Tom Dumoulin z grupy Giant-Alpecin odniósł zwycięstwo na trasie jazdy indywidualnej, otwierającej 79. edycję wyścigu Tour de Suisse.
24-letni Holender dystans 5100 metrów pokonał w czasie 5:41, wyprzedzając o 2 sekundy Fabiana Cancellare (Trek) oraz o 4 sekundy Mathiasa Brandle (IAM Cycling).
Do próby spokojnie podszedł Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), który z czasem 6:02 zajął 73. pozycję. Z siódemki startujących polskich zawodników lepiej wypadli Michał Gołaś (Etixx-Quick Step) i Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), tracąc odpowiednio 18 i 20 sekund do dzisiejszego zwycięzcy.
Kolarze na szybkim, nieskomplikowanym kursie, rywalizowali w równych, słonecznych warunkach.
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 05:41
2 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing 00:02
3 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling 00:04
4 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 00:05
5 Steve Morabito (Swi) FDJ
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
7 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge 00:06
8 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
9 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 00:07
11 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 00:08
12 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 00:09
13 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
14 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
15 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
16 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
17 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 00:10
18 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
19 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
20 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
21 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 00:11
23 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
24 Winner Anacona (Col) Movistar Team
25 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin 00:12
26 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
27 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
28 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
29 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
31 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 00:14
32 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
33 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
34 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale 00:15
35 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
36 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
37 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal 00:16
38 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
39 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
40 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
41 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
42 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
43 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
44 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 00:17
45 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
46 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
47 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
48 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
49 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
50 Jérémy Roy (Fra) FDJ
51 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
52 Danny Pate (USA) Team Sky
53 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
54 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step 00:18
55 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
56 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
57 Christian Knees (Ger) Team Sky
58 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
59 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 00:19
60 Arnaud Demare (Fra) FDJ
61 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
62 Igor Anton (Spa) Movistar Team
63 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
64 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
65 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
66 William Bonnet (Fra) FDJ 00:20
67 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
68 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
69 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
70 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
71 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
72 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
73 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step 00:21
74 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
75 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 00:22
76 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky
77 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
78 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
79 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
80 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step 00:23
81 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
82 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
83 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
84 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
85 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
86 Marco Haller (Aut) Team Katusha
87 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
88 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 00:24
89 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
90 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
91 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
92 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
93 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 00:25
94 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
95 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
96 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
97 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 00:26
98 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
99 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
100 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida 00:27
101 David Lopez (Spa) Team Sky
102 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
103 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
104 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 00:28
105 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
106 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
107 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
108 Arthur Vichot (Fra) FDJ
109 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 00:29
110 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
111 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
112 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
113 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
114 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
115 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
116 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 00:30
117 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
119 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
120 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
121 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 00:31
122 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
123 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
124 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
125 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 00:32
126 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
127 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
128 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
129 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
130 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin 00:33
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
132 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
133 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
134 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
135 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
136 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
137 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 00:34
138 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
139 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
140 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert 00:35
141 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
142 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 00:36
143 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 00:37
144 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
145 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
146 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 00:38
147 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin 00:40
148 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin 00:42
149 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida 00:44
150 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice 00:45
151 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 01:11
152 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 01:22
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.