21 miesięcy odsiadki dla Matteo Rabottiniego

Kara włoskiego kolarza minimalnie skrócona za współpracę ze śledczymi.

Matteo Rabottini został zawieszony na 21 miesięcy przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za złamanie przepisów antydopingowych. 28-latek w ubiegłym roku przyłapany został na stosowaniu erytropoetyny (EPO), co potwierdziły pobrane od niego próbka A i B.

Włoch, w 2014 roku reprezentujący ekipę Neri Sottoli (dziś Southeast), został zawieszony po tym jak pozytywny wynik dało badanie z Vuelta a Burgos. Obecność zabronionych substancji potwierdziła analiza próbki B, a zawodnik stanął w obliczu dwuletnie dyskwalifikacji.

Dziś jego nazwisko pojawiło się w dokumencie z listą kolarzy zawieszonych za naruszenia przepisów antydopingowych. 21 miesięcy to wyrok minimalnie skrócony za współpracę z organami antydopingowymi.

Rabottini do zawodowego peletonu powrócić może po 6 maja 2016 roku.

Włosi kolarz został ukarany na mocy obowiązującej jeszcze w 2014 wersji Kodeksu WADA. Od stycznia 2015 roku Światowa Agencja Antydopingowa zaostrzyła kary - dziś za wpadkę na EPO dopingowicza czekają cztery lata odpoczynku od ścigania, co w praktyce oznacza koniec kariery.

fot. Daniele Badolato / Lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: