Nairo Quintana chce olimpijskiego złota

Tour de France i Igrzyska Olimpijskie w Rio – tak wyglądają cele Nairo Quintany na rok 2016.

Obiecuję, że w Brazylii będę walczył o złoty medal. Wiem, że przerwa między końcem Touru a olimpijskim wyścigiem ze startu wspólnego nie jest zbyt długa. Dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Co więcej, wszyscy powinniśmy być w Rio w formie

– powiedział Kolumbijczyk w koszulce teamu Movistar.

Quintana był w tym roku drugi w „Wielkiej Pętli”, w Vuelta a Espana zajął czwarte miejsce, wygrał Tirreno-Adriatico.

Ciężka trasa w Rio powinna im odpowiadać. Przypomina mi nieco Il Lombardia

– dodał 25-latek, który w „wyścigu spadających liści” startował do tej pory dwukrotnie. W sezonie 2012 uplasował się na 11. lokacie, rok później był 16.

Zwycięzca zeszłorocznej edycji Giro d’Italia do nowego sezonu zamierza podejść na luzie i zamiast się ścigać, poświęcić sporo czasu na rekonesans ważniejszych podjazdów Touru. Po IO weźmie też udział we Vuelcie.