Euskal Emakumeen Bira 2015: etap 1 dla Guarnier, Niewiadoma liderką!

fot. Boels Dolmans / Wouter Roosenboom / Irmo Keizer

Megan Guarnier (Boels Dolmans) triumfowała na pierwszym etapie baskijskiego wyścigu Euskal Emakumeen Bira.

Amerykanka finiszowała z 4-osobowej grupy wyprzedzając Emmę Johansson i Ashleigh Moolman.

Grupę tą zamknęła Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), która objęła prowadzenie w wyścigu.

Główne wydarzenia na trasie animował podjazd Kurtzeta (4,5 km, 8,2%, maks. 12%), z którego szczytu do mety pozostawało 31 kilometrów. Tam wyłoniła się czołówka wyścigu. Pierwsze zameldowały Niewiadoma i Moolman, następnie z niewielką stratą Guarnier i Johnasson oraz Anna Sanchis i Tetyana Riabchenko. Peleton tracił około minuty.

Kilka kilometrów przed metą uciekinierki zostały źle pokierowane, ale sędziowie zatrzymali pościg, przywracając stan faktyczny. Finisz z czwórki należał do mistrzyni USA.

Wyniki 1. etapu Euskal Emakumeen Bira 2015 (2.1), Arrasate – Arrasate (96,8 km):
  1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Team                    2:37:38
  2 Emma Johansson (Swe) Orica-AIS
  3 Ashleigh Moolman (Rsa) Bigla
  4 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
  5 Tetiana Riabchenko (Ukr) Inpa Sottoli Giusfredi              00:20
  6 Anna Sanchis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
  7 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 01:37
  8 Valentina Scandolara (Ita) Orica-AIS
  9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla
 10 Elizabeth Williams (Aus) Orica-AIS
 11 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies
 12 Daiva Tuslaite (Ltu) Inpa Sottoli Giusfredi
 13 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Team
 14 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini
 15 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
 16 Sheyla Gutierrez (Spa) Lointek Team
 17 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 18 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 19 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
 20 Irene Bitto (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 21 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
 22 Lourdes Oyarbide (Spa) Bizkaia-Durango
 23 Amanda Spratt AUS Orica-AIS
 24 Katrin Garfoot (Aus) Orica-AIS
 25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
 26 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 27 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Team
 28 Eleonora Dijk Van (Ned) Boels Dolmans Team
 29 Eider Merino (Spa) Lointek team
 30 Severine Eraud (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
 31 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS
 32 Amelie Rivat (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
 33 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Team
 34 Cristina Martinez (Spa) Lointek Team
 35 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
 36 Margarita Garcia (Spa) Bizkaia-Durango
 37 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv
 38 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
 39 Rocio Del Alba (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 40 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia-Durango
 41 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Team
 42 Asja Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 43 Doris Schweizer (Swi) Bigla
 44 Anna Ramirez (Spa) Bizkaia-Durango
 45 Laura Lozano (Spa) S.C. Michela Fanini
 46 Clara Koppenburg (Ger) Bigla                                 03:05
 47 Leire Olaberria (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 48 Gloria Rodriguez (Spa) Bzk Emakumeen Bira
 49 M. Mar Bonnin (Spa) Bzk Emakumeen Bira
 50 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek Team
 51 Lierni Lekuena (Spa) Bizkaia-Durango
 52 Ainara Elbusto (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 53 Sharon Laws (GBr) Bigla
 54 Dorleta Eskamendi (Spa) Bizkaia-Durango
 55 Aida Nu?o (Spa) Lointek Team
 56 Aniska Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 57 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini
 58 Belen Lopez (Spa) Lointek Team
 59 Irene Usabiaga (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 60 Soraya Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 61 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla                                06:18
 62 Liisi Rist (Est) Inpa Sottoli Giusfredi
 63 Catalina Rayo (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                  06:33
 64 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini                        06:35
 65 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies
 66 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
 67 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini                   07:50
 68 Sara Grifi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo                     11:57
 69 Ziortza Isasi (Spa) Bzk Emakumeen Bira
 70 Aiala Amesti (Spa) Bzk Emakumeen Bira                        20:24
 71 Elena Leonardi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
Klasyfikacja generalna po 1. etapie:
  1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                        2:40:12
  2 Ashleigh Moolman (Rsa) Bigla
  3 Emma Johansson (Swe) Orica-AIS                               00:02
  4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Team                      00:07
  5 Tetiana Riabchenko (Ukr) Inpa Sottoli Giusfredi              00:31
  6 Anna Sanchis (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                   00:34
  7 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla                             01:32
  8 Katrin Garfoot (Aus) Orica-AIS                               01:33
  9 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:34
 10 Eleonora Dijk Van (Ned) Boels Dolmans Team                   01:35
 11 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
 12 Valentina Scandolara (Ita) Orica-AIS                         01:36
 13 Amanda Spratt AUS Orica-AIS                                  01:37
 14 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Team
 15 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  01:38
 16 Elizabeth Williams (Aus) Orica-AIS
 17 Demi Jong (Ned) Boels Dolmans Team                           01:40
 18 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Team                      01:41
 19 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS
 20 Doris Schweizer (Swi) Bigla                                  01:42
 21 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies                     01:43
 22 Severine Eraud (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope            01:44
 23 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies
 24 Eider Merino (Spa) Lointek team
 25 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                               01:45
 26 Sheyla Gutierrez (Spa) Lointek Team
 27 Daiva Tuslaite (Ltu) Inpa Sottoli Giusfredi                  01:46
 28 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies                      01:47
 29 Amelie Rivat (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope
 30 Irene Bitto (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 31 Lourdes Oyarbide (Spa) Bizkaia-Durango                       01:48
 32 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 33 Laura Lozano (Spa) S.C. Michela Fanini
 34 Margarita Garcia (Spa) Bizkaia-Durango                       01:49
 35 Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini                       01:51
 36 Cristina Martinez (Spa) Lointek Team
 37 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 38 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
 39 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Team                         01:53
 40 Alice Maria Arzuffi (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi             01:54
 41 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope         01:55
 42 Anna Ramirez (Spa) Bizkaia-Durango                           01:59
 43 Rocio Del Alba (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 44 Asja Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo                   02:08
 45 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia-Durango                    02:13
 46 Leire Olaberria (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                03:08
 47 Clara Koppenburg (Ger) Bigla                                 03:09
 48 Aniska Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    03:10
 49 Sharon Laws (GBr) Bigla                                      03:13
 50 Irene Usabiaga (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                 03:14
 51 Belen Lopez (Spa) Lointek Team                               03:15
 52 Soraya Paladin (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo
 53 Gloria Rodriguez (Spa) Bzk Emakumeen Bira                    03:17
 54 M. Mar Bonnin (Spa) Bzk Emakumeen Bira                       03:18
 55 Ainara Elbusto (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 56 Dorleta Eskamendi (Spa) Bizkaia-Durango
 57 Lucia Gonzalez (Spa) Lointek Team                            03:21
 58 Lierni Lekuena (Spa) Bizkaia-Durango                         03:25
 59 Aida Nu?o (Spa) Lointek Team                                 03:29
 60 Azzurra D'intino (Ita) S.C. Michela Fanini                   03:35
 61 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla                                06:28
 62 Liisi Rist (Est) Inpa Sottoli Giusfredi                      06:32
 63 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini                        06:43
 64 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes Futuroscope           06:47
 65 Catalina Rayo (Spa) Reprezentacja Hiszpanii                  06:50
 66 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Soudal Ladies                     06:54
 67 Eyerusalem Kelil (Eth) S.C. Michela Fanini                   08:15
 68 Ziortza Isasi (Spa) Bzk Emakumeen Bira                       12:07
 69 Sara Grifi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo                     12:16
 70 Elena Leonardi (Ita) Top Girls-Fassa Bortolo                 20:53
 71 Aiala Amesti (Spa) Bzk Emakumeen Bira                        20:54

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: