Etixx-Quick Step z Uranem i Boonenem na Giro d'Italia

Grupa Etixx-Quick Step przedstawiła programy startowe Marka Cavendisha i Toma Boonena na najbliższe miesiące.

Brytyjski sprinter będzie przygotowywał się do Tour de France tym samym tokiem co przed rokiem. Najpierw wystartuje w Tour of Turkey, w połowie maja pojedzie w Tour of California, natomiast czerwiec to Tour de Suisse i mistrzostwa kraju.

Trudno stwierdzić, jak ten program zadziała we Francji, ponieważ "Manx Man" ostatni Tour zakończył po kraksie na pierwszym etapie wyścigu.

Rekonwalescent Tom Boonen również wystąpi w Turcji, po zakończeniu której wyruszy na Giro d'Italia.

We Włoszech naszym liderem będzie Rigoberto Uran, a doświadczenie Toma może okazać się bezcenne w różnych sytuacjach. Ciszymy się, że będzie tam z nami. Po zakończeniu Giro przeanalizujemy sytuację i zadecydujemy o kolejnych startach Boonena

- powiedział menadżer drużyny Rolf Aldag.

"Tornado Tom" cieszy się na swój debiut w Giro d'Italia

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ ze względu na konflikt z moimi sportowymi celami w przeszłości wiele nie mogłem się ścigać we Włoszech. Teraz stworzyła się taka okazja. Giro to wielka tradycja. Wspaniale będzie tam wystąpić i wspólnie z Uranem powalczyć o maglia rosa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: