Giro d'Italia 2015: skład Orica-GreenEdge

"Kangury" ponownie zmierzają po różową koszulkę i etapowe triumfy.

Australijski zespół Orica-GreenEdge podał dziewięcioosobowy skład na nadchodzącą 98. edycję wyścigu Giro d'Italia. Prowadzeni przez Matthew White'a zawodnicy z antypodów za cel stawiają sobie powtórzenie sukcesów z roku ubiegłego - wygranie etapów i zdobycie na kilka dni koszulki lidera.

Przed rokiem zespół wygrał otwierającą jazdę drużynową na czas i przez siedem etapów bronił maglia rosa, noszoną odpowiednio przez Sveina Tufta i Michaela Matthewsa. Matthews i Pieter Weening wygrali także po etapie, dopełniając sukces zespołu.

Jedziemy by wygrać kilka etapów i zdobyć koszulkę lidera. Jeśli uda nam się zrobić coś podobnego jak przed rokiem, będziemy zadowoleni. Jestem przekonany, że nasz plan jest wykonalny. Zwycięstwo na otwierającej czasówce byłoby fantastycznym startem

- tłumaczył White, który pokieruje kolarzami z samochodu.

W tym roku "kangury" ponownie stawiają na szybkiego "Blinga", który w tym sezonie wygrał już etapy Paryż-Nicea, Vuelta al Pais Vasco, a także na podium zakończył Mediolan-San Remo i Amstel Gold Race. Po kolejne etapy pojedzie także Pieter Weening, a także Simon Clarke.

W składzie znalazł się także Simon Gerrans, który z powodu licznych kontuzji musiał zmienić plany startowe i za pierwszy cel obiera sobie etapową wiktorię na trasie Corsa Rosa.

Podporą jazdy drużynowej na czas ponownie będą zaprawieni w bojach Luke Durbridge, Sam Bewley, Brett Lancaster i Michael Hepburn, a swoich szans w ucieczkach na górskich etapach poszuka młody Kolumbijczyk Esteban Chaves.

Skład Orica-GreenEdge na Giro d'Italia 2015: Sam Bewley, Esteban Chaves, Simon Clarke, Luke Durbridge, Simon Gerrans, Michael Hepburn, Brett Lancaster, Michael Matthews i Pieter Weening.

fot. Fabio Ferrari/Lapresse

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: