Cavendish i Boonen wracają w Tour of Turkey

W Tour of Turkey do ścigania wrócą Tom Boonen oraz Mark Cavendish (Etixx-Quick Step). 51. edycja tureckiego wyścigu (kat. 2.HC) rozpocznie się 26 kwietnia.

Boonen po upadku w Paryż-Nicea, w wyniku którego doznał kontuzji barku, musiał zrezygnować z wiosennych klasyków. W maju „Tom Turbo” weźmie udział w Giro d’Italia.

Cieszę się na Turcję. To będzie mój debiut. Zobaczymy, jak mi pójdzie. Z pewnością będę nieco jeszcze cierpiał, ale przede mną Giro, gdzie również pojawię się pierwszy raz w karierze

– mówił Boonen.

„Cav” z kolei wraca po planowej przerwie. Rok temu wygrał w Tour of Turkey cztery etapy oraz klasyfikację punktową. Potem wystąpi w Tour of California, Tour de Suisse, krajowych mistrzostwach oraz Tour de France.

Wspólnie zdecydowaliśmy się na taki sam program startowy, jaki mieliśmy rok temu. Wtedy z dobrym samopoczuciem rozpocząłem Tour, zatrzymała mnie niestety kraksa. Z miłą chęcią wystartowałbym też w Giro, dobrze je wspominam, ponieważ bardzo mi pomogło w mojej karierze. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze mnie w tej imprezie zobaczycie

– powiedział Cavendish.

fot. ANSA/DANIEL DAL ZENNNARO

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: