Tour de Suisse 2015: skład CCC Sprandi Polkowice

Część drużyny z Giro d’Italia, wzmocniona kilkoma kolarzami jeżdżącymi dobrze po górach, wystartuje w kolejnym dla CCC Sprandi Polkowice wyścigu z cyklu World Tour, Tour de Suisse (13-21 czerwca).

Po Volta a Catalunya i Giro d’Italia to nasz trzeci start w wyścigu etapowym z najwyższej półki w tym sezonie

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Większość etapów w tegorocznej edycji Tour de Suisse ma pagórkowaty charakter. Jest to zatem odpowiedni teren dla Gregi Bole, który będzie celował w sukces etapowy. Górale będą mogli się pokazać na drugim odcinku do Risch-Rotkreuz, gdzie w końcówce są dwie premie górskie 1.kategorii, oraz piątego dnia zmagań, kiedy zmierzą się z królewskim etapem i będą się wspinać na metę w Sölden. Praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie na szwajcarski wyścig to kolarze dobrze czujący się na podjazdach i praktycznie każdego stać na dobry wynik na etapie. Walka o klasyfikację generalną będzie jednak bardzo ciężka. Dla wielu zawodników w peletonie, Tour de Suisse jest ostatnim sprawdzianem formy przed Tour de France i poziom ścigania będzie bardzo wysoki. Trudno przewidzieć, jak będą się czuć nasi kolarze, którzy niedawno ukończyli Giro d’Italia, ale na pewno staniemy na starcie nastawieni na walkę i aktywną jazdę.

Podopieczni Piotra Wadeckiego ścigali się w Szwajcarii również przed rokiem. Poza zawodnikami, którzy wtedy startowali (Rutkiewicz, Samoilau, Rebellin), udział w TdS mają na swoim koncie także Grega Bole, Stefan Schumacher oraz Sylwester Szmyd.

Skład na Tour de Suisse 2015:
Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Davide Rebellin, Stefan Schumacher, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Grega Bole, Sylwester Szmyd.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: