Australijka Katrin Garfoot (Orica-GreenEdge) triumfowała na mecie drugiego etapu katarskiego wyścigu i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Drugie miejsce zajęła Trixi Worrack (Canyon), a trzecie przypadło Amy Pieters (Wiggle High5).
Tuż po starcie w ucieczce podjętej przez Alexandre Nessmar (Lares-Waowdeals) jechała również Yue Bai (China-Chongming-Liv-Champion System). Dwójka zdobyła ponad 2 minuty, ale gdy na trasie powiało sytuacja uległa całkowitej zmianie. Peleton pękł, a z przodu pojawiła się kilkunastoosobowa grupa. Liderka wyścigu Kirsten Wild (Hitec Products) miała defekt, po którym została na drodze sama ze stratą 2:30.
Tempo czołówki narzucały ekipy Orica, Boels Dolmans i Wiggle High5. Niespełna 50 kilometrów przed metą, druga, 27-osobowa grupa, notowała stratę 1:35, natomiast Wild odstawała na niemal 3 minuty.
Z czołówki zaatakowały Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) i Katrin Garfoot, ale akcja nie zakończyła się powodzeniem. Na końcowych 10 kilometrach z 10-osobowej prowadzącej grupy oderwała się czwórka, a ostanie słowo należało do upartej Garfoot, która zameldowała się na mecie z 13-sekundową przewagą.
1 Katrin Garfoot (Aus) Orica-GreenEdge 3:07:13
2 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing 00:13
3 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
4 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cyclingteam
5 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 00:58
6 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
7 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
8 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
9 Gracie Elvin (Aus) Orica-GreenEdge
10 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
11 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur 01:44
12 Shelley Olds (USA) Cylance-Incycle p/b Cannondale
13 Lizzie Williams (Aus) Orica-GreenEdge
14 Anouska Koster (Ned) Rabobank-Liv
15 Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals
16 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
17 Sarah Roy (Aus) Orica-GreenEdge
18 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
19 Lauretta Hanson (Aus) Reprezentacja Australii 01:48
20 Shara Gillow (Aus) Rabobank-Liv 01:50
21 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
22 Eileen Roe (GBr) Lares-Waowdeals
23 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
24 Jeanne Korevaar (Ned) Rabobank-Liv
25 Lucinda Brand (Ned) Rabobanl-Liv
26 Roxanne Knetemann (Ned) Rabobank-Liv
27 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur 02:47
28 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare
29 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam
30 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
31 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
32 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-GreenEdge
33 Arianna Fidanza (Ita) Reprezentacja Włoch 03:51
34 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacja Francji
35 Ilaria Sanguineti (Ita) Reprezentacja Włoch
36 Moniek Tenniglo (Ned) Rabobank-Liv
37 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
38 Maria Vittoria Sperotto (Ita) Reprezentacja Włoch
39 Wan Tong Wang (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
40 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
41 Yixian Pu (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
42 Chloe Mc Conville (Aus) Orica-GreenEdge
43 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
44 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam
45 Yue Bai (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
46 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
47 Danielle King (GBr) Wiggle High5
48 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare
49 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
50 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
51 Qialon Chen (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
52 Elise Delzenne (Fra) Reprezentacja Francji
53 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare
54 Hayley Simmonds (GBr) UnitedHealthcare
55 Annie Ewart (Can) UnitedHealthcare
56 Julie Leth (Den) Hitec Products
57 Lotte Van Hoek (Ned) Lares-Waowdeals
58 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
59 Shannon Malseed (Aus) Reprezentacja Australii
60 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji
61 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
62 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
63 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
64 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5
65 Xue Sun (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
66 Valentina Scandolara (Ita) Cylance-Incycle p/b Cannondale
67 Rachele Barbieri (Ita) Cylance-Incycle p/b Cannondale
68 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
69 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance-Incycle p/b Cannondale
70 Xiu Jie Jiang (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
71 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini
72 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
73 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini
74 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
75 Susanna Zorzi (Ita) Reprezentacja Włoch
76 Anna Stricker (Ita) Reprezentacja Włoch 03:59
77 Louisa Lobigs (Aus) Reprezentacja Australii 11:29
78 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii
79 Diana Penuela Martinez (Col) UnitedHealthcare
80 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii
81 Mieke Kroeger (Ger) Canyon SRAM Racing
82 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
83 Alison Tetrick (USA) Cylance-Incycle p/b Cannondale 17:03
84 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lares-Waowdeals
85 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji 25:45
86 Coralie Demay (Fra) Reprezentacja Francji
87 Shana Van Glabeke (Bel) Lares-Waowdeals 28:03
88 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals
DNF Doris Schweizer SWI Cylance-Incycle p/b Cannondale
DNF Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
1 Katrin Garfoot (Aus) Orica-GreenEdge 5:26:07
2 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing 00:17
3 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5 00:19
4 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cyclingteam 00:23
5 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 01:02
6 Gracie Elvin (Aus) Orica-GreenEdge 01:07
7 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing 01:08
8 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
9 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
11 Lizzie Williams (Aus) Orica-GreenEdge 01:50
12 Shelley Olds (USA) Cylance-Incycle p/b Cannondale 01:51
13 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini 01:52
14 Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals 01:54
15 Anouska Koster (Ned) Rabobank-Liv
16 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
17 Sarah Roy (Aus) Orica-GreenEdge
18 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
19 Lauretta Hanson (Aus) Reprezentacja Australii 01:58
20 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini 02:00
21 Shara Gillow (Aus) Rabobank-Liv
22 Jeanne Korevaar (Ned) Rabobank-Liv
23 Roxanne Knetemann (Ned) Rabobank-Liv
24 Lucinda Brand (Ned) Rabobank-Liv
25 Eileen Roe (GBr) Lares-Waowdeals 02:17
26 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur 02:40
27 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 02:54
28 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam 02:57
29 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
30 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-GreenEdge
31 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
32 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare
33 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products 03:48
34 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale Cipollini 03:55
35 Yue Bai (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System 03:58
36 Arianna Fidanza (Ita) Reprezentacja Włoch 04:01
37 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
38 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
39 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
40 Maria Vittoria Sperotto (Ita) Reprezentacja Włoch
41 Chloe Mc Conville (Aus) Orica-GreenEdge
42 Eugénie Duval (Fra) Reprezentacja Francji
43 Elise Delzenne (Fra) Reprezentacja Francji
44 Roxane Fournier (Fra) Reprezentacja Francji
45 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam
46 Susanna Zorzi (Ita) Reprezentacja Włoch
47 Claudia Cretti (Ita) Reprezentacja Włoch
48 Moniek Tenniglo (Ned) Rabobank-Liv
49 Ilaria Sanguineti (Ita) Reprezentacja Włoch
50 Yixian Pu (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
51 Wan Tong Wang (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
52 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
53 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
54 Danielle King (GBr) Wiggle High5
55 Lotte Van Hoek (Ned) Lares-Waowdeals
56 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
57 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
58 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
59 Julie Leth (Den) Hitec Products
60 Hayley Simmonds (GBr) UnitedHealthcare
61 Shannon Malseed (Aus) Reprezentacja Australii
62 Valentina Scandolara (Ita) Cylance-Incycle p/b Cannondale
63 Annie Ewart (Can) UnitedHealthcare
64 Rachele Barbieri (Ita) Cylance-Incycle p/b Cannondale
65 Xiu Jie Jiang (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System
66 Pascale Jeuland (Fra) Reprezentacja Francji
67 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini
68 Anna Stricker (Ita) Reprezentacja Włoch 04:09
69 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare 04:18
70 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare 04:40
71 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur 04:41
72 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur 04:52
73 Xue Sun (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System 05:06
74 Qialon Chen (Chn) China-Chongming-Liv-Champion System 07:15
75 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5
76 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance-Incycle p/b Cannondale
77 Diana Penuela Martinez (Col) UnitedHealthcare 11:39
78 Kimberley Wells (Aus) Reprezentacja Australii
79 Mieke Kroeger (Ger) Canyon SRAM Racing
80 Jenelle Crooks (Aus) Reprezentacja Australii
81 Louisa Lobigs (Aus) Reprezentacja Australii 11:56
82 Jessica Mundy (Aus) Reprezentacja Australii
83 Jesse Vandenbulcke (Bel) Lares-Waowdeals 17:13
84 Alison Tetrick (USA) Cylance-Incycle p/b Cannondale 18:20
85 Coralie Demay (Fra) Reprezentacja Francji 26:12
86 Fanny Riberot (Fra) Reprezentacja Francji 27:35
87 Shana Van Glabeke (Bel) Lares-Waowdeals 28:13
88 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-Waowdeals 31:25
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.