Criterium du Dauphine 2015: etap 5

Francuz Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), po ataku zakończonym wspinaczką do stacji narciarskiej Pra-Loup, wygrał piąty odcinek francuskiego wyścigu.

Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) przyjechał 25, ze stratą 2:13.

Nowym liderem został Tejay Van Garderen (BMC Racing Team).

Trasa kolejnego etapu odpowiadała dokładniej tej z 17. odcinka tegorocznego Tour de France. Po drodze o długości 161 km do finału na Pra-Loup (kat. 2; 6,2 km; 6,5%), leżały cztery inne górskie premie, w tym Col de la Colle-Saint-Michel (kat. 2; 96 km; 11 km; 5,2%) oraz na wysokości 2250 metrów przełęcz Allos (kat.1; 139 km; 14 km; 5,5%).

Po starcie bez problemów zawiązała się ucieczka w składzie Christophe Riblon (Ag2r), Tim Wellens (Lotto-Soudal), Pieter Serry (Etixx), Romain Sicard (Europcar), Arnaud Courteille (FDJ), Albert Timmer (Giant) i Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka).

Pierwszą z przeszkód, Col des Lèques (kat. 3; 40 km; 6 km; 5,3%), peleton minął spóźniony o 4 minuty, a na następnej Col de Toutes Aures (kat. 3; 67 km; 6,1 km; 3,1%) różnica wzrosła do 4:35.

Żarty skończyły się na przełęczy Allos, gdzie czołówka stopniała do trójki Sicard, Wellens, Serry. W peletonie, który prowadzony był przez BMC Racing Team, na czołowe pozycje wyjechali kolarze Team Sky. Narzuconego przez brytyjską ekipę tempa m. in. nie wytrzymał Bauke Mollema (Trek), strzelił również dotychczasowy lider Rohan Dennis (BMC).

Ostatni uciekinierzy zostali wchłonięci 2 km przed górską premią. Zjazdy ku finałowej wspinaczce rozpoczęła około 30-osobowa zasadnicza grupa (z Poljańskim), którą nieznacznie wyprzedzał atakujący chwilę wcześniej Romain Bardet (Ag2r).

Przed końcowym podjazdem do Pra-Loup Francuz zaryzykował na zjazdach, dzięki czemu wspinaczkę do stacji narciarskiej rozpoczął z przewagą 1:20.

Zespół Sky znów przyspieszył (strzelił Vincenzo Nibali), starając się zmniejszyć przewagę, ale na doścignięcie bardo mocnego w górach Bardeta było już stanowczo za późno. 24-latek bezpiecznie dowiózł swoje prowadzenie do mety, odnosząc efektowne zwycięstwo. Drugi finiszował Tejay Van Garderen  przed atakujący pod koniec Chrisem Froomem (Team Sky).

fot. ASO/X.Bourgois

Wyniki 5. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Digne-les-Bains - Pra-Loup (161 km):
  1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                       4:31:22
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:36
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:40
  4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          00:42
  5 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            00:50
  6 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
  7 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      00:55
  8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:57
  9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 10 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 11 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:03
 12 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:11
 13 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:20
 14 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       01:25
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 16 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        01:35
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     01:37
 18 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:42
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:53
 20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 21 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 22 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:59
 24 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:02
 25 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           02:13
 26 José Herrada (Spa) Movistar Team
 27 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              02:20
 28 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    02:22
 29 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         02:41
 30 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     02:53
 31 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 32 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 33 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:56
 34 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            03:10
 35 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             03:24
 36 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          03:26
 37 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 38 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  03:59
 39 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             04:13
 40 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      04:33
 41 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 42 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               05:54
 43 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 44 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   05:57
 46 John Gadret (Fra) Movistar Team
 47 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             06:11
 48 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           06:22
 49 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 50 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 51 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             07:17
 52 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          07:20
 53 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              08:04
 54 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            08:41
 55 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               09:07
 56 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         10:57
 57 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 58 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 59 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 60 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 61 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 62 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 63 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 64 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 65 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 68 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 69 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 70 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 71 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 72 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 73 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 74 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 75 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 77 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 78 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 79 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 80 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 81 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 82 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         11:51
 83 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  12:09
 84 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                13:34
 85 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                13:38
 86 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                13:51
 87 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 88 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 89 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       15:17
 90 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 91 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 92 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 93 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 94 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 95 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 96 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     16:26
 97 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   17:03
 98 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 99 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
100 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
101 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
102 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
103 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
104 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
105 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
106 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
108 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
109 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
110 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
111 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
112 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
113 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
114 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
115 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
116 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
117 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
118 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
119 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
120 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
121 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
122 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
123 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
124 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
125 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            17:18
126 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          19:15
127 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
128 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
129 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
131 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
132 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        19:29
133 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
134 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
135 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
136 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
137 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             19:34
138 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         19:42
139 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       19:49
140 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
141 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          21:06
142 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
143 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
144 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
145 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
146 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
147 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
148 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
149 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
150 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
151 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
152 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
153 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
154 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
155 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
156 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
157 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
158 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
159 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         21:52
160 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     22:23
161 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         29:20
DNF Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
Klasyfikacja po 5. etapie
  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  18:03:22
  2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          00:17
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:20
  4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:31
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:41
  6 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            00:43
  7 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      01:08
  8 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:16
  9 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:17
 10 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:25
 11 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:27
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:28
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:33
 14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           01:35
 15 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       01:43
 16 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:46
 17 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 18 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:50
 19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:54
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     02:06
 21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     02:07
 22 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                02:11
 23 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             02:22
 24 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        02:35
 25 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    03:07
 26 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           03:13
 27 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                03:17
 28 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         03:20
 29 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              03:39
 30 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     03:41
 31 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          03:46
 32 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             03:59
 33 José Herrada (Spa) Movistar Team                             04:05
 34 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             04:37
 35 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       04:51
 36 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      04:57
 37 John Gadret (Fra) Movistar Team                              05:32
 38 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     05:33
 39 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           05:57
 40 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             06:04
 41 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         06:06
 42 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        06:18
 43 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            06:59
 44 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             07:41
 45 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              08:33
 46 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        09:04
 47 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               09:36
 48 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           10:27
 49 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          10:31
 50 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 51 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 52 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        10:45
 53 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 54 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       11:15
 55 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           11:17
 56 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 57 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              11:21
 58 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                11:27
 59 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               11:47
 60 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            11:51
 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         11:55
 62 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              11:57
 63 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 64 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     12:51
 65 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          13:25
 66 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   13:49
 67 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          13:58
 68 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  14:25
 69 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 70 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     14:36
 71 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            15:12
 72 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               15:34
 73 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      16:02
 74 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                16:11
 75 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          16:25
 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   16:44
 77 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          16:56
 78 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 79 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                17:03
 80 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    17:20
 81 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          17:21
 82 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          17:24
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     17:36
 84 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        17:40
 85 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 18:09
 86 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         18:40
 87 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         18:49
 88 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      18:54
 89 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               18:58
 90 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  19:17
 91 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         19:29
 92 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        19:42
 93 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          19:45
 94 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   20:16
 95 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              20:18
 96 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          20:23
 97 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      20:36
 98 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            20:49
 99 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            20:54
100 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      20:57
101 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         21:04
102 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      21:12
103 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             22:00
104 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               22:23
105 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         22:39
106 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                               23:08
107 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         23:44
108 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                24:03
109 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              24:07
110 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              24:24
111 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       24:33
112 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     24:47
113 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              25:05
114 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       25:18
115 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        25:25
116 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       25:44
117 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          25:49
118 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             26:00
119 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             26:06
120 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   26:12
121 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          26:28
122 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               26:32
123 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            26:33
124 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
125 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           26:43
126 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              26:55
127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                27:14
128 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 27:23
129 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              27:49
130 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       28:44
131 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        28:51
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             29:01
133 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         29:02
134 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    29:24
135 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          29:37
136 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     29:43
137 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   30:02
138 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               30:52
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     30:56
140 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             31:33
141 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         32:52
142 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             32:55
143 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     33:13
144 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     33:15
145 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     33:28
146 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            33:38
147 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             33:45
148 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  34:08
149 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          34:19
150 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       34:35
151 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        34:55
152 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         35:05
153 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        35:27
154 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            36:17
155 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  37:43
156 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  38:41
157 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      41:04
158 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       41:56
159 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     42:44
160 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           42:56
161 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        46:26

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: