Bayern-Rundfahrt 2015: etap 5

Alex Dowsett (Movistar Team) wygrał 36. edycję bawarskiego wyścigu. W Norymberdze ostatni odcinek pięciodniowej imprezy na swoją korzyść rozstrzygnął John Degenkolb (Giant-Alpecin).

Niemiecki sprinter w końcówce pokonał swojego rodaka Rudigera Seliga (Katusha) oraz Irlandczyka Sama Bennetta (Bora-Argon 18).

W klasyfikacji generalnej Dowsett pokonał Portugalczyka Tiago Machado (Katusha).

Prowadzący z Hasfurt do Norymbergi etap kończył się na rundach, a na każdej z nich umiejscowiono niewielki podjazd. Trasa faworyzowała wprawdzie sprinterów, ale nie przestraszyło to młodego Louisa Meintjesa (MTN-Qhubeka), który nakręcał ataki i w końcu zdołał odjechać z Eduardem Vorganovem (Katusha), Christianem Magerem (Cult Energy), Brayanem Chaconem (Colombia), Frederikiem Veuchelenem (Wanty-Groupe Gobert) i Huubem Duijnem (Team Roompot Oranje Peloton).

Peleton odpuścił akcję na niecałe cztery minuty i spokojnie kontrolował sytuację. Vorganov zdobył punkty na lotnych premiach, ale ze współpracy nie byli zadowoleni Meintjes i Veuchelen, po 144 kilometrach przypuszczając atak i rozpoczynając rundy w Norymberdze dwie i pół minuty przed pogonią.

Belg zbierał punkty na górskich premiach, ale dwójce nie udało się odjechać i całą akcję skasowali kolarze Bora-Argon, Katushy i Cofidisu na 7 kilometrów przed metą. Ostatnia runda należała jednak do kolarzy Giant-Alpecin, którzy rozprowadzili Johna Degenkolba i pomogli niemieckiemu sprinterowi w odniesieniu drugiego etapowego zwycięstwa.

fot. Movistar Team

Wyniki 5. etapu Bayern-Rundfahrt 2015 (2.HC), Haßfurt - Norymberga (197,8 km):
  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                     4:40:38
  2 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  4 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
  5 Michael Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
  6 Reinhardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
  7 Andriato De Mattos (Bra) Southeast
  8 Jonas Vangenechten (Bel) IAM-Cycling
  9 Willi Willwohl (Ger) Lkt Team Brandenburg
 10 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Ramuna Navardauskas (Ltu) Team Cannondale - Garmin
 12 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 13 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 14 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid
 15 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 16 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid
 17 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart
 18 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 19 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team
 20 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team
 21 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting
 22 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 23 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 24 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat
 25 Nils Politt (Ger) Team Stölting
 26 Luca Wackermann (Ita) Southeast
 27 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty Groupe Gobert
 28 Valencia Valencia Gonzalers (Col) Colombia
 29 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 30 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat
 31 Lawrence Warbasse (USA) IAM-Cycling
 32 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid
 33 Matej Mohoric (Slo) Team Cannondale - Garmin
 34 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 35 Dylan Van Baarle (Ned) Team Cannondale - Garmin
 36 Jack Bauer (NZl) Team Cannondale - Garmin
 37 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting
 38 Viachesla Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 39 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
 41 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 42 Marco Minnard (Ned) Wanty Groupe Gobert
 43 Merhawi Kudus (Eri) MTN-Qhubeka
 44 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 45 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 46 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 47 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart
 48 Kristijan Koren (Slo) Team Cannondale - Garmin                00:07
 49 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 50 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat
 51 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat
 52 Pirmin Lang (Swi) IAM-Cycling
 53 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM-Cycling
 54 Rasmus Chris Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 55 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 56 Ca Quintero Norena (Col) Colombia
 57 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 58 Christian Koch (Ger) Lkt Team Brandenburg
 59 Patrick Schelling (Swi) IAM-Cycling
 60 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:11
 61 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat
 63 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart
 64 Samuele Conti (Ita) Southeast
 65 Carl Ramirez Botero (Col) Colombia
 66 Edwar Diaz Cardenas (Col) Colombia
 67 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart
 68 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart
 69 Leonardo Duque (Col) Colombia
 70 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton
 71 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 72 Zakkari Jo Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 73 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 74 Stefan Denifl (Aut) IAM-Cycling
 75 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting
 76 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast
 77 Ole Quast (Ger) Team Stölting
 78 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team
 79 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN-Qhubeka
 80 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
 81 Marc De Maar (Ned) Roompot Oranje Peloton
 82 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast
 83 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid
 84 Alberto Bettiol (Ita) Team Cannondale - Garmin
 85 Thomas Koep (Ger) Team Stölting
 86 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale - Garmin
 87 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton
 88 Frederik Backaert (Bel) Wanty Groupe Gobert
 89 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty Groupe Gobert
 90 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart
 91 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 92 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team
 93 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat
 94 Leon Rohde (Ger) Lkt Team Brandenburg
 95 Carl Soballa (Ger) Lkt Team Brandenburg                       00:26
 96 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton
 97 Songezo Jim (RSA) MTN-Qhubeka                                 00:39
 98 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits            00:41
 99 Winne Anacona Gomez (Col) Movistar Team                       00:43
100 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
101 Thomas Degand (Bel) IAM-Cycling
102 Huub Duijn (Ned) Roompot Oranje Peloton
103 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart
104 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid
105 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:36
106 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid
108 Simone Antonini (Ita) Wanty Groupe Gobert
109 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:42
110 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton              01:57
111 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka                              02:01
113 Leon Berger (Ger) Lkt Team Brandenburg
114 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid
115 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 02:03
116 Franz Schiewer (Ger) Lkt Team Brandenburg                     02:33
117 Bray Ramirez Chacon (Col) Colombia                            03:10
118 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                          03:29
Klasyfikacja końcowa
  1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                           20:07:29
  2 Tiago Machado (Por) Team Katusha                              00:02
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                 00:18
  4 Ramuna Navardauskas (Ltu) Team Cannondale - Garmin            00:22
  5 Dylan Van Baarle (Ned) Team Cannondale - Garmin               00:31
  6 Nils Politt (Ger) Team Stölting                               00:33
  7 Jack Bauer (NZl) Team Cannondale - Garmin                     00:46
  8 Lawrence Warbasse (USA) IAM-Cycling                           00:47
  9 Gustav Erik Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling             00:52
 10 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                           00:53
 11 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty Groupe Gobert                   01:01
 12 Viachesla Kuznetsov (Rus) Team Katusha                        01:03
 13 Lennard Kämna (Ger) Team Stölting                             01:06
 14 Reinhardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka                01:16
 15 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                       01:18
 16 Rasmus Chris Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling             01:22
 17 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                            01:26
 18 Frederik Backaert (Bel) Wanty Groupe Gobert                   01:27
 19 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 01:44
 20 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                 01:46
 21 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 22 Stefan Denifl (Aut) IAM-Cycling                               01:53
 23 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                       01:59
 24 Alberto Bettiol (Ita) Team Cannondale - Garmin                02:02
 25 Kristijan Koren (Slo) Team Cannondale - Garmin
 26 Willi Willwohl (Ger) Lkt Team Brandenburg                     02:03
 27 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                       02:10
 28 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Leon Rohde (Ger) Lkt Team Brandenburg                         02:11
 30 Winne Anacona Gomez (Col) Movistar Team                       02:16
 31 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM-Cycling                            02:17
 32 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                              02:26
 33 Ca Quintero Norena (Col) Colombia                             02:29
 34 Pirmin Lang (Swi) IAM-Cycling                                 02:31
 35 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty Groupe Gobert                  02:33
 36 Marco Minnard (Ned) Wanty Groupe Gobert                       02:35
 37 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast
 38 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                      02:37
 39 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast
 40 Merhawi Kudus (Eri) MTN-Qhubeka                               02:38
 41 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                             02:40
 42 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast                                02:45
 43 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale - Garmin
 44 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits               02:49
 45 Jonas Koch (Ger) Rad-Net Rose Team                            02:55
 46 Jonas Vangenechten (Bel) IAM-Cycling                          02:57
 47 Thomas Degand (Bel) IAM-Cycling                               02:59
 48 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 49 Zakkari Jo Dempster (Aus) Bora-Argon 18                       03:04
 50 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
 51 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling                  03:05
 52 Leonardo Duque (Col) Colombia                                 03:11
 53 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton                  03:15
 54 Huub Duijn (Ned) Roompot Oranje Peloton                       03:24
 55 Jonas Tenbrock (Ger) Team Stölting                            03:25
 56 Mike Terpstra (Ned) Roompot Oranje Peloton                    03:28
 57 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton                  03:29
 58 Andriato De Mattos (Bra) Southeast                            03:34
 59 Phili Zwingenberger (Ger) Team Heizomat                       03:42
 60 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Matej Mohoric (Slo) Team Cannondale - Garmin                  03:52
 62 Maarten De Jonge (Ned) Bike Aid                               03:53
 63 Johannes Weber (Ger) Team Stuttgart                           03:55
 64 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:59
 65 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                  04:01
 66 Julian Schulze (Ger) Team Stuttgart                           04:13
 67 Nikodemus Holler (Ger) Bike Aid                               04:26
 68 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat                          04:46
 69 Edwar Diaz Cardenas (Col) Colombia                            04:59
 70 Samuele Conti (Ita) Southeast                                 05:01
 71 Bray Ramirez Chacon (Col) Colombia                            05:49
 72 Rüdiger Selig (Ger) Team Katusha                              05:54
 73 Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid                                 06:10
 74 Valencia Valencia Gonzalers (Col) Colombia                    06:11
 75 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                            06:12
 76 Carl Ramirez Botero (Col) Colombia                            06:18
 77 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton              06:23
 78 Florian Nowak (Ger) Team Stuttgart                            06:24
 79 Patrick Schelling (Swi) IAM-Cycling                           06:32
 80 Daniel Bichlmann (Ger) Bike Aid                               06:43
 81 Carl Soballa (Ger) Lkt Team Brandenburg                       06:51
 82 Michael Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling              06:59
 83 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                 07:02
 84 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits            07:21
 85 Christian Koch (Ger) Lkt Team Brandenburg                     07:48
 86 Songezo Jim (RSA) MTN-Qhubeka                                 08:00
 87 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka                              08:17
 88 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                          08:38
 89 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                        08:48
 90 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                     10:57
 91 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting                              11:52
 92 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team                        13:23
 93 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN-Qhubeka                           13:58
 94 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                             14:44
 95 Domenic Weinstein (Ger) Rad-Net Rose Team                     15:28
 96 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                    15:53
 97 Marc De Maar (Ned) Roompot Oranje Peloton                     16:16
 98 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                                16:21
 99 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits               16:28
100 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka                              17:04
101 Sascha Starker (Ger) Team Heizomat                            17:35
102 Simone Antonini (Ita) Wanty Groupe Gobert                     17:36
103 Franz Schiewer (Ger) Lkt Team Brandenburg                     18:00
104 Benjamin Edmüller (Ger) Team Heizomat                         18:15
105 Holger Burkhardt (Ger) Team Heizomat                          19:18
106 Thomas Koep (Ger) Team Stölting                               19:21
107 Ole Quast (Ger) Team Stölting                                 19:24
108 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  19:40
109 Georg Loef (Ger) Team Stuttgart                               21:15
110 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team                        24:55
111 Leon Berger (Ger) Lkt Team Brandenburg                        26:00
112 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart                            26:23
113 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                          26:38
114 Luca Wackermann (Ita) Southeast                               27:25
115 Christoph Schweizer (Ger) Bike Aid                            30:24
116 Arnold Fiek (Ger) Team Stuttgart                              32:29
117 Yannick Mayer (Ger) Bike Aid                                  37:19
118 Matthias Schnapka (Ger) Bike Aid                              52:38

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: