Komisja zawodników przy UCI została powołana

Międzynarodowa Unia Kolarska podała nazwiska zawodników i zawodniczek, które weszły w skład nowo powołanej komisji kolarzy. Wyboru dokonali ich koledzy i koleżanki z peletonu.

W gremium zasiądzie 13 reprezentantów z ośmiu rowerowych dyscyplin. Pochodzą oni z czterech kontynentów, w konkurencjach olimpijskich panuje równouprawnienie. Na jednego przedstawiciela mężczyzn przypada jedna przedstawicielka kobiet.

Za szosę odpowiadają eks-zawodowiec Bobbi Traksel oraz Iris Slappendel, za kolarstwo górskie Greg Minnaar i Georgia Gould, za tor Kevin Sireau i Anna Meares, za BMX Donny Robinson i Mariana Pajon, za parakolarstwo Tobias Fankhauser i Greta Neimanas. Przełaj to domena Marianne Vos, trial Kenny’ego Belaeya, a kolarstwo halowe (indoor) Manuela Koppa.

Komisja ma pracować nad polepszeniem warunków treningowych i wyścigowych oraz pełnić rolę przekaźnika między związkiem a kolarzami. Jesienią zostaną przeprowadzone wybory na prezydenta komisji, który będzie należał do komitetu wykonawczego UCI.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: