Kategorie: Wiadomości

USA Pro Challenge 2015: etap 5

Rohan Dennis (BMC) wygrał piąty etap ścigania w Kolorado - jazdę indywidualną na czas w Breckenridge i umocnił się na pozycji lidera imprezy.

Australijski czasowiec, zwycięzca wczorajszego górskiego odcinka, na dystansie 13,5 kilometra pokonał o 27 sekund Kanadyjczyka Roba Brittona (Team SmartStop) i o 31 sekund drużynowego kolegę Amerykanina Brenta Bookwaltera.

W klasyfikacji generalnej Dennis o 44 sekundy wyprzedza Bookwaltera i o 1:31 Brittona.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki 5. etapu USA Pro Challenge 2015 (2.HC), Breckenridge - Breckenridge (13,5 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           18:11
  2 Rob Britton (Can) Team SmartStop                             00:27
  3 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:31
  4 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team                        00:38
  5 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   00:39
  6 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
  7 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team                  00:47
  8 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             00:48
  9 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts
 10 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         00:01
 11 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team
 12 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis            01:11
 13 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 14 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  01:13
 15 Felix Grossschartner (Aut) Tinkoff-Saxo                      01:14
 16 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling                01:15
 17 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          01:16
 18 Evan Huffman (USA) Team SmartStop                            01:18
 19 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin
 20 Julien Bernard (Fra) Trek Factory Racing                     01:19
 21 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling           01:21
 22 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Cannondale-Garmin          01:22
 23 Bartosz Warchoł (Pol) Cycling Academy Team
 24 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 25 David Williams (USA) Jamis - Hagens Berman                   01:23
 26 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              01:24
 27 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team
 28 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling          01:28
 29 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 30 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          01:30
 31 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team                        01:32
 32 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team                          01:35
 33 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling              01:37
 34 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 35 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team                   01:40
 36 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 37 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team                       01:41
 38 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    01:42
 39 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 40 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin                 01:43
 41 Kyle Murphy (USA) Caja Rural-Seguros RGA                     01:44
 42 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     01:46
 43 Travis Mccabe (USA) Team SmartStop                           01:47
 44 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:49
 45 Chad Young (USA) Axeon Cycling Team                          01:50
 46 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
 47 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 48 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team
 49 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin                     02:00
 50 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 51 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 52 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     02:02
 53 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:04
 54 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           02:07
 55 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts
 56 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        02:08
 57 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  02:11
 58 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 59 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 60 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team                          02:12
 61 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman            02:13
 62 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis - Hagens Berman
 63 Julian Kyer (USA) Team SmartStop                             02:14
 64 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 65 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           02:16
 66 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 67 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             02:18
 68 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 69 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team                     02:21
 70 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 71 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                 02:22
 72 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 73 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts                    02:23
 74 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 75 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis - Hagens Berman
 76 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team                    02:25
 77 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     02:27
 78 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop                          02:30
 79 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                 02:32
 80 Carson Miller (USA) Jamis - Hagens Berman                    02:33
 81 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               02:35
 82 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      02:36
 83 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        02:39
 84 Daniel Barry (NZl) Team Budget Forklifts                     02:40
 85 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team
 86 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling
 87 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team                     02:42
 88 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       02:43
 89 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          02:44
 90 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 91 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman                    02:47
 92 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team
 93 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         02:49
 94 Eduard Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo                     02:53
 95 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing                     02:56
 96 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               02:57
 97 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       03:07
 98 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   03:08
 99 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
100 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop                          03:09
101 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       03:19
102 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                             03:20
103 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               03:26
104 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  03:28
105 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Ber     03:32
106 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                          03:33
107 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team                  03:34
108 Killian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                       03:39
Klasyfikacja po 5. etapie
  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        17:42:14
  2 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:44
  3 Rob Britton (Can) Team SmartStop                             01:31
  4 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   01:49
  5 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis            01:53
  6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Cycling Team                  01:58
  7 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             02:02
  8 Toms Skujins (Lat) Hincapie Racing Team                      02:08
  9 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     02:13
 10 Julien Bernard (Fra) Trek Factory Racing                     02:14
 11 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling           02:32
 12 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     02:33
 13 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               02:38
 14 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           02:43
 15 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:52
 16 Robbie Squire (USA) Hincapie Racing Team                     03:08
 17 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team                        03:11
 18 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin                       03:48
 19 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                 03:55
 20 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       08:25
 21 Flavio De Luna (Mex) Team SmartStop                          09:10
 22 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling Team                        10:05
 23 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling              10:06
 24 Logan Owen (USA) Axeon Cycling Team                          10:11
 25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          10:14
 26 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling              10:41
 27 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 28 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling                10:52
 29 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing            11:40
 30 Felix Grossschartner (Aut) Tinkoff-Saxo                      11:51
 31 Evan Huffman (USA) Team SmartStop                            13:03
 32 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      14:50
 33 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           15:07
 34 Travis Mccabe (USA) Team SmartStop                           15:09
 35 Jack Bobridge (Aus) Team Budget Forklifts                    15:46
 36 Nicolae Tanovitchii (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis             15:59
 37 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Cannondale-Garmin          16:27
 38 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        17:05
 39 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  17:56
 40 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         18:19
 41 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling          18:21
 42 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        19:37
 43 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      20:22
 44 Leonardo Basso (Ita) Trek Factory Racing                     20:54
 45 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop                             21:12
 46 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     21:26
 47 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis - Hagens Ber     21:31
 48 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     23:02
 49 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          23:10
 50 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                 23:32
 51 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     24:03
 52 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team                     24:21
 53 Kyle Murphy (USA) Caja Rural-Seguros RGA                     25:38
 54 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  26:52
 55 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         27:38
 56 Gregory Daniel (USA) Axeon Cycling Team                      28:14
 57 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               29:26
 58 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         31:14
 59 Emerson Oronte (USA) Team SmartStop                          32:34
 60 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                      32:56
 61 Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin                     33:09
 62 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Racing Team                      33:18
 63 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    34:11
 64 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                35:58
 65 Chad Young (USA) Axeon Cycling Team                          36:37
 66 James Oram (NZl) Axeon Cycling Team                          37:12
 67 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis - Hagens Berman            37:29
 68 Stephen Leece (USA) Jamis - Hagens Berman                    38:36
 69 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team                   39:54
 70 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         41:33
 71 Bartosz Warchoł (Pol) Cycling Academy Team                   43:34
 72 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      44:28
 73 Walter Gaston Trillini (Arg) Jamis - Hagens Berman           44:35
 74 Gregory Brenes Obando (CRc) Jamis - Hagens Berman            44:40
 75 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling              44:48
 76 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          44:56
 77 Jack Anderson (Aus) Team Budget Forklifts                    45:03
 78 Eduard Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo                     45:05
 79 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       45:31
 80 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   46:18
 81 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin                 46:48
 82 Chris Putt (USA) Axeon Cycling Team                          47:40
 83 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts                    48:21
 84 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                          48:38
 85 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           49:08
 86 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  49:14
 87 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               49:36
 88 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    49:45
 89 David Williams (USA) Jamis - Hagens Berman                   49:57
 90 Killian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                       50:27
 91 Julian Kyer (USA) Team SmartStop                             50:48
 92 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              51:25
 93 Oscar Clark (USA) Hincapie Racing Team                       51:39
 94 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             51:54
 95 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               52:25
 96 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        52:29
 97 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    53:43
 98 Carson Miller (USA) Jamis - Hagens Berman                    55:21
 99 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    56:24
100 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Racing Team                    57:01
101 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   57:14
102 Robin Carpenter (USA) Hincapie Racing Team                   57:18
103 Erik Slack (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   01:00:16
104 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team               01:01:03
105 Pierrick Naud (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies    01:02:35
106 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts                 01:06:39
107 Daniel Barry (NZl) Team Budget Forklifts                  01:07:39
108 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team                      01:12:58

Paweł Gadzała

Recent Posts

Criterium du Dauphine 2020. Buchmann i Kruijswijk poza wyścigiem

Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe) i Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma) nie ukończyli 4. etapu Criterium du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 13:49

Criterium du Dauphine 2020. Bernal zrezygnował

Egan Bernal (Team Ineos) nie przystąpił do 4. etapu Criterim du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 12:01

Criterium du Dauphine 2020. Guillaume Martin po pierwszą piątkę

Guillaume Martin po trzech dniach Criterium du Dauphine zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. 27-latek zmierza po najlepszy wynik…

15 sierpnia 2020, 11:40

Davide Formolo: "Musiałem ruszyć na Madeleine i modlić się, żeby się udało"

Davide Formolo modlił się, krzywił, zwijał na rowerze pod wpływem wysiłku, do jakiego ciało zmuszał na rowerze marki Colnago. Do…

15 sierpnia 2020, 07:05

Sowiogórski Tour 2020: etap 2. Góry dla Jaskulskiej, Krześlak i Frątczaka

Marta Jaskulska wygrała drugi etap Sowiogórski Tour. W odjeździe o trzy rundy mniej pracowała juniorka Natalia Krześlak, która rozgromiła rywalki…

14 sierpnia 2020, 23:50

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28