BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych w czerwcu we Wrocławiu

Największy, bo jedyny, festiwal rowerowy w Polsce nadjeżdża. W dniach 12-14 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 2. BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, wyjątkowa w skali europejskiej inicjatywa. To 12 filmów o tematyce rowerowej, piknik na wrocławskim torze kolarskim, wystawa, debaty i koncerty. Wydarzeniem Festiwalu będzie Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych – otwarty konkurs filmowy dla zawodowców i amatorów.

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom
i przestrzeniom około rowerowym. W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Festiwal otworzy polska premiera legendarnego w środowisku FOR THE LOVE OF MUD, pięknie nakręconego dokumentu o kolarstwie przełajowym. To niezwykle męczący sport, w którym kolarze rzucają rowerami, rozgryzając w zębach piasek, a jednocześnie sport bardzo malowniczy i ekscytujący.

loveofmud1

Program BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 12 filmów zgrupowanych 4 blokach tematycznych i 2 wydarzeniach specjalnych. Myślą przewodnią tej odsłony wydarzenia jest PODRÓŻ, stąd wiele filmów w cyklu „Transgranika”. Widzowie zobaczą m.in. rewelacyjny MELONS, TRUCKS AND ANGRY DOGS o wyścigu z Londynu do Stambułu, gdzie uczestnicy muszą w ciągu dwóch tygodni samotnie pokonać dystans 3100 km oraz inspirujący obraz TOKYO TO OSAKA z pędzącymi przez japońskie krajobrazy ostrokołowcami. Na wieczorne imprezy zaprasza klub festiwalowy Szklarnia, gdzie oprócz muzyki czeka na uczestników pokaz rzemiosła rowerowego prowadzony przez byłego trenera polskiej kadry w kolarstwie.

Zaprosimy do rozmowy dawnych, wrocławskich mistrzów kolarstwa, wraz z BWA Awangarda zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie, przygotujemy wystawę, warsztaty i miejskie ściganie

- zapowiadają organizatorzy.

Ważnym punktem wydarzenia jest konkurs filmowy „Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych”.

1 maja uruchomiony został system zgłoszeń do sekcji konkursowej Bike Days.

Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa liczba twórców otrzyma szansę na festiwalową projekcję. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy

– mówią organizatorzy.

Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 13 czerwca, gdzie widzowie zagłosują na zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna jury. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora bikedays.pl/platforma.

loveofmud2

Program tegorocznej edycji BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 12 filmów zgrupowanych 4 blokach tematycznych i 2 wydarzeniach specjalnych. Na wieczorne imprezy zaprasza klub festiwalowy Szklarnia, gdzie oprócz muzyki czeka na uczestników pokaz rzemiosła rowerowego prowadzony przez byłego trenera polskiej kadry w kolarstwie.

Zaprosimy do rozmowy dawnych, wrocławskich mistrzów kolarstwa, wraz z BWA Awangarda zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie, przygotujemy wystawę, warsztaty i miejskie ściganie

– zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwal

Kontakt: Paweł F. Majka
pawel@proces.co
796 11 99 71

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: