Baloise Belgium Tour 2015: etap 3

fot. FDJ

Arnaud Demare (FDJ) odniósł zwycięstwo na trasie przedostatniego odcinka wyścigu w Belgii.

Młody francuski sprinter w końcówce etapu po raz drugi z rzędu pokonał Belgów Toma Boonena (Etixx-Quick Step) i Jensa Debusschere'a (Lotto Soudal/Joker).

W klasyfikacji generalnej koszulkę lidera obronił Austriak Matthias Braendle (IAM Cycling), który przed ostatnim etapem ma już tylko sekundę przewagi nad Demarem.

fot. Equipe cycliste FDJ

Wyniki 3. etapu Baloise Belgium Tour 2015 (2.HC), Lacs de l'Eau d'Heure - Lacs de l'Eau d'Heure (158,5 km):
  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                    4:43:39
  2 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
  3 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
  4 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
  5 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
  7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:02
  9 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 10 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 11 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 12 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 14 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 16 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 17 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 19 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 20 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 22 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 30 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 32 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 33 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 35 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 37 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 39 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 42 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 43 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 45 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             00:43
 46 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 47 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 49 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 50 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 51 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 52 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 53 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:56
 54 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 55 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   01:02
 56 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            02:03
 57 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 58 David Boucher (Fra) FDJ                                      02:51
 59 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 61 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 62 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 63 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel
 65 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 66 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 67 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 68 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 72 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 74 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 75 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 76 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 77 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 79 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 80 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           03:43
 82 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 83 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 86 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 87 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 88 Mauritz Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton              03:56
 89 William Bonnet (Fra) FDJ                                     04:40
 90 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
 91 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 92 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     06:10
 93 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 95 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 96 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 97 Olivier Chevalier (Bel) Wallonnie -Bruxelles
 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           07:11
 99 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         08:17
100 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
101 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
102 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
103 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
104 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             11:02
105 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           11:54
106 BAESTAENS Vincent Baestaens (Bel) BKCP - Powerplus
107 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         13:23
108 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
109 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
110 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
111 ROLLIN Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
112 Mickael Delage (Fra) FDJ
113 Egor Silin (Rus) Team Katusha
114 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
115 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
116 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
117 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
118 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
119 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
120 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
121 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
122 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
123 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
124 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
126 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
127 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
128 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
129 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
130 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
131 Thomas Ongena (Bel) Cibel
132 Kenny Goossens (Bel) Cibel
133 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
134 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
136 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
137 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus
138 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
139 Roman Maikin (Rus) RusVelo
140 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus                            14:12
141 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   21:35
142 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
143 Alexandr Komin (Rus) RusVelo
144 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
145 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
146 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
147 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
148 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
149 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
150 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
151 Egor Silin (Rus) Team Katusha
DNF Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
DNF Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
DNF Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
DNF Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
DNF Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
DNF Niels Van Dorsselaer (Bel) Cibel
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
  1 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        13:03:41
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:01
  3 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team             00:08
  4 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             00:11
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:14
  7 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                    00:24
  8 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 10 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:27
 11 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:28
 12 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          00:30
 14 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:31
 16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 18 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:33
 19 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:36
 20 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:38
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:39
 22 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 23 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            00:40
 24 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 00:42
 25 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 26 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       00:43
 28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      00:44
 29 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M                              00:46
 30 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:48
 31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 32 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team           00:49
 33 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 34 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:51
 35 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             00:52
 36 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  00:53
 37 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:55
 38 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team           00:56
 40 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:02
 41 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          01:09
 42 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         01:18
 43 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       01:23
 44 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:27
 45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            01:28
 46 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             01:40
 47 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:41
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            01:55
 49 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                              01:57
 50 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton              02:02
 51 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton          02:31
 52 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:15
 53 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   03:24
 54 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 03:28
 55 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    03:31
 57 David Boucher (Fra) FDJ                                      03:32
 58 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 03:34
 59 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 60 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 61 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:36
 62 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               03:38
 63 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    03:42
 64 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 65 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       03:48
 66 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    04:03
 67 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo                            04:17
 68 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace             04:18
 69 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles                        04:29
 70 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel                             04:52
 71 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 72 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus                           05:03
 73 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        05:04
 74 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             05:07
 75 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           05:14
 76 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                              05:31
 77 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 78 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              06:01
 79 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace         07:06
 80 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       07:11
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           07:20
 82 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team        07:23
 83 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          09:12
 84 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 09:19
 85 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             09:57
 86 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 87 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton         10:36
 88 William Bonnet (Fra) FDJ                                     10:44
 89 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   10:53
 90 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                10:55
 91 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           11:17
 92 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     11:29
 93 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles                   11:31
 94 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           11:36
 95 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus                           13:11
 96 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        13:15
 97 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        13:40
 98 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton               13:57
 99 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  14:08
100 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         14:12
101 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 14:18
102 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     14:19
103 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                       14:23
104 Joeri Stallaert (Bel) Cibel                                  14:25
105 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             14:30
106 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus                       14:32
107 Benjamin Verraes (Bel) Cibel                                 14:42
108 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       15:08
109 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 15:48
110 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           16:32
111 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            16:46
112 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel                            17:15
113 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace             17:45
114 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team       18:16
115 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        18:18
116 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         19:11
117 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team                 19:19
118 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            19:20
119 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                      19:44
120 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    20:37
121 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     21:22
122 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M                                21:58
123 Jake Tanner (GBr) Team 3M                                    22:24
124 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                22:30
125 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       22:43
126 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     23:03
127 Kevin Callebaut (Bel) Cibel                                  23:48
128 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          23:56
129 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   23:57
130 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               24:02
131 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        24:06
132 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus                         24:09
133 Thomas Ongena (Bel) Cibel                                    24:14
134 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              24:20
135 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  24:35
136 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus                            24:36
137 Kenny Goossens (Bel) Cibel                                   24:52
138 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team           24:54
139 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             25:29
140 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             25:35
141 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                 25:49
142 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                26:22
143 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      26:29
144 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   27:55
145 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      32:34
146 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            33:01
147 Alexandr Komin (Rus) RusVelo                                 33:37
148 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    34:14
149 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            35:45

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: