La Méditerranéenne 2016: etap 2

Arnaud Demare (FDJ) triumfował na drugim odcinku francuskiej imprezy i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Sprinter ekipy Marca Madiot na metę wpadł przed sowim kolegą z ekipy Mickaelem Delagem oraz Belgiem Janem Bakelantsem (Ag2r La Mondiale).

Kolarze FDJ zdominowali rywalizację drugiego dnia - na czwartym miejscu kreskę minął dotychczasowy lider wyścigu - Matthieu Ladagnous.

Wyniki 2. etapu La Méditerranéenne (2.1), Banylus - Port Vendres (157,6 km):

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                    4:19:29
  2 Mickael Delage (Fra) FDJ
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
  4 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
  5 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
  6 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
  7 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  8 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
  9 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 11 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 12 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 13 Justin Jules (Fra) Veranclassic-AGO
 14 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 15 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Stéphane Poulhies (Fra) Armee De Terre
 17 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Francesc Zurita (Spa) Team Vorarlberg
 19 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 20 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 21 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 22 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 24 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 25 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 26 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 27 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 28 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 30 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 31 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 32 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 33 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 35 Yann Guyot (Fra) Armee De Terre
 36 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 37 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg
 38 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling
 39 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 42 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 43 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 44 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 45 Yoann Barbas (Fra) Armee De Terre
 46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 47 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 48 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 49 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 50 Jerome Mainard (Fra) Armee De Terre
 51 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 52 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 53 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 54 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 55 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-AGO
 56 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 57 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 58 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 59 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 61 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 62 Eric Young (USA) Rally Cycling
 63 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 64 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 65 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 66 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 67 Rob Britton (Can) Rally Cycling                              01:27
 68 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     01:33
 69 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 70 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    01:34
 71 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:47
 72 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                              01:54
 73 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 74 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             02:10
 75 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 76 Kenny Bouvry (Bel) Veranclassic-AGO                          02:11
 77 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-AGO
 78 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         02:15
 79 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 80 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 81 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              02:39
 82 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 83 Clément Penven (Fra) Armee De Terre
 84 Kevin Lebreton (Fra) Armee De Terre
 85 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 86 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:01
 88 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           03:10
 89 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 90 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 91 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Tom Zirbel (USA) Rally Cycling                               03:48
 93 Zolt Der (Hun) Team Vorarlberg                               03:52
 94 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:00
 95 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                           04:01
 96 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          04:12
 97 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 98 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 99 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
100 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         04:15
101 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          04:21
102 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               04:46
103 Peio Olaberria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         05:01
104 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
105 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           05:03
106 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           06:14
107 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg                           06:16
108 Manuel Porzner (Ger) Team Vorarlberg
109 Thomas Rostollan (Fra) Armee De Terre                        06:22
110 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 07:02
111 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             07:54
112 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
113 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
114 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-AGO
115 Julien Deschesne (Bel) Veranclassic-AGO                      08:19
116 Jimmy Raibaud (Fra) Armee De Terre
117 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
118 Daniel Lehner (Aut) Team Vorarlberg
119 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
120 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-AGO                  08:29
121 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                    4:25:29
  2 Mickael Delage (Fra) FDJ
  3 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
  4 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
  5 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
  6 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  7 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
  8 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
  9 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 10 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 11 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 12 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              00:08
 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 15 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 16 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 17 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 18 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 19 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                00:09
 20 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     00:11
 21 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 26 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 27 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 28 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:16
 30 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 31 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 32 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 33 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:18
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling
 36 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 38 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Eric Young (USA) Rally Cycling
 40 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 41 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   00:19
 42 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:21
 43 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 44 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 45 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:22
 46 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 47 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                00:24
 48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 49 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 51 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 52 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          00:26
 53 Francesc Zurita (Spa) Team Vorarlberg
 54 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 55 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
 56 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 57 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg
 58 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 59 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 60 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      00:30
 62 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 63 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Countr     00:32
 64 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 65 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 66 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               00:34
 67 Stéphane Poulhies (Fra) Armee De Terre                       00:35
 68 Yann Guyot (Fra) Armee De Terre
 69 Yoann Barbas (Fra) Armee De Terre
 70 Jerome Mainard (Fra) Armee De Terre
 71 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        00:38
 72 Daniel Lehner (Aut) Team Vorarlberg                          00:47
 73 Justin Jules (Fra) Veranclassic-AGO                          00:57
 74 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-AGO
 75 Rob Britton (Can) Rally Cycling                              01:45
 76 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    01:50
 77 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:03
 78 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec        02:07
 79 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                              02:12
 80 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     02:25
 81 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Li     02:26
 82 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              02:36
 83 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         02:45
 84 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              02:55
 85 Kenny Bouvry (Bel) Veranclassic-AGO                          03:08
 86 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-AGO
 87 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:09
 88 Clément Penven (Fra) Armee De Terre                          03:14
 89 Kevin Lebreton (Fra) Armee De Terre
 90 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:22
 91 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           03:28
 92 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 93 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       04:05
 95 Tom Zirbel (USA) Rally Cycling                               04:06
 96 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:16
 97 Zolt Der (Hun) Team Vorarlberg                               04:18
 98 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                           04:23
 99 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93                         04:41
100 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           04:42
101 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
102 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
103 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          04:46
104 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               05:05
105 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           05:35
106 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           05:39
107 Peio Olaberria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         06:00
108 Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg                           06:42
109 Thomas Rostollan (Fra) Armee De Terre                        06:57
110 Manuel Porzner (Ger) Team Vorarlberg                         07:03
111 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           07:05
112 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 07:24
113 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            08:18
114 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     08:30
115 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        08:32
116 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             08:36
117 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-AGO                          08:51
118 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
119 Jimmy Raibaud (Fra) Armee De Terre                           08:54
120 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-AGO                  09:27
121 Julien Deschesne (Bel) Veranclassic-AGO                      09:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: