John Degenkolb kolarzem roku w Niemczech

Najlepszym kolarzem 2015 roku w Niemczech wybrano Johna Degenkolba, który wygrał Mediolan-San Remo oraz Paryż-Roubaix.

Plebiscyt przeprowadził po raz 45. magazyn RadSport. Zawodnik teamu Giant-Alpecin otrzymał 416 pkt., czyli 129 więcej niż czterokrotny zwycięzca etapowy Tour de France Andre Greipel (Lotto-Soudal). Trzecie miejsce zajął Tony Martin (Etixx-Quick Step), który w Grand boucle triumfował na jednym etapie i przez dwa dni kręcił w maillot jaune.

Wśród kobiet wygrała specjalistka od jazdy po torze Kristina Vogel (347 pkt.) przed Lisą Brennauer z drużyny Velocio-SRAM (209 pkt.) oraz Sabiną Spitz (146 pkt.). W kategorii junior laury przypadły 18-letniemu Leo Appeltowi – mistrzowi świata na torze oraz na szosie.