Giro d'Italia 2015: etap 5

Jan Polanc (Lampre-Merida) wygrał na drodze do stacji narciarskiej Abetone piąty etap Giro d'Italia.

23-letni Słoweniec pokonał innego uciekiniera Sylvaina Chavanela (IAM Cycling) i Fabio Aru. Z zawodnikiem Astany przyjechał Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zameldował się na mecie 18., ze stratą 2:06.

Toskański odcinek napędzała ucieczka harcowników z dużymi stratami w klasyfikacji generalnej. W akcji znaleźli się Axel Domont (Ag2r), Serghei Tvetcov (Androni), Silvan Dillier (BMC), Sylvain Chavanel i Jan Polanc.

Piątka, którą bezskutecznie ścigał Alessandro Malaguti (Nippo), podjazd Foce Carpinelli (kat. 3; 57,6 km; 10,1 km; 5%) pokonała z przewagą ponad 9 minut. Różnica nadal rosła, przekraczając 11 minut, a sytuacja odwróciła się 55 kilometrów przed metą.

U stóp finałowego podjazdu w Apeninach - Abetone (kat. 2; 17,3 km; 5,4%, maks. 10%) czołówka zameldowała się z zapasem powyżej 5 minut.

Piątka dość szybko zaczęła testować swoją wartość. Atakował Chavanel, następnie Domont i Polanc. 10 km przed metą to właśnie Słoweniec prowadził, uciekając Chavanelowi i Dillierowi.

Za ich plecami długo wiele się nie działo. 6 km przed kreską od stawki odpadł lider Simon Clarke (Orica-GreenEdge), a kilkaset metrów dalej atak przeprowadził Alberto Contador. Do kolarza Tinkoff-Saxo doskoczyli Richie Porte (Sky), Fabio Aru i Mikel Landa (obaj Astana). Ten ostatni dyktował tempo czwórki.

Polanc zachował bezpiecznie prowadzenie do mety, odnosząc życiowy sukces. Drugie miejsce uratował Chavanel, a po trzecie miejsce zafiniszował Aru.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 5. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), La Spezia – Abetone (152 km):
  1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                             4:09:18
  2 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           01:31
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  5 Richie Porte (Aus) Team Sky
  6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      01:44
  7 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:53
  8 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
  9 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 10 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 11 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 13 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 14 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 15 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 16 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 17 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      01:59
 18 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       02:06
 19 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 20 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:15
 21 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 22 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 23 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 24 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           02:28
 25 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:32
 26 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 27 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 28 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:51
 29 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     02:54
 30 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               02:57
 31 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            03:03
 32 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 33 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 34 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 35 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 36 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                03:53
 37 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 38 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 39 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 40 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 41 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 42 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           04:09
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 45 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             04:12
 46 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               04:17
 47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           05:07
 48 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   05:10
 49 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 50 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 51 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 52 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 53 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 54 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 55 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  05:46
 56 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            05:47
 57 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    05:55
 58 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         06:23
 59 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 60 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 61 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        07:12
 62 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 63 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                08:05
 64 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      09:36
 65 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 66 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 67 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 68 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 69 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing
 70 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       09:42
 71 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      09:50
 73 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 74 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          10:28
 75 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing                              10:33
 76 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 78 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       12:00
 79 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 80 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               12:01
 81 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  12:58
 82 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 83 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      13:02
 84 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 85 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 86 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 87 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 88 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 89 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 90 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 91 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 92 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 93 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 94 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
 95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 96 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 97 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 98 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 99 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     13:41
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
101 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                               14:29
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   16:18
103 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
104 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
105 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              16:35
106 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
107 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
108 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           17:51
109 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
110 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
111 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
113 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
115 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
116 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
117 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
118 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
119 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
120 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
121 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
122 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
123 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
124 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
125 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
126 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
127 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
128 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       18:11
129 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       19:34
130 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
131 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
132 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
133 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
134 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
135 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
136 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
137 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
138 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
139 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing
140 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
141 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
142 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
143 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
144 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
145 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
146 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
147 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
148 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
149 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
150 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
151 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
152 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
153 Elia Viviani (Ita) Team Sky
154 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
155 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing
156 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
157 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
158 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
159 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
161 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
162 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
163 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
164 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
165 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
166 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
167 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
168 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
169 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
170 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
171 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
172 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
173 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
174 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
175 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
176 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
177 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
178 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
179 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
180 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
181 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
182 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
183 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
184 Marco Coledan (Ita) TrekRacing
185 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing
186 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
187 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
188 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
189 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      20:11
190 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              21:11
OTL Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli

Punkty

  1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              23
  3 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                        20
  4 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 12
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                              8
  6 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               8
  7 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      6
  8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          5
  9 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                              4
 10 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                 3
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                             2
 12 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             2
 13 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                     1

Premie górskie

Foce Carpinelli - km 57
  1 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               7 pkt
  2 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             4
  3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               2
  4 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                         1

Abetone - km 152
  1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15 pkt
  2 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               8
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  6
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                              4
  5 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      2
  6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          1

Lotne premie

Sprint 1 - Barga - km 97
  1 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                        10 pkt
  2 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   6
  3 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               3
  4 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               2
  5 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             1

Sprint 2 - Bagni di Lucca - km 114
  1 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                        10 pkt
  2 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               6
  3 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                   3
  4 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               2
  5 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             1

Drużynowo

  1 Astana Pro Team                                           12:33:02
  2 BMC Racing Team                                              00:31
  3 Tinkoff-Saxo
  4 Movistar Team                                                01:06
  5 IAM Cycling                                                  01:10
  6 Lampre-Merida
  7 Team Sky                                                     02:09
  8 Cannondale-Garmin                                            03:10
  9 Lotto Soudal                                                 07:12
 10 AG2R La Mondiale                                             09:25
 11 Etixx - Quick-Step                                           09:58
 12 FDJ.fr                                                       11:24
 13 Team Katusha                                                 12:08
 14 Androni Giocattoli                                           12:24
 15 Bardiani CSF                                                 14:15
 16 Orica GreenEdge                                              14:18
 17 Trek Factory Racing                                          19:18
 18 Team LottoNL-Jumbo                                           20:17
 19 Nippo - Vini Fantini                                         22:45
 20 Southeast Pro Cycling                                        24:41
 21 CCC Sprandi Polkowice                                        28:19
 22 Team Giant-Alpecin                                           42:03
Klasyfikacja po 5. etapie
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       16:05:54
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:02
  3 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:20
  4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           00:22
  5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:28
  6 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:37
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:56
  8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      01:01
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:15
 10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:18
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:22
 12 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 13 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:24
 14 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          01:46
 16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 01:49
 17 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:12
 18 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           02:21
 19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     02:27
 20 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                02:33
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:36
 22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:42
 23 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                03:02
 24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             03:31
 25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            04:44
 26 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        04:46
 27 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             04:49
 28 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       05:10
 29 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:01
 30 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       06:11
 31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   09:54
 32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          09:57
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           12:30
 34 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               14:52
 35 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      15:04
 36 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       15:06
 37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           15:29
 38 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       15:45
 39 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        16:01
 40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               17:18
 41 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          18:10
 42 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               18:18
 43 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             18:24
 44 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      19:00
 45 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 19:40
 46 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               20:03
 47 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      21:04
 48 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         21:37
 49 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             21:43
 50 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    22:26
 51 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            22:33
 52 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   22:45
 53 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        22:54
 54 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           23:02
 55 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       23:30
 56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           24:09
 57 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                24:18
 58 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                24:22
 59 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     25:11
 60 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            25:23
 61 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             25:26
 62 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  27:30
 63 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr                                  28:02
 64 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          28:23
 65 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    28:37
 66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               29:44
 67 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          31:01
 68 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               31:03
 69 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       31:27
 70 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      31:30
 71 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          31:39
 72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         32:35
 73 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               32:58
 74 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    33:10
 75 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             33:19
 76 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         33:32
 77 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           33:41
 78 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      34:41
 79 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              34:59
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              35:43
 81 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     36:01
 82 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  36:04
 83 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  36:36
 84 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              37:01
 85 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           37:11
 86 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       37:24
 87 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       38:19
 88 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                38:37
 89 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           38:43
 90 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             40:38
 91 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           40:50
 92 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     42:11
 93 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      42:17
 94 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           43:35
 95 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       43:57
 96 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           44:06
 97 Kristof Vandewalle (Bel) TrekRacing                          44:48
 98 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         45:35
 99 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       45:57
100 Fumiyuki Beppu (Jpn) TrekRacing                              46:00
101 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             46:12
102 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            46:18
103 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                47:11
104 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               48:06
105 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  48:16
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            48:35
107 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              49:01
108 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   49:41
109 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           50:43
110 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              50:50
111 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               50:55
112 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     51:19
113 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          51:43
114 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  51:58
115 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       52:05
116 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                               52:56
117 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                             53:25
118 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     53:53
119 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   53:59
120 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   54:00
121 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       54:02
122 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     54:19
123 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          54:31
124 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   54:48
125 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          55:11
126 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      55:22
127 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            55:29
128 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    55:44
129 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    55:47
130 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         55:56
131 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 56:01
132 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       56:06
133 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             56:32
134 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  57:01
135 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  57:02
136 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             57:07
137 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   57:09
138 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        57:38
139 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                             57:44
140 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              57:55
141 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         58:00
142 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      58:01
143 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            58:16
144 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        58:33
145 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 58:48
146 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     59:04
147 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    59:30
148 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          59:37
149 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                59:51
150 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           59:52
151 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       01:00:13
152 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            01:00:23
153 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 01:00:32
154 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:00:46
155 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:01:01
156 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:01:17
157 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:01:36
158 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:01:38
159 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           01:01:46
160 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:01:50
161 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:01:51
162 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          01:01:57
163 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       01:02:09
164 Boy Van Poppel (Ned) TrekRacing                           01:02:16
165 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           01:02:28
166 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:02:29
167 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               01:02:33
168 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:02:35
169 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                   01:03:13
170 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                   01:04:23
171 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          01:04:47
172 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:05:05
173 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:05:09
174 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:05:13
175 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
176 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:06:29
177 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                      01:06:37
178 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:06:46
179 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:06:54
180 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:07:47
181 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:08:10
182 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:08:39
183 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                              01:12:47
184 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:12:58
185 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:13:40
186 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             01:15:38
187 Marco Coledan (Ita) TrekRacing                            01:24:02
188 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:24:47
189 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     01:25:03
190 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                         01:27:23

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     53 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                        40
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         35
  4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34
  5 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          26
  6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          26
  7 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                              26
  8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          25
  9 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                25
 10 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              23
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 21
 12 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                        20
 13 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       20
 14 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                        20
 15 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            18
 16 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                             17
 17 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                                17
 18 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                   16
 19 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           14
 20 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling                 14

Klasyfikacja górska

  1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15 pkt
  2 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
  4 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              14
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                12
  6 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              10
  7 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               7
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                  6
  9 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                             6
 10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            6
 11 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                                6
 12 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                5
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                              4
 14 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                             4
 15 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       4
 16 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        3
 17 Richie Porte (Aus) Team Sky                                      2
 18 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              2
 19 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           2
 20 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                  2

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           16:05:56
  2 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         00:35
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:13
  4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       15:43
  5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               17:16
  6 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             18:22
  7 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 19:38
  8 Fabio Felline (Ita) TrekRacing                               20:01
  9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         21:35
 10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            22:31
 11 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          30:59
 12 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               31:01
 13 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         33:30
 14 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           33:39
 15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      34:39
 16 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  36:02
 17 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       37:22
 18 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           40:48
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           43:33
 20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             46:10
 21 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            46:16
 22 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              48:59
 23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   49:39
 24 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           50:41
 25 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   53:58
 26 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      55:20
 27 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            55:27
 28 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    55:45
 29 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         55:54
 30 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  56:59
 31 Eugenio Alafaci (Ita) TrekRacing                             57:42
 32 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            58:14
 33 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          59:35
 34 Calvin Watson (Aus) TrekRacing                            01:00:21
 35 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:01:36
 36 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           01:01:49
 37 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing                          01:01:55
 38 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:02:27
 39 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:02:33
 40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:05:11
 41 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      01:07:45
 42 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  01:08:08
 43 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:08:37
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     01:13:38
 45 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:24:45

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                           47:39:59
  2 BMC Racing Team                                              00:43
  3 Team Sky                                                     02:23
  4 Tinkoff-Saxo                                                 03:43
  5 Movistar Team                                                05:14
  6 Cannondale-Garmin                                            15:54
  7 Lotto Soudal                                                 25:09
  8 Orica GreenEdge                                              30:22
  9 Lampre-Merida                                                30:45
 10 Bardiani CSF                                                 32:35
 11 Team Katusha                                                 33:57
 12 FDJ.fr                                                       36:48
 13 Etixx - Quick-Step                                           44:04
 14 Southeast Pro Cycling                                        45:37
 15 AG2R La Mondiale                                             53:28
 16 IAM Cycling                                                  58:24
 17 Androni Giocattoli                                        01:07:12
 18 CCC Sprandi Polkowice                                     01:20:18
 19 Team LottoNL-Jumbo                                        01:27:57
 20 Nippo - Vini Fantini                                      01:31:17
 21 Trek Factory Racing                                       01:43:23
 22 Team Giant-Alpecin                                        02:15:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: