Karpacki Wyścig Kurierów 2015 startuje już jutro

fot. carpathianrace.eu

Największy wyścig dla orlików w Europie Środkowej rozpoczyna się we wtorek w Tarnowie.

W poniedziałkowe przedpołudnie, na dzień przed startem kolejnej odsłony Karpackiego Wyścigu Kurierów, odbyła się ostania z planowanych konferencji prasowych. W Instytucie Zdrowia PWSZ w Tarnowie dyrektor wyścigu Tomasz Wójcik przedstawił imienną listę uczestników KWK 2015 oraz szczegółowy program tarnowskich etapów.

W konferencji udział wzięli prorektor uczelni dr Józef Węglarz, dyrektor Wydziału Sportu UMT Marek Baran oraz Grzegorz Gotfryd, wójt gminy Szerzyny, gdzie odbędzie się pierwsza lotna premia, a która jest stale na trasie KWK od jego reaktywacji w 2009 roku. W spotkaniu uczestniczyli również młodzi tarnowscy kolarze z ekipy Bieniasz Bike, którzy jutro wystartują w prologu poza konkursem, mając tym samym okazję zmierzyć się z najlepszymi młodzieżowcami Europy.

Miejsce dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów nie było przypadkowe, bowiem właśnie Instytut Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będzie miejscem startu do 1. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów, z którego barwny peleton U23 pomknie w stronę Ciężkowic, gdzie zawodnicy finiszować będą na dobrze znanym im z poprzednich lat podjeździe pod Rynek.

Dzień wcześniej, 28 kwietnia o godzinie 17:00, nastąpi zaś oficjalna inauguracja karpackiej rywalizacji. 7. po reaktywacji edycję KWK rozpocznie niespełna 2-kilometrowa indywidualna jazda na czas wiodąca po okolicy Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Krótki, lecz dynamiczny prolog pozwoli zaprezentować się publiczności wszystkim uczestnikom wyścigu. A będzie komu się prezentować, bowiem na liście zgłoszeń znalazło się przeszło 150 kolarzy reprezentujących 31 drużyn - zarówno reprezentacji narodowych, regionalnych, jak i klubów oraz drużyn zawodowych.

Pośród zgłoszonych uczestników nie zabrakło m.in. zwycięzcy zeszłorocznego KWK, Austriaka Gregora Mühlbergera, który tym razem w szranki stanie jako członek Team Felbermayr - Simplon Wels. Obecny ma być również obrońca koszulki najlepszego górala Tauron, Patryk Stosz z CCC Sprandi Polkowice oraz niezwykle mocny tej wiosny Niemiec Silvio Herklotz z Team Stölting. Kandydatów do żółtej koszulki LOTTO dla lidera klasyfikacji generalnej będzie naprawdę wielu, co oznacza zaciętą walkę, której nie można przegapić.

Program wyścigu:
28.04 – prolog – Tarnów, 1,8 km (jazda indywidualna)
29.04 – 1. Etap - Tarnów – Ciężkowice, 131 km
30.04 – 2. Etap - Zapora Niedzica – Jabłonka, 129 km
1.05 – 3. Etap - Stará Bystrica – Bytča, 126 km
2.05 – 4. Etap - Dohňany – Nové Mesto nad Váhom, 140 km
3.05 – 5. Etap - Pápa – Veszprém, 135 km

Lista zgłoszeń do Karpackiego Wyścigu Kurierów 2015

informacja prasowa
fot. carpathianrace.eu

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: