Route du Sud 2015: etap 1

Steven Tronet (Auber 93) wygrał pierwszy odcinek 39. edycji francuskiej etapówki w Pirenejach i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Francuz na ostatnich metrach pokonał swojego rodaka Romaina Hardy'ego (Cofidis) oraz Duńczyka Michaela Carbela Svendgaarda (Cult Energy).

Cedric Pineau (FDJ), Daniel Martínez (Colombia), Benat Txoperena (Murias Taldea) oraz Hector Sáez (Caja Rural-Seguros RGA) sformowali ucieczkę dnia na stosunkowo płaskim etapie, odjeżdżając prowadzonemu przez Tinkoff-Saxo peletonowi na cztery minuty. Przewaga nie podskoczyła powyżej tej granicy, a peleton spokojnie pokonywał drogi południowo-zachodniej Francji.

Czwórka na ostatnie 40 kilometrów wjechała zaledwie dwie minuty przed pościgiem. 24 kilometry przed metą zaatakował Martinez, samotnie próbując obronić minutowe prowadzenie. Peletonu nie zdołał utrzymać w ryzach żadna z ekip i nastąpiły ataki.

10 kilometrów przed kreską na czele znalazł się samotnie Christopher Juul-Jensen (Tinkoff-Saxo), a gonili go zawzięcie Miguel Angel Rubiano (Colombia), Karl Hnik (Cult Energy), Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale) i Stephane Rossetto (Cofidis). Czwórka złapała samotnego Duńczyka i razem rozpoczęła rajd na metę. Akcja wyglądała dobrze - 11 sekund zapasu na ostatnich dwóch kilometrach dawało nadzieje na sprzątnięcie etapowego zwycięstwa sprzed nosa grupy, jednak praca kolarzy Bretagne-Seche Environnement sprawiła, że na ostatnim kilometrze akcję zakończono.

Prowadzący pod górę finisz wygrał Francuz Steven Tronet, wieńcząc pracę trzecioligowej ekipy Auber 93. 28-latka nie zdołali pokonać ani Romain Hardy (Cofidis), ani Michael Carbel (Cult Energy).

Wysoko przyjechał Alberto Contador - przygotowujący się do Tour de France Hiszpan finiszował jako 10.

fot. Lapresse

Wyniki 1. etapu Route du Sud - la Depeche du Midi 2015 (2.1), Lourdes - Auch (204 km):
  1 Steven Tronet (Fra) Auber 93                               4:59:41
  2 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
  4 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     00:03
  5 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
  6 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
  7 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
  8 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 10 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 11 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 12 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 13 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 15 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 17 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
 18 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 19 César Bihel (Fra) Auber 93
 20 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea
 21 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 23 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 24 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 25 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea
 26 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 27 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular - Boavista
 29 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
 31 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 32 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 33 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 34 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 35 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 36 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista
 37 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista
 38 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 40 Yoann Barbas (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 41 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 42 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 45 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 46 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 47 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 48 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 49 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 52 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea
 55 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
 58 Julien Guay (Fra) Auber 93
 59 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 60 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 61 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea
 62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 63 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 65 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                   00:21
 67 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 68 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
 69 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:25
 70 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
 71 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 72 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:30
 73 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling              00:33
 74 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                  00:45
 75 Samuel Magalh?es (Por) Radio Popular - Boavista              00:46
 76 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 77 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            00:49
 78 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 79 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 80 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 81 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 83 John Gadret (Fra) Movistar Team                              01:10
 84 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:26
 85 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              01:44
 86 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            02:19
 87 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:39
 88 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    04:18
 89 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       04:40
 90 David Menut (Fra) Auber 93                                   05:16
 91 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 92 Daniel Martínez (Col) Colombia
 93 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             05:19
 94 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 95 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            06:34
 96 Romain Combaud (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 97 Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 98 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea
 99 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia
100 Jerome Mainard (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
101 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea
102 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
103 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Murias Taldea
104 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            06:53
105 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          08:01
106 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Segu     08:59
107 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
108 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
109 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                09:27
111 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
112 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
113 Adrian Gonzalez (Spa) Murias Taldea
114 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
116 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
117 Sebastián Molano (Col) Colombia                              11:18
118 Marc Soler (Spa) Movistar Team
119 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
120 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
121 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
122 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  15:21
123 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
124 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              15:24
Klasyfikacja po 1. etapie
  1 Steven Tronet (Fra) Auber 93                               4:59:31
  2 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:04
  3 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling      00:06
  4 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre     00:13
  5 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
  6 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
  7 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
  8 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 10 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 11 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM
 12 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 13 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 15 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 17 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
 18 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 19 César Bihel (Fra) Auber 93
 20 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea
 21 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 23 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 24 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 25 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea
 26 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 27 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Daniel Eduardo Moreira Silva (Por) Radio Popular - Boavista
 29 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
 31 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 32 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 33 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 34 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 35 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 36 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista
 37 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista
 38 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 40 Yoann Barbas (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 41 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 42 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 45 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 46 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 47 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 48 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
 49 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Théo Vimpere (Fra) Auber 93
 52 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea
 55 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
 58 Julien Guay (Fra) Auber 93
 59 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 60 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 61 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea
 62 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 63 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 65 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
 66 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                   00:31
 67 Romain Le Roux (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 68 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
 69 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:35
 70 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
 71 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 72 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:40
 73 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling              00:43
 74 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                  00:55
 75 Samuel Magalh?es (Por) Radio Popular - Boavista              00:56
 76 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 77 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            00:59
 78 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 79 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 80 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 81 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 83 John Gadret (Fra) Movistar Team                              01:20
 84 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:36
 85 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              01:54
 86 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            02:29
 87 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:49
 88 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    04:28
 89 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       04:50
 90 Daniel Martínez (Col) Colombia                               05:23
 91 David Menut (Fra) Auber 93                                   05:26
 92 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 93 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             05:29
 94 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 95 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Murias Taldea                06:41
 96 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            06:44
 97 Romain Combaud (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 98 Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
 99 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea
100 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia
101 Jerome Mainard (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
102 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea
103 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM
104 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            07:03
105 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          08:11
106 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Segu     09:09
107 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
108 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
109 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   09:31
111 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                09:37
112 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
113 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
114 Adrian Gonzalez (Spa) Murias Taldea
115 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
116 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
117 Sebastián Molano (Col) Colombia                              11:28
118 Marc Soler (Spa) Movistar Team
119 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste de l'Armee de Terre
120 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
121 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
122 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo                  15:31
123 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
124 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              15:34

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: