To skomplikowane

Cześć wszystkim! Jestem właśnie w słonecznej... Szwecji i postanowiłam napisać małe co nieco 🙂

Tak jak wyżej wspomniałam, jestem w Szwecji, gdzie jutro rozpoczyna się kolejna edycja Pucharu Świata [Kasia przesłała nam swój wpis w czwartek wieczorem]. Zaczynamy jazdą drużynową na czas. 42 km – oj, będzie bolało tym bardziej, że trasa do łatwych nie należy... Góra, dół i tak przez cały czas, ale drużyna to sztuka cierpienia, a jak idzie za łatwo to znaczy, że chyba coś nie tak... No, ale może napiszę teraz trochę o tym, co się ze mną działo przez ostatnie miesiące. Tak więc może zacznę od mistrzostw Polski w Sobótce.

Miałam bardzo mieszane uczucia po mistrzostwach. Brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas... No tak, wiem, powinnam być zadowolona, bez żadnego przygotowania, po kontuzji itp., ale wiecie, jak to jest, gdy zdajesz sobie sprawę, że w normalnej dyspozycji jesteś w stanie wygrać. Ale nie przegrałam z byle kim. Gienia i Kasia to świetni czasowcy! (wiem, wiem, brzmi po męsku:) A jeszcze jedno: najlepsze uczucie, gdy przekraczasz linię mety i widzisz swoją zwariowaną rodzinkę, która zrobiła ci niespodziankę i wtedy zaczynasz płakać, w sumie nie wiesz dlaczego... Ze zmęczenia? Ze szczęścia ? Z rozczarowania? To skomplikowane, mocno skomplikowane.

Wyścig ze startu wspólnego zawsze rozgrywa się własnymi prawami. Zrobiłam co w mojej mocy, wyszło tak nie inaczej. Cieszę się bardzo z wygranej Gośki Jasińskiej! Należało się jej, jak mało komu!

Co było dalej? Giro! Ojoj, ciężki włoski wyścig był w tym roku. Organizatorzy zadbali o to, abyśmy bardzo dobrze zapamiętały każdy etap, a do tego pogoda, żar lał się z nieba! Nacierpiałam się we Włoszech troszeczkę, ale było warto. Megan trzecia w generalce! Plan wykonany w 100%, a ja dobrze sobie potrenowałam 🙂

Wiele ciekawych rzeczy działo się u mnie po drodze, ale może podzielę się z Wami tymi najciekawszymi: odwiedziłam tor! Miło było stanąć na podium. Prosto z Ukrainy, gdzie były rozgrywane zawody, udaliśmy się do Centrum Badań Specjalnych w Dreźnie. Tam odbyły się pierwsze w historii polskiego kolarstwa testy w tunelu aerodynamicznym! Super sprawa! Kilka rzeczy zostało zmienionych w moim rowerze torowym, kierownica, siedzenie oraz kask. Bardzo pożyteczne doświadczenie. Dziękuję PZKol i Instytutowi Sportu, że mogłam tam być.

A na zakończenie wrócę do północy: wiele dobrego słyszałam o Norwegii i ogólnie o Skandynawii, lecz nie przypuszczałam, że jest tak pięknie! Umieszczam na liście miejsc, do których chcę wrócić !

Trzymajcie kciuki!

fot. Stan Imosa

Katarzyna Pawłowska

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10