4 Jours de Dunkerque 2015: etap 3

Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) okazał się najlepszy na mecie trzeciego etapu 4 Dni Dunkierki.

22-letni Francuz na finiszu pokonał towarzyszy ucieczki Juliena Antomarchi (Roubaix Lille Métropole) i Brayana Ramireza (Team Colombia).

5. ze stratą 14 sekund zameldował się lider wyścigu Bryan Coquard (Team Europcar).

Wyniki 3. etapu 4 Jours de Dunkerque 2015 (2.HC), Barlin - Saint Omer (176,1 km):
  1 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale                     4:15:29
  2 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole
  3 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                  00:03
  4 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:14
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  6 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
  7 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
  8 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Crédits
  9 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 25
 10 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
 11 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 12 Leonardo Duque (Col) Colombia
 13 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM
 14 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole
 15 David Menut (Fra) Auber 99
 16 Björn Thurau (Ger) Bora-Argon 24
 17 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 18 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 21
 19 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 20 Alexis Bodiot (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 21 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 22 Jose Goncalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Omar Fraile Matarranz (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
 27 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 28 Julien Duval (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 29 Ángel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 31 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale
 32 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
 33 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 34 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 35 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
 36 Tim Kerkhof (Ned) Roompot Oranje Peloton
 37 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 38 Alo Jakin (Est) Auber 96
 39 David Boucher (Bel) FDJ
 40 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 41 Clément Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM
 42 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 43 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 44 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
 45 Fabien Canal (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 46 César Bihel (Fra) Auber 95
 47 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 48 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 97
 49 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 50 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 51 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 52 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 53 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 54 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 20
 55 William Bonnet (Fra) FDJ
 56 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Anthony Geslin (Fra) FDJ
 58 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 59 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 60 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 61 Anthony Maldonado (Fra) Auber 98
 62 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 22
 65 Romain Le Roux (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 66 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole
 67 Kevin Lebreton (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 68 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 69 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 70 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                   00:54
 71 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole                   00:56
 72 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              01:01
 73 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale                      00:14
 74 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    01:01
 76 Reinier Honig (Ned) Roompot Oranje Peloton                   01:15
 77 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale
 78 Quentin Pacher (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre          01:19
 79 Maxime Renault (Fra) Auber 94
 80 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits
 81 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Gert J?eäär (Est) Cofidis, Solutions Crédits
 83 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 84 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                 01:35
 85 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole                01:48
 86 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole
 87 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale
 88 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 23
 89 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert                       01:50
 90 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:14
 91 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia               01:50
 92 Pierrick Fédrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:14
 93 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 94 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 01:50
 95 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               00:14
 96 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
 97 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           01:56
 98 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         02:03
 99 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
100 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits          02:17
101 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale
102 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 19
103 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  00:14
104 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:24
105 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole                  02:37
106 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           02:40
107 Théo Vimpere (Fra) Auber 100                                 00:14
108 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                02:40
109 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
110 Benjamin Thomas (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre         02:46
111 André Looij (Ned) Roompot Oranje Peloton                     00:14
112 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                04:18
113 Michel Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton                   00:14
114 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                   11:31
115 Marc Sarreau (Fra) FDJ
116 Tim De Troyer (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    11:34
117 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia              20:32
118 Julien Morice (Fra) Team Europcar
DNF Jan Ghyselinck (Bel) Wanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                         12:45:49
  2 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:12
  3 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        00:18
  4 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
  5 Björn Thurau (Ger) Bora-Argon 24                             00:40
  6 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
  7 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling                  00:44
  8 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
  9 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
 10 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:49
 11 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:52
 12 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert                00:53
 13 Alo Jakin (Est) Auber 96
 14 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 15 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Pierrick Fédrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 17 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 21                              00:55
 18 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:04
 19 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:07
 20 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton                   01:22
 21 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              01:27
 22 Jose Goncalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:31
 23 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 24 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale                      01:40
 26 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:21
 27 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:25
 28 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits         02:27
 29 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 22                      02:28
 30 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert                         02:38
 31 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 32 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 33 David Menut (Fra) Auber 99
 34 Tim Kerkhof (Ned) Roompot Oranje Peloton
 35 David Boucher (Bel) FDJ
 36 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Ángel Madrazo (Esp) Caja Rural-Seguros RGA                   02:46
 38 Omar Fraile Matarranz (Esp) Caja Rural-Seguros RGA           02:47
 39 Julien Duval (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 40 Fabien Canal (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 41 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 42 Maurits Lammertink (Ned) Roompot Oranje Peloton
 43 Michel Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 44 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 20                         02:56
 45 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     03:13
 46 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale                    03:14
 47 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole                   03:16
 48 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia                   03:18
 49 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         03:32
 50 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team Marseille 13 KTM              03:34
 51 William Bonnet (Fra) FDJ                                     03:44
 52 Gert J?eäär (Est) Cofidis, Solutions Crédits                 03:52
 53 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         04:00
 54 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Crédits           04:07
 55 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale                      04:23
 56 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 57 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Crédits          04:50
 58 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            05:01
 59 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 19                             05:17
 60 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                06:21
 61 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           06:53
 62 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          07:27
 63 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:03
 64 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  09:14
 65 Anthony Geslin (Fra) FDJ
 66 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 67 Leonardo Duque (Col) Colombia                                10:40
 68 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale                       10:48
 69 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia                 10:49
 70 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Crédits             11:08
 71 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole                 11:18
 72 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA                11:25
 73 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 25                      11:27
 74 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole
 75 Alexis Bodiot (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre           11:33
 76 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 11:42
 77 Quentin Pacher (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre          11:54
 78 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               12:31
 79 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale                      12:40
 80 André Looij (Ned) Roompot Oranje Peloton                     12:41
 81 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton                       12:59
 82 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              13:17
 83 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                  13:35
 84 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole                  13:50
 85 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    13:51
 86 Clément Saint Martin (Fra) Team Marseille 13 KTM             13:56
 87 Kevin Lebreton (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre
 88 Théo Vimpere (Fra) Auber 100
 89 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Métropole              14:20
 90 Reinier Honig (Ned) Roompot Oranje Peloton                   14:57
 91 Maxime Renault (Fra) Auber 94                                14:58
 92 Johan Vansummeren (Bel) Ag2r La Mondiale                     15:06
 93 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 23                            15:15
 94 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                15:17
 95 Romain Le Roux (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre          17:46
 96 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         18:20
 97 Anthony Maldonado (Fra) Auber 98                             19:00
 98 Guillaume Levarlet (Fra) Auber 97                            19:09
 99 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
100 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
101 César Bihel (Fra) Auber 95
102 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
103 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  19:47
104 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                  20:43
105 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Métropole                20:47
106 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia             21:23
107 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
108 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       22:26
109 Russel Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                 22:44
110 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert                       22:55
111 Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale                            22:57
112 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Colombia               22:59
113 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                25:03
114 Tim De Troyer (Bel) Wanty – Groupe Gobert                    25:16
115 Benjamin Thomas (Fra) Equipe cycliste Armée de Terre         27:08
116 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                   33:00
117 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Colombia              33:21
118 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            34:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: