Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015: etap 4

Ramunas Navardauskas (Cannondale Garmin) wygrał 63. edycję francuskiego wyścigu Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire. Ostatni etap padł łupem Nacera Bouhanniego (Cofidis).

Drugie miejsce na finałowym odcinku wywalczył Rosjanin Aleksei Tsatevich (Katusha), a trzecie Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Ramunas Navardauskas, dzięki zebranym na trasie sekundowym bonusom wyprzedzając Włochów Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo) i Adriano Maloriego (Movistar Team).

Ucieczkę dnia na pierwszych kilometrach stworzyli Serghei Tvetcov (Androni Giocattoli) oraz Pieter Jacobs (TopSport Vlaanderen-Baloise). Duet uzyskał dwie i pół minuty przewagi, ale na 33 kilometry przed metą peleton napędzany przez zespoły Cannondale Garmin i MTN-Qhubeka skasował akcję, szykując się do ostatecznej rozgrywki w pagórkowatej końcówce na rundach w Le Lude.

Z wyścigu za przepychankę na czele wyrzuceni zostali Anthony Roux (FDJ) oraz Jay McCarthy (Tinkoff-Saxo), natomiast walkę faworytów otworzył Litwin Ramunas Navardauskas (Cannondale Garmin), na lotnym sprincie zgarniając 3 sekundy i wskakując na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Navardauskas chwilę później atakował, połączywszy siły z Portugalczykiem Tiago Machado (Katusha), ale z akcji nie wyszło wiele - zawodnicy Cofidisu złapali dwójkę śmiałków i wyprowadzili na pozycję Nacera Bouhanniego, który w finale okazał się nie do zatrzymania i odniósł drugie etapowe zwycięstwo w wyścigu.

Siódmy na mecie Navardauskas wygrał w klasyfikacji generalnej, triumf wydzierając Boaro różnicą jednej sekundy.

fot. Cofidis

Wyniki 4. etapu Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015 (2.1), Abbaye de l'Epau - Le Lude (178,5 km):
  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:11:56
  2 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  3 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
  5 Leonardo Duque (Col) Colombia
  6 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
  8 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  9 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 10 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 11 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 12 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 13 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 14 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 15 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 16 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 18 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 20 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 22 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 23 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 24 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 25 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
 26 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 27 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 28 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 29 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 31 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 32 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Edwin Avila (Col) Colombia
 35 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 36 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 37 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 38 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 39 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               00:06
 40 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 41 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 42 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 44 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 45 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia
 46 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 47 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 48 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 49 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 50 John Gadret (Fra) Movistar Team
 51 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 52 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 53 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
 54 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 55 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 56 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 57 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 58 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 59 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 60 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
 61 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 62 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli                       00:12
 63 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 64 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 65 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  00:20
 66 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:51
 67 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 68 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 69 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 70 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         01:26
 71 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             01:41
 72 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      01:47
 73 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 74 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             03:29
 75 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             04:20
 76 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 77 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 04:42
 78 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 79 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               06:22
 80 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         10:45
 81 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         11:07
 82 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 28:07
 83 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
Klasyfikacja końcowa
  1 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin              15:47:13
  2 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:01
  3 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           00:04
  4 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:07
  5 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          00:09
  6 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:12
  7 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:20
  8 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   00:21
  9 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:24
 10 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:26
 11 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           00:27
 12 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:28
 13 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:32
 14 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         00:36
 15 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling              00:42
 16 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          00:43
 17 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            00:47
 19 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:48
 20 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                  00:49
 21 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        00:50
 22 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           00:59
 23 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             01:01
 24 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        01:05
 25 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  01:09
 26 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               01:11
 27 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:20
 28 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          01:21
 29 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:35
 30 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           01:39
 31 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:42
 32 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          01:46
 33 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:56
 35 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                  01:57
 36 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Balois     02:00
 37 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           02:12
 38 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                02:30
 39 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           03:08
 40 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                      03:31
 41 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         03:33
 42 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             03:40
 43 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             04:05
 44 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               04:09
 45 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar                            05:09
 46 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        05:29
 47 John Gadret (Fra) Movistar Team                              06:28
 48 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           06:57
 49 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             07:15
 50 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               07:27
 51 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     09:06
 52 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               09:53
 53 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            10:11
 54 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         10:40
 55 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      11:01
 56 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   12:49
 57 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       13:05
 58 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         13:29
 59 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            13:30
 60 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         13:35
 61 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 13:41
 62 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                13:43
 63 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli                       13:55
 64 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            14:17
 65 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          16:02
 66 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:12
 67 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:20
 68 Edwin Avila (Col) Colombia                                   16:22
 69 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             17:51
 70 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  19:16
 71 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              19:20
 72 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             19:23
 73 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      19:35
 74 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             20:08
 75 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot                         20:32
 76 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          21:46
 77 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         21:54
 78 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            24:34
 79 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             25:05
 80 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               25:49
 81 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          30:37
 82 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     47:12
 83 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 54:07

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: