Baloise Belgium Tour 2015: etap 4

Greg van Avermaet (BMC) wygrał ostatni etap i w rezultacie klasyfikację generalną 85. edycji Wyścigu Dookoła Belgii.

Drugi na mecie czwartego etapu zameldował się Tiesj Benoot (Lotto Soudal), a trzeci Egor Silin (Katusha).

Rywalizacja rozegrała się bez prowadzących po prologu i trzech odcinkach Matthiasa Brändla (IAM Cycling) i Anraud Demare'a (FDJ), którzy wycofali się w pierwszej części etapu.

Na ostatnich 25 kilometrach o etapowy triumf rywalizowała już tylko około 20-30 osobowa grupa kolarzy, napędzanych przez zespoły Lotto i BMC.

Van Avermaet przypuścił decydujący atak na 10 kilometrów przed metą, ciągnąc za sobą Silina i Benoota. Śmiałków nie zdołała złapać goniąca niezorganizowanie grupka i w rezultacie zwycięski van Avermaet cieszył się także z wygranej w klasyfikacji generalnej.

fot. BMC Racing Team

Wyniki 4. etapu Baloise Belgium Tour 2015 (2.HC), Sankt Vith - Sankt Vith (199,2 km):
  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    4:57:44
  2 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  3 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:10
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:33
  5 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team             00:39
  6 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            00:44
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:26
  8 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
  9 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 10 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 11 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 12 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 14 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 16 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
 18 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:40
 19 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:59
 20 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton         03:19
 21 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace             03:33
 22 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 23 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:36
 24 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    03:40
 25 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       04:12
 26 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                              06:59
 27 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  07:07
 28 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     07:22
 29 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    08:18
 30 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 32 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 33 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 35 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 36 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 37 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 38 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 39 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 40 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 42 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   10:52
 43 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 44 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 45 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 46 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
 47 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 48 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 49 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 51 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 52 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 53 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 55 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 56 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 57 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 58 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus
 59 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 60 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 61 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 62 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 63 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               14:11
 66 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 67 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 68 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 69 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 70 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 71 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      17:00
 73 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            17:06
 74 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus
 75 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus
 76 Mickael Delage (Fra) FDJ
 77 William Bonnet (Fra) FDJ
 78 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 79 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
 80 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus
 81 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 82 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            17:10
 83 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          17:18
Klasyfikacja końcowa:
  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   18:01:16
  2 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:41
  3 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team             00:56
  4 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            01:28
  5 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             01:49
  6 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                    01:59
  7 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:02
  8 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      02:13
  9 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 02:15
 10 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:17
 11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:24
 12 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M                              02:39
 13 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:45
 14 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       04:45
 15 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   06:27
 16 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 06:57
 17 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      07:13
 18 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    07:23
 19 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton         08:32
 20 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          08:35
 21 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                              08:36
 22 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          08:51
 23 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          08:55
 24 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     08:57
 25 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:58
 26 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    09:06
 27 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team           09:22
 28 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 10:29
 29 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton               10:47
 30 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            10:58
 31 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          11:29
 32 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      11:37
 33 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       11:43
 34 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          11:49
 35 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  11:54
 36 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         11:58
 37 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace             12:01
 38 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              12:30
 39 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               12:56
 40 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   12:58
 41 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           13:39
 42 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         14:25
 43 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               14:29
 44 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                            14:35
 45 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           14:49
 46 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       14:51
 47 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             15:18
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            15:47
 49 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace         15:53
 50 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       16:04
 51 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  16:35
 52 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      17:52
 53 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            17:54
 54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           18:07
 55 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 56 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace             18:12
 57 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            18:14
 58 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          18:17
 59 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     18:21
 60 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        18:24
 61 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton          18:55
 62 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 19:34
 63 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          21:45
 64 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     21:50
 65 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                22:18
 66 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus                           22:22
 67 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                22:35
 68 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           24:58
 69 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team        25:15
 70 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   25:26
 71 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  26:09
 72 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            26:42
 73 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus                           27:12
 74 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            28:28
 75 William Bonnet (Fra) FDJ                                     28:51
 76 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               28:52
 77 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     31:27
 78 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus                         31:57
 79 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                       32:23
 80 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      34:04
 81 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        34:57
 82 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             36:18
 83 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M                                41:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: