Koniec kariery Alessandro Petacchiego

Alessandro Petacchi ze skutkiem natychmiastowym (definitywnie) zakończył swoją zawodową karierę. „Ale Jet” w rozmowie z tuttobici.web powiedział, że żegna się z profesjonalnym ściganiem.

41-letni sprinter w trakcie tegorocznego Giro d’Italia złapał infekcję wirusową, z którą do dzisiaj się jeszcze nie uporał. Petacchi w zaistniałej sytuacji nie widzi powodu, by kontynuować swoją kolarską przygodę. W 2013 roku już raz poinformował o udaniu się na sportową emeryturę, cztery miesiące później podpisał jednak kontrakt z Omega Pharma-Quick Step. Przed tym sezonem podpisał umowę z teamem Southeast (kiedyś Neri Sottoli).

Zawsze pozostanę Alessandro Petacchim. Teraz jednak w pierwszej kolejności chcę odpocząć. Muszę się zastanowić, co mam robić w przyszłości. Kilka ofert już otrzymałem. Chciałbym poświęcić czas mojej rodzinie, mojemu synowi Alessandro i chciałbym... skoncentrować się na graniu w tenisa. Chcę po prostu robić coś innego

– mówił Petacchi, który pojawił się w peletonie w 1996 roku.

Najpierw zakładał koszulkę grupy Scrigno, następnie reprezentował m.in. Fassa Bortolo, Milram, LPR Brakes i Lampre. Wygrał 20 etapów Vuelta a Espana, sześć Tour de France oraz 22 Giro d’Italia. W 2003 roku odniósł zwycięstwa we wszystkich wielkich tourach. Dwa lata później był najszybszy w Mediolan-San Remo. W 2007 roku wpadł na salbutamolu. Mimo przedłożenia atestu został zawieszony.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: