Tour de Picardie 2015: etap 3

Kris Boeckmans (Lotto Soudal) wygrał ostatni odcinek 69. edycji wyścigu w Pikardii i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce na ostatnim odcinku wywalczył Włoch Andrea Guardini (Astana), a trzecie Francuz Bryan Coquard (Team Europcar).

W klasyfikacji generalnej Boeckmans pokonał Guardiniego i Edvaldasa Siskeviciusa (Team Marseille 13 KTM). Kasperkiewicza, który ostatni etap ukończył na 19. miejscu, sklasyfikowano na 20. pozycji.

Po raz trzeci z rzędu akcje zaczepne animował Evaldas Siskevicius (Team Marseille 13-KTM), tym razem do ucieczki dnia zabierając Sébastiena Delfosse (Wallonie-Bruxelles), Jimmy'ego Turgisa (Roubaix-Lille Métropole) oraz Gediminasa Bagdonasa (Ag2r-La Mondiale).

Grupka odjechała na pięć minut, koncentrując się na zdobywaniu punktów na górskich premiach. Peleton prowadzili kolarze Lotto Soudal, zamierzając dowieźć do mety żółtą koszulkę Krisa Boeckmansa.

Przewaga spadła gwałtownie gdy peleton minął baner znaczący odległość 40 kilometrów do mety. Pismo nosem wyczuł Turgis, w towarzystwie Bagdonasa odskakując od towarzyszy ucieczki i rozpoczynając rajd na metę.

Akcja początkowo wyglądała dobrze - dwójka na 18 kilometrów przed metą notowała 1:20 zapasu, a na ostatniej górskiej premii Bagdonas ruszył samotnie, próbując samotnie oprzeć się pogoni kierowanej przez Astanę i FDJ.

Sprinterzy nie zamierzali jednak oddać etapu, a ich pomocnicy, złapawszy oddech po górskiej premii, złapali też uciekającego na ostatnich trzech kilometrach i doprowadzili do finiszu z grupy. Tu najlepiej poradził sobie Boeckmans, pieczętują zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

fot. Lotto Soudal

Wyniki 3. etapu Tour de Picardie 2015 (2.1), Athies - Mers-les-Bains (189,9 km):
  1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                          4:39:52
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  4 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement
  5 Arnaud Démare (Fra) FDJ
  6 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
  7 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 11 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 12 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
 13 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 14 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 15 David Menut (Fra) Auber 93
 16 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 18 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
 20 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 23 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 24 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 25 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 26 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 27 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 28 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 29 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 30 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 31 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 32 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 33 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 34 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 36 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 37 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 38 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 39 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
 40 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 42 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 44 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 45 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 46 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 47 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 48 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
 50 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 51 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 52 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 53 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
 54 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 55 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 56 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 57 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 58 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 59 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 60 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 61 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 62 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 63 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
 65 Julien Guay (Fra) Auber 93
 66 David Boucher (Fra) FDJ
 67 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 69 Alo Jakin (Est) Auber 93
 70 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 71 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 73 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 74 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 76 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 78 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               00:13
 79 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 80 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 81 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
 82 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 83 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement          00:18
 84 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 85 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           00:19
 86 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     00:23
 87 Mikaël Delage (Fra) FDJ                                      00:28
 88 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits
 89 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               00:30
 90 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 91 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 92 William Bonnet (Fra) FDJ
 93 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
 95 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              00:32
 96 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     00:38
 97 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                00:55
 98 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                00:57
 99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
100 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
101 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     01:09
102 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  02:16
103 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                  04:00
104 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
105 Dan Craven (Nam) Team Europcar
106 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
107 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
108 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
109 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
110 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM
111 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
112 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         06:10
113 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay
114 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
DNF Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
DNF Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
DNF Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
DNF Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole
DNF Benoît Sinner (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
Klasyfikacja końcowa
  1 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                         12:55:44
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:10
  3 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              00:16
  4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:18
  5 Fabien Canal (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre            00:20
  6 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
  7 Alexis Bodiot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre           00:21
  8 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement            00:22
  9 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                   00:23
 10 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:24
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 13 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 14 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                00:25
 15 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 16 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 17 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  00:26
 18 Arnaud Démare (Fra) FDJ
 19 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) AWT-GreenWay
 21 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 22 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 25 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93
 26 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 27 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 28 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 30 Julien Duval (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 31 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 34 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 35 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 36 Jan Brockhoff (Ger) AWT-GreenWay
 37 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 38 Ivan Garcia Cortina (Esp) AWT-GreenWay
 39 Alexis Guerin (Fra) AWT-GreenWay
 40 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 41 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Bryan Alaphilippe (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 43 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 93
 44 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 45 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 46 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 47 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 48 David Menut (Fra) Auber 93
 49 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 50 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 51 Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 52 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 53 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Michal Schlegel (Cze) AWT-GreenWay
 56 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 57 David Boucher (Fra) FDJ
 58 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 59 Jordan Levasseur (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 60 Alvaro Cuadros Morata (Esp) AWT-GreenWay
 61 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 62 Julien Guay (Fra) Auber 93
 63 Alo Jakin (Est) Auber 93
 64 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 66 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 69 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 70 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         00:39
 71 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 72 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 73 Clement Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 74 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 75 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
 76 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM              00:44
 77 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           00:45
 78 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     00:49
 79 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:52
 80 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Crédits            00:54
 81 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               00:56
 82 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 83 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 84 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne - Séché Environnement          01:13
 85 William Bonnet (Fra) FDJ                                     01:14
 86 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                01:21
 87 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              01:23
 88 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           01:36
 89 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              01:49
 90 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 01:56
 91 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         02:04
 92 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              02:36
 93 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  02:42
 94 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                02:45
 95 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             02:57
 96 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     03:01
 97 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              03:14
 98 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           03:25
 99 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                     03:52
100 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         04:26
101 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
103 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Clément Penven (Fra) Team Marseille 13 KTM                   05:06
105 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        05:30
106 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Crédits               05:49
107 Mikaël Delage (Fra) FDJ                                      06:25
108 Jakub Novak (Cze) AWT-GreenWay                               06:36
109 Grégoire Tarride (Fra) Team Marseille 13 KTM
110 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                07:14
111 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         09:19
112 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                  09:32
113 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               14:30
114 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         14:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: