Ster ZLM Toer 2015: etap 2

Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) po sprincie z peletonu odniósł zwycięstwo na drugim odcinku holenderskiego wyścigu.

"Gorilla" na finiszu z okrojonej grupki pokonał Belgów Edwarda Theunsa (TopSport Vlaanderen-Baloise) i Danny'ego van Poppela (Trek Factory Racing).

Niemiecki sprinter został też nowym liderem wyścigu.

66. ze stratą blisko 8 minut zameldował się Łukasz Wiśniowski (Etixx - Quick-Step).

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 2. etapu Ster ZLM Toer 2015 - GP Jan van Heeswijk (2.1), Den Bosch - Rosmalen (179,9 km):
  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           4:12:22
  2 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  3 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  4 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
  5 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  8 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 10 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 11 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 12 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 13 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 14 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 15 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 16 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
 17 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 19 Twan Brusselman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 20 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 21 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 23 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 24 Sven van Luijk (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 25 Jan Willem van Schip (Ned) Babydump Cycling Team
 26 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 27 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 31 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 32 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH
 34 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 35 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
 37 Dion Beukeboom (Ned) Parkhotel Valkenburg
 38 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       00:35
 39 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                07:38
 40 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
 41 Matthijs Eversdijk (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 42 Melvin van Zijl (Ned) Team 3M
 43 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 44 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 45 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 46 Twan Castelijns (Ned) Babydump Cycling Team
 47 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 48 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 49 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 50 Gert-Jan Bosman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 51 Bob Schoonbroodt (Ned) Parkhotel Valkenburg
 52 Koos Jeroen Kers (Ned) Babydump Cycling Team
 53 Jeff Vermeulen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 54 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 55 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg
 56 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 57 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 58 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team
 59 Jochem Hoekstra (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 60 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
 61 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 62 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 63 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 64 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 65 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
 66 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 67 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 68 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 69 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 70 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 72 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 73 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 74 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 75 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 76 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 77 Tim Merlier (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 78 Joeri Adams (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 79 Stefan Poutsma (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 80 Joey van Rhee (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 81 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 82 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 83 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 84 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 86 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 87 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 88 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 89 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 90 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 91 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 92 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 94 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 95 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 96 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 97 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 98 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 99 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
100 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
101 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
102 Remco te Brake (Ned) Metec - TKH
103 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg
104 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
105 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
106 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
107 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
108 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               08:03
109 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      08:04
110 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         08:06
111 Lars van de Vall (Ned) Babydump Cycling Team
112 Luuc Bugter (Ned) Babydump Cycling Team
113 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
114 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
115 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
116 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH
117 Harry Sweering (Ned) Babydump Cycling Team
118 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
119 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
120 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
121 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH
122 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
123 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH
124 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
125 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
126 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
127 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
128 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
129 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
130 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
131 Stefan Kreder (Ned) Metec - TKH
132 Jim van den Berg (Ned) Parkhotel Valkenburg
133 Wouter Leten (Ned) Metec - TKH
134 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
135 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
136 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
137 Tim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
138 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
139 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH
140 Tom De Vriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
141 Jaap de Man (Ned) Team 3M
142 Dennis Bakker (Ned) Parkhotel Valkenburg
143 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
144 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
145 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
146 Roy Eefting (Ned) Babydump Cycling Team                      08:20
147 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
148 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
149 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
150 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace           15:24
151 Niek Boom (Ned) Babydump Cycling Team                        15:26
152 Connor McConvey (Irl) Team 3M
Klasyfikacja po 2. etapie
  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           4:19:52
  2 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:02
  3 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:06
  5 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:08
  6 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  00:11
  7 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         00:12
  9 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 10 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:14
 11 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 12 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:15
 13 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 14 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 15 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:16
 16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:17
 17 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 18 Dion Beukeboom (Ned) Parkhotel Valkenburg                    00:18
 19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:19
 21 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke        00:20
 22 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:22
 23 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:23
 24 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           00:24
 25 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      00:25
 26 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH                            00:29
 27 Twan Brusselman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 28 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             00:30
 29 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke               00:31
 31 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 32 Jan Willem van Schip (Ned) Babydump Cycling Team
 33 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             00:35
 34 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:43
 35 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             00:46
 36 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     00:48
 37 Sven van Luijk (Ned) Cyclingteam Jo Piels                    01:09
 38 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       01:17
 39 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                07:38
 40 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      07:39
 41 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               07:42
 42 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   07:47
 43 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      07:48
 44 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin                       07:50
 45 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       07:51
 46 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          07:53
 47 Bob Schoonbroodt (Ned) Parkhotel Valkenburg                  07:55
 48 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 49 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M                              07:58
 50 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 51 Twan Castelijns (Ned) Babydump Cycling Team
 52 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                07:59
 53 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 54 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                08:01
 55 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg
 56 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 57 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 58 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        08:02
 59 Stefan Poutsma (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 60 Jochem Hoekstra (Ned) Cyclingteam Jo Piels                   08:03
 61 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 62 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     08:04
 63 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      08:05
 64 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 65 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           08:06
 66 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 67 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 68 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 69 Jeff Vermeulen (Ned) Cyclingteam Jo Piels                    08:07
 70 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            08:08
 71 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 72 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 73 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            08:09
 74 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team
 75 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Daan Meijers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke             08:10
 77 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 78 Remco te Brake (Ned) Metec - TKH
 79 Melvin van Zijl (Ned) Team 3M
 80 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg
 81 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               08:11
 82 Joeri Adams (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 83 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         08:12
 84 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                08:13
 87 Joey van Rhee (Ned) Cyclingteam Jo Piels                     08:14
 88 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 89 Tim Merlier (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 90 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         08:15
 91 Marc De Maar (Ned) Team Roompot
 92 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace         08:16
 93 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 94 Koos Jeroen Kers (Ned) Babydump Cycling Team
 95 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      08:17
 96 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 97 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         08:18
 98 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        08:19
 99 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
100 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke         08:20
101 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      08:22
102 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     08:24
103 Matthijs Eversdijk (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
104 Gert-Jan Bosman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
105 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          08:25
106 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             08:26
107 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           08:27
108 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        08:28
109 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              08:29
110 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     08:32
111 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
112 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
113 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 08:36
114 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
115 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot                       08:37
116 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
117 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   08:38
118 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH                            08:39
119 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                        08:40
120 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec - TKH
121 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         08:41
122 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            08:42
123 Jaap de Man (Ned) Team 3M
124 Tim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels                       08:44
125 Lars van de Vall (Ned) Babydump Cycling Team
126 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
127 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
128 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          08:45
129 Luuc Bugter (Ned) Babydump Cycling Team
130 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team                  08:46
131 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace       08:47
132 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                08:48
133 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               08:51
134 Dennis Bakker (Ned) Parkhotel Valkenburg                     08:53
135 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
136 Harry Sweering (Ned) Babydump Cycling Team
137 Jim van den Berg (Ned) Parkhotel Valkenburg                  08:54
138 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
139 Martijn Degreve (Bel) Team 3M
140 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
141 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH                         08:55
142 Tom De Vriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   08:56
143 Stefan Kreder (Ned) Metec - TKH                              09:05
144 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                09:08
145 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH                              09:12
146 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   09:16
147 Wouter Leten (Ned) Metec - TKH                               09:24
148 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            09:25
149 Roy Eefting (Ned) Babydump Cycling Team                      10:12
150 Connor McConvey (Irl) Team 3M                                16:03
151 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace           16:07
152 Niek Boom (Ned) Babydump Cycling Team                        16:16

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: