Piotr Skarżyński nowym zawodnikiem Krismar Big Silvant Team

Ósmym zawodnikiem warmińsko-mazurskiej ekipy Krisamr Big Silvant Team został Piotr Skarzyński. 25-latek ścigał się w ostatnim sezonie w Whistle Team Ziemia Brzeska.

Piotr Skarzyński urodził się 3 listopada 1990 roku. Początki jego zawodowej kariery sięgają 2012 roku, kiedy zaliczył staż w BDC Marcpol Team. Ścigał się także w barwach Legii Warszawa, Sante Whisthle Ziemia Brzeska i Whistle Team Ziemia Brzeska.

W swojej dotychczasowej karierze Skarzyński rzadko miał okazję jazdy na własne konto. Jego głównym zadaniem była pomoc liderom. Mimo to odniósł kilka wyników godnych uwagi. Był drużynowym mistrzem Polski na torze, ponadto wywalczył 5. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach Polski U23 i 3. w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. W 2012 roku został zwycięzcą wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna. Ma też duże doświadczenie w kolarstwie górskim.

Obecnie skład Krismar Big Silvant Team liczy ośmiu zawodników. Znajdują się w nim: Mateusz Pachucki (LKK Warmia Biskupiec), Krystian Ragus i Sebastian Matusiak (BDC NOSiR), Mateusz Nowaczek (Kolss – BDC Team), Adrian Kucharek, Piotr Skarzyński (Whistle Team Ziemia Brzeska) i Kamil Walecki (LUKS Trójka Piaseczno). W drużynie nie będzie ścigał się Mateusz Nowak (Domin Sport), który zasilić miał ekipę.

Pierwsze zgrupowanie ekipy przed nowym sezonem odbędzie się we Fromborku w dniach 1-7 lutego.

Tomasz Bojanowski

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23