Giro d'Italia 2015: Rigoberto Uran liderem Etixx-Quick Step

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Kolumbijski zawodnik po raz trzeci z rzędu staje do walki o maglia rosa.

Belgijska ekipa Etixx-Quick Step na trasie 98. edycji Giro d'Italia pomagała będzie Kolumbijczykowi Rigoberto Uranowi. 28-latek zaliczy piąte podejście do Corsa Rosa, w którym dotychczas dwukrotnie był drugi (2013, 2014), siódmy (2012) i zanotował dwa etapowe triumfy.

Uranowi zdaje się odpowiadać trasa trzytygodniowego wyścigu, szczególnie długa jazda na czas w połowie zmagań. Kolumbijski wspinacz na trasach dwóch poprzednich wyścigów ulegał jedynie Vincenzo Nibalemu i Nairo Quintanie.

Uran w sezonie 2015 walczyć chce o zwycięstwo w Giro, po czym oczy zwróci na Tour de France, gdzie spróbuje ustrzelić etapowy sukces.

Kolumbijczyka w wysokich górach wspierali będą Maxime Bouet, Pieter Serry oraz David de La Cruz.

W składzie belgijskiego teamu na Giro znalazł się także Tom Boonen. "Tommeke", którego do zmiany planów zmusiła kraksa i kontuzja na Paryż-Nicea, po raz pierwszy w swojej wieloletniej karierze wystartuje we włoskim wyścigu.

Skład Etixx-Quick Step na Giro d'Italia 2015: Rigoberto Uran, Tom Boonen, Maxime Bouet, Pieter Serry, Gianni Meersman, Fabio Sabatini, David De La Cruz, Iljo Keisse oraz Petr Vakoc.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: