie rozprowadzony został Bennati, który pewnie wykończył pracę swoich kolegów.

Początek etapu to pełen gaz. Przeczekałem pierwsze 10 kilometrów, by później ruszyć do ataku. Wykonałem kilka skoków i po 2-3 próbach zdołałem się oderwać

- opowiadał po etapie Marcin Mrożek.

Pracowaliśmy w ucieczce solidnie, by zbudować przewagę. Gdy już wzrosła ona do odpowiedniego poziomu, trochę odpuściliśmy, aby oszczędzić siły na końcówkę. Cały czas jednak pilnowaliśmy, by tempo było odpowiednio mocne. 25 kilometrów przed metą trochę zwolniliśmy, a gdy peleton się zbliżył na ok. minutę, 12 kilometrów przed końcem, ponownie przyspieszyliśmy. W samej końcówce czułem, że mamy szansę dojechać do mety, ale gdy Tinkoff wyszedł na czoło grupy, nasze nadzieje zostały rozwiane. Moja aktualna dyspozycja jest dobra i z każdym kolejnym dniem powinna rosnąć. Był to mój drugi start w barwach CCC Sprandi Polkowice i współpraca w ekipie układa się super.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Andalucia 2016 (2.1), Almonaster la Real - Sewilla (165,2 km):

  1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                         3:56:02
  2 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  3 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  4 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
  5 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
  8 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 10 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 11 Ben Swift (GBr) Team Sky
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 13 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Kiel Reijnen (USA) Trek Factory Racing
 15 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 17 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 18 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 19 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 20 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 23 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 24 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 25 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 26 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 28 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 29 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
 30 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 31 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 32 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 33 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 35 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 36 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 37 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data
 38 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 39 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 42 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 43 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 44 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 45 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 46 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 47 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 48 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 49 Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 50 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 51 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 52 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
 53 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 55 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 56 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 57 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 58 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 59 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
 60 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 61 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 63 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 64 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 65 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 66 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 67 Kleber Da Silva Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 68 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 69 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 70 Airan Fernandez Casasola (Spa) Matrix Powertag
 71 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 72 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 73 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 74 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 75 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 76 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 77 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 78 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 79 Christian Knees (Ger) Team Sky
 80 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 81 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Amanuel Mengis Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid
 83 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 84 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 85 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 86 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 88 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 89 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 91 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 92 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 93 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 94 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 96 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 97 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 98 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 99 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
100 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
101 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
103 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
105 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
107 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
108 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
110 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
111 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos-BH
112 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
113 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
114 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
115 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
116 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
117 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
118 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
119 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
120 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Julien Morice (Fra) Direct Energie
122 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Matrix Powertag
123 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
124 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
125 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
126 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
127 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
128 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
129 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
130 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
131 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
132 Marc Demaar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
133 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
134 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Southeast - Venezuela
135 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
136 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
137 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
138 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
139 Peter Stetina (USA) Trek Factory Racing
140 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
141 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos-BH
142 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos-BH
143 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
144 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
145 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
146 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
147 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
148 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
149 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos-BH
150 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
151 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
152 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
153 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
154 Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag                           00:38
155 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag                         00:39
156 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
157 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid
158 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag                           00:54
159 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
160 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 01:59
161 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:01
DNF Hayato Yoshida (Jpn) Matrix Powertag
DNF Timo Schäfer (Ger) Stradalli - Bike Aid
DNF Meron Teshome Hagos (Eri) Stradalli - Bike Aid

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                         3:56:02
  2 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  3 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  4 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
  5 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
  8 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 10 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 11 Ben Swift (GBr) Team Sky
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 13 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Kiel Reijnen (USA) Trek Factory Racing
 15 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 17 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 18 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 19 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 20 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 23 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 24 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 25 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 26 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 28 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 29 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
 30 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 31 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 32 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 33 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 35 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 36 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 37 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data
 38 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 39 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 42 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 43 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 44 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 45 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 46 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 47 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 48 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 49 Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 50 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 51 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 52 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
 53 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 55 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 56 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 57 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 58 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 59 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
 60 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 61 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 63 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 64 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 65 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 66 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 67 Kleber Da Silva Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 68 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 69 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 70 Airan Fernandez Casasola (Spa) Matrix Powertag
 71 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 72 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 73 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 74 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 75 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 76 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 77 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 78 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 79 Christian Knees (Ger) Team Sky
 80 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 81 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 82 Amanuel Mengis Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid
 83 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 84 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 85 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 86 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 88 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 89 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 91 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 92 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 93 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 94 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 96 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 97 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 98 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 99 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
100 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
101 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
103 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
105 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
107 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
108 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
110 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
111 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos-BH
112 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
113 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
114 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
115 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
116 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
117 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
118 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
119 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
120 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Julien Morice (Fra) Direct Energie
122 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Matrix Powertag
123 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
124 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
125 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
126 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
127 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
128 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
129 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
130 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
131 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
132 Marc Demaar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
133 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
134 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Southeast - Venezuela
135 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
136 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
137 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
138 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
139 Peter Stetina (USA) Trek Factory Racing
140 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
141 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos-BH
142 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos-BH
143 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
144 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
145 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
146 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
147 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
148 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
149 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos-BH
150 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
151 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
152 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
153 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
154 Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag                           00:38
155 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag                         00:39
156 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
157 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid
158 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag                           00:54
159 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
160 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 01:59
161 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:01

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: