Greg van Avermaet zostanie tatą, może wycofa się z Tour de France

Kiedyś Michał Gołaś przedwcześnie wycofał się z Giro d’Italia, by wziąć ślub. Tegoroczną edycję Tour de France również przedwcześnie być może pożegna Greg van Avermaet. Belg zostanie tatą.

Żona zawodnika BMC Racing Ellen spodziewa się narodzin co prawda ostatniego dnia „Wielkiej Pętli”, ale niewykluczone, że pociecha będzie chciała wcześniej ujrzeć światło dzienne. Wtedy van Avermaet spakuje walizki i od razy ruszy do domu.

W tym roku van Avermaet, który niedawno został uniewinniony od zarzutu zakazanego wspomagania, wygrał etap Tirreno-Adriatico oraz generalkę Baloise Belgium Tour, w Ronde van Vlaanderen oraz Paryż-Roubaix był trzeci.

Znam program Touru. Wiem, że w pierwszym tygodniu są fragmenty brukowe. Jednak też dobrze się czuję pod górę, więc może miałbym szansę na etapie na Mur de Bretagne. Na Mur de Huy raczej mnie nie zobaczycie, ten podjazd jest dla mnie za trudny

– mówił 30-latek.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: