Chris Froome celuje w Tour i dwa złota w Rio

Chris Froome w wywiadzie dla “Sky Sports” powiedział, że w przyszłym sezonie chce zdobył bezprecedensową potrójną koronę, wygrać Tour de France oraz wywalczyć zwycięstwa w obu konkrecjach szosowych na Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Lider Team Sky zdaje sobie sprawę przed jak wielkim stanie wyzwaniem. “Wielka Pętla” zakończy się 24 lipca, a już 6 sierpnia zaplanowano wyścig ze startu wspólnego o mistrzostwo olimpijskie. Czasówka cztery dni później.

Bez wątpienia przyszły rok zapowiada się ekscytująco. Głównym celem będzie ponownie Tour, ale po jego zakończeniu na tapecie znajdą się wyścigi w Igrzyskach Olimpijskich. Trasy startu wspólnego, jak i czasówki będą dla mnie bardzo dobre. 250 kilometrów i 5000 metrów przewyższenia obiecuje twardy, trudny wyścig, ale gdy w dobrej dyspozycji wyjadę z Francji, to powinienem dobrze pojechać również w Brazylii. Jazda na czas ma ponad 1000 metrów różnicy wzniesień na ponad 50 kilometrach, więc również będzie ciężka

– powiedział Froome.

Brytyjczyk posiada już brązowy medal za czasówkę w Londynie, gdzie uległ Bradleyowi Wigginsowi i Tony’emu Martinowi. Posiada również ogromne doświadczenie, które mówi mu, że należy krok, po kroku przybliżać się do zaplanowanych celów.

Jak wszystko w kolarstwie, bardzo trudno jest planować ze zbyt dużym wyprzedzeniem. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy po drodze. Na obecnym etapie muszę poznać trasę przyszłorocznego Tour de France. Dopiero po tym można będzie rozpocząć odpowiednie planowanie