Tour of Oman 2016: etap 1

23-letni Bob Jungels triumfował na pierwszym odcinku 7. edycji wyścigu w Omanie.

Zawodnik Etixx-Quick Step pokonał o kilka sekund Serge Pauwelsa (Dimension Data) i Romaina Bardeta (Ag2r La Mondiale).

Po starcie ucieczkę dnia sformowali Christoph Pfingsten (Bora), Berden de Vries (Roompot), Kenny Dehaes (Wanty), Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen) i Peter Koning (Drapac), wypracowując 6 minut przewagi. W peletonie sytuację nadzorowały ekipy Astana, BMC i Dimension Data, dościgając harcowników w okolicach podjazdu Hamriyah (123 km).

Strategicznym punktem na trasie był drugi podjazd, leżący 5,5 kilometra przed metą Al Jissah (1,4 km; 9%). Cała grupa dojechała tam razem. Na krótkiej, ale dość sztywnej ściance sporo zawodników miało problemy, w tym, co zaskakujące, Richie Porte (BMC).

Utworzyła się 18-osobowa czołówka, z której zaatakował Bob Jungels. Mistrz Luksemburga zdobył kilka sekund, wpadając na metę po zwycięstwo i koszulkę lidera.

Ostatnie 25 kilometrów było bardzo szybkie. Próbowałem atakować na drugim podjeździe razem z Domenico Pozzovivo, ale zostaliśmy doścignięci przez grupę około 15 kolarzy. Finałowe 5 kilometrów obfitowały w kolejne próby odjazdu. Nie byłem w stanie zabrać się z Jungelsem i pozostała mi walka w sprincie z grupki. Czułem się dobrze na podjazdach i postaram się na jutrzejszym etapie, kończącym się krótkim wzniesieniem, poprawić dzisiejszy wynik

- opowiadał ósmy na mecie Davide Rebellin.

Wyniki 1. etapu Tour of Oman 2016 (2.HC), Oman Exhibition Center - Al Bustan (145,5 km):

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx-QuickStep                          3:37:33
  2 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           00:06
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R-La Mondiale                         00:08
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  7 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Lampre-Merida
  8 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
  9 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 11 Daniel Martin (Irl) Etixx-QuickStep
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R-La Mondiale
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 14 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 16 Jurgen Van den Broeck (Bel) Team Katusha
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-QuickStep                     00:22
 18 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:24
 19 Marco Marcato (Ita) Wanty-Groupe Gobert                      00:32
 20 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 21 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
 22 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:40
 23 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
 24 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 25 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 26 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 27 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 29 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 30 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 31 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 33 Eduardo Sepúlveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 34 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
 35 Damien Gaudin (Fra) AG2R-La Mondiale                         00:54
 36 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 37 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:04
 38 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 39 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 40 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:07
 41 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Argon 18
 42 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 43 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 45 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 47 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 48 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 49 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 50 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 51 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 52 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 53 Björn Thurau (Ger) Wanty-Groupe Gobert
 54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 55 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 56 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 57 Sébastien Minard (Fra) AG2R-La Mondiale
 58 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 59 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 60 Pieter Weening (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 61 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               01:36
 62 Johan Vansummeren (Bel) AG2R-La Mondiale
 63 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 64 Laurens De Plus (Bel) Etixx-QuickStep
 65 Hugo Houle (Can) AG2R-La Mondiale
 66 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  01:46
 67 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 68 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 74 Gianni Meersman (Bel) Etixx-QuickStep                        02:01
 75 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                02:33
 76 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              02:53
 77 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:00
 78 Tim Kerkhof (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 79 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-QuickStep                      03:24
 80 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 81 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 82 Ji Cheng (Chn) Team Giant-Alpecin
 83 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 84 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 85 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 86 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 87 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 88 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 89 Sébastien Turgot (Fra) AG2R-La Mondiale
 90 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 91 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 92 Dmitrii Kozonchok (Rus) Team Katusha
 93 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 03:34
 95 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             03:37
 96 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    03:52
 97 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 98 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 99 Roy Jans (Bel) Wanty-Groupe Gobert
100 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
101 Alexis Gougeard (Fra) AG2R-La Mondiale
102 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
103 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
104 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
105 Bradley White (USA) UnitedHealthcare
106 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
108 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          05:06
109 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         05:40
110 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre-Merida
111 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
112 Marko Kump (Slo) Lampre-Merida
113 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
115 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
116 Robin Stenuiit (Bel) Wanty-Groupe Gobert
117 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           06:51
118 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  07:34
119 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                       09:47
120 Federico Zurlo (Ita) Lampre-Merida
121 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           10:07
122 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-QuickStep
124 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
125 André Looij (Ned) Roompot-Oranje Peloton
126 Boris Vallée (Bel) Fortuneo - Vital Concept
127 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
128 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
129 Ivar Slik (Ned) Roompot-Oranje Peloton
130 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
131 Iljo Keisse (Bel) Etixx-QuickStep
132 Wesley Kreder (Ned) Roompot-Oranje Peloton
133 Berden De Vries (Ned) Roompot-Oranje Peloton
134 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare
135 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
136 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team
137 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
138 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
139 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               13:54
140 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               15:01
141 Kenny Dehaes (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       15:52

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx-QuickStep                          3:37:23
  2 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           00:10
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R-La Mondiale                         00:14
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    00:18
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  7 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Lampre-Merida
  8 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
  9 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 11 Daniel Martin (Irl) Etixx-QuickStep
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R-La Mondiale
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 14 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 16 Jurgen Van den Broeck (Bel) Team Katusha
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-QuickStep                     00:32
 18 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:34
 19 Marco Marcato (Ita) Wanty-Groupe Gobert                      00:42
 20 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 21 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
 22 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:50
 23 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
 24 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 25 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 26 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 27 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 29 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 30 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 31 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 33 Eduardo Sepúlveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 34 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
 35 Damien Gaudin (Fra) AG2R-La Mondiale                         01:04
 36 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 37 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:14
 38 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 39 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 40 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:17
 41 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Argon 18
 42 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 43 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 45 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 47 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 48 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 49 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 50 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 51 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 52 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 53 Björn Thurau (Ger) Wanty-Groupe Gobert
 54 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 55 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 56 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 57 Sébastien Minard (Fra) AG2R-La Mondiale
 58 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 59 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 60 Pieter Weening (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 61 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               01:46
 62 Johan Vansummeren (Bel) AG2R-La Mondiale
 63 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 64 Laurens De Plus (Bel) Etixx-QuickStep
 65 Hugo Houle (Can) AG2R-La Mondiale
 66 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  01:56
 67 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 68 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 69 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 74 Gianni Meersman (Bel) Etixx-QuickStep                        02:11
 75 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                02:43
 76 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              03:03
 77 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:10
 78 Tim Kerkhof (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 79 Dmitrii Kozonchok (Rus) Team Katusha                         03:33
 80 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-QuickStep                      03:34
 81 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 82 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 83 Ji Cheng (Chn) Team Giant-Alpecin
 84 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 85 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 86 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 87 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 88 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 89 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 90 Sébastien Turgot (Fra) AG2R-La Mondiale
 91 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 92 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 93 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 03:44
 95 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             03:47
 96 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              03:59
 97 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    04:02
 98 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 99 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
100 Roy Jans (Bel) Wanty-Groupe Gobert
101 Alexis Gougeard (Fra) AG2R-La Mondiale
102 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
103 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
104 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
105 Bradley White (USA) UnitedHealthcare
106 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
108 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          05:16
109 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre-Merida               05:48
110 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         05:50
111 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
112 Marko Kump (Slo) Lampre-Merida
113 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
115 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
116 Robin Stenuiit (Bel) Wanty-Groupe Gobert
117 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise           07:01
118 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  07:44
119 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                       09:57
120 Federico Zurlo (Ita) Lampre-Merida
121 Berden De Vries (Ned) Roompot-Oranje Peloton                 10:14
122 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       10:16
123 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           10:17
124 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
125 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-QuickStep
126 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
127 André Looij (Ned) Roompot-Oranje Peloton
128 Boris Vallée (Bel) Fortuneo - Vital Concept
129 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
130 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
131 Ivar Slik (Ned) Roompot-Oranje Peloton
132 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
133 Iljo Keisse (Bel) Etixx-QuickStep
134 Wesley Kreder (Ned) Roompot-Oranje Peloton
135 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare
136 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
137 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team
138 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
139 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               14:04
140 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               15:11
141 Kenny Dehaes (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       16:00

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: