Cookson definitywnie nie chce Verbruggena w UCI

W rozmowie z Telegraph prezydent UCI Brian Cookson powiedział, że sprawa honorowej prezydentury Hein Verbruggena trafiła na biurko komisji etyki federacji.

Verbruggen zarządzał Unią od 1991 do 2005 roku, potem schedę po nim przejął jego uczeń Pat McQuaid. Obu panom zarzuca się m.in. działania korupcyjne. Holender wielokrotnie podkreślał, że nie zamierza zrezygnować z honorowej funkcji.

Cookson ma nadzieję, że decyzja w tej sprawie zapadnie przed wrześniowym kongresem UCI. Przy okazji Brytyjczyk odniósł się do kwestii licencji WorldTour dla kazaskiej Astany. Komisja licencyjna postanowiła pozostawić grupę w gronie zespołów z pierwszej dywizji, chociaż Cookson ostro krytykował politykę wewnątrz drużyny.

Nie żałuję tych słów. Sądzę, że miały one znaczny wpływ na team, który zrozumiał, w jak ciężkiej sytuacji się akurat znajduje. Astana rozpoczęła przyglądać się własnym strukturom i je przebudowywać. Zaakceptowała, że musi poddać się totalnej odnowie

– mówił Cookson.

fot. Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: