Criterium du Dauphine 2015: etap 3

BMC Racing Team wykręcił najszybszy czas na trasie trzeciego etapu Criterium du Dauphine – 24-kilometrowej jeździe drużynowej na czas.

Mistrzowie świata w tej konkurencji wyprzedzili o 4 sekundy Astanę oraz o 5 sekund Team Movistar.

Liderem w klasyfikacji generalnej wyścigu został Rohan Dennis ze zwycięskiego zespołu.

Trasa próby czasowej nie była łatwa - "dla górali" - jak z pewną przesadą stwierdził Alex Dowsett (Movistar). Kolarze BMC prowadzili już na półmetku (14 km), wyprzedzając o 4 sekundy Astanę.

Obie te drużyny drugą część trasy pokonały w tym samym czasie. Znacznie przyspieszył za to Movistar, który odrobił na tym odcinku 13 sekund, ale wystarczyło to tylko do trzeciego stopnia podium.

Słabo wypadł Team Sky, dotychczasowego lidera Petera Kennaugha, uzyskując szósty wynik dnia, ze stratą 35 sekund.

fot. ASO/X.Bourgois

Wyniki 3. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Roanne – Montagny (24,5 km; jazda drużynowa na czas):
  1 BMC Racing Team                                              29:54
  2 Astana Pro Team                                              00:04
  3 Movistar Team                                                00:05
  4 Etixx - Quick-Step                                           00:18
  5 Orica GreenEdge                                              00:23
  6 Team Sky                                                     00:35
  7 Cannondale-Garmin                                            00:43
  8 Lampre-Merida                                                00:47
  9 IAM Cycling                                                  00:50
 10 Team LottoNL-Jumbo                                           00:54
 11 Bora-Argon 18
 12 Lotto Soudal                                                 00:59
 13 AG2R La Mondiale                                             01:00
 14 Team Katusha                                                 01:05
 15 MTN - Qhubeka                                                01:07
 16 Team Europcar                                                01:08
 17 Trek Factory Racing                                          00:14
 18 Team Giant-Alpecin                                           01:18
 19 Tinkoff-Saxo                                                 01:30
 20 FDJ.fr                                                       01:36
 21 Cofidis, Solutions Credits                                   01:49
Klasyfikacja po 3. etapie
  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         8:00:37
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  3 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:04
  4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
  5 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
  6 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
  7 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  8 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           00:05
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 10 John Gadret (Fra) Movistar Team
 11 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 12 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 13 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:16
 14 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:18
 15 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 16 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 17 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 18 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 19 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:23
 20 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 21 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 22 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 23 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 24 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:35
 25 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 26 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 00:43
 27 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 28 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 29 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                00:48
 30 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 31 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 32 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 33 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 34 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:50
 35 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 36 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 37 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 38 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              00:54
 39 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 40 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 41 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 42 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 43 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 44 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 45 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 46 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 47 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:59
 48 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 49 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 50 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 51 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:00
 52 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             01:01
 55 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     01:03
 56 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             01:05
 57 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 58 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 59 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            01:07
 60 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 61 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 62 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 63 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           01:08
 64 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    01:15
 65 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 66 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 67 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 68 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:18
 69 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 70 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            01:24
 71 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         01:28
 72 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              01:30
 73 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 74 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 75 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 76 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 77 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 01:36
 78 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              01:49
 79 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     02:10
 80 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         02:18
 81 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:20
 82 José Herrada (Spa) Movistar Team                             02:22
 83 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  02:46
 84 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        02:48
 85 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         02:59
 86 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        03:09
 87 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               03:18
 88 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   03:23
 89 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          03:31
 90 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               03:38
 91 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       03:42
 92 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              03:45
 94 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            03:47
 95 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    03:48
 96 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    03:49
 97 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          03:52
 98 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:53
 99 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
100 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       03:55
101 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
102 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
103 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            03:56
104 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
105 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
106 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:58
107 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      04:03
108 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         04:06
109 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
110 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
111 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:08
112 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          04:09
113 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               04:11
114 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            04:16
115 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      04:24
116 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          04:37
117 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
118 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
119 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       04:42
120 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                04:51
121 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     05:16
122 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          05:32
123 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          05:37
124 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               05:52
125 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
126 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             06:06
127 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         06:08
128 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
129 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       06:25
130 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             06:28
131 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          06:30
132 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     06:35
133 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
134 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        07:01
135 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  07:02
136 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          07:04
137 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
138 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             07:05
139 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     07:15
140 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   07:25
141 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         07:39
142 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      08:27
143 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         08:32
144 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            08:47
145 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     08:48
146 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          09:19
147 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            09:37
148 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   09:39
149 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        09:52
150 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              10:22
151 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        10:24
152 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       10:41
153 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            10:46
154 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             10:51
155 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
156 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  11:03
157 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  12:18
158 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           14:02
159 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  16:04
160 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
161 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       16:33
162 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      18:27
163 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        21:23
164 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        31:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: