Energiewacht Tour 2015: etap 2b

Lucinda Brand (Rabo Liv) triumfowała na popołudniowym etapie do Westerkwartier, drugiej odsłonie trzeciego dnia zmagań na trasie holenderskiej etapówki.

Holenderka zaatakowała na ostatnich metrach, na wirażu uzyskując kilka metrów przewagi i sprzątając zwycięstwo sprzed nosa Kirsten Wild (Hitec Products) i Christine Majerus (Boels Dolamans).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej zmieniły się zawodniczki Velocio-SRAM - koszulkę z ramion Trixi Worrck zabrała piąta na kresce Barbara Guarischi.

Wyniki etapu 2b Energiewacht Tour 2015 (2.2), Westerkwartier - Westerkwartier (111,8 km):

1 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                2:43:58
2 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
3 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
4 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
5 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM
6 Lotte Kopecky (Bel) Reprezentacja Belgii                      00:03
7 Ellen van Dijk (Ned) Boels Dolmans
8 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM
9 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
10 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
11 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
12 Geerike Schreurs (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
13 Mirjam Gysling (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
14 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
15 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM
16 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
17 Daiva Tuslaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
18 Eileen Roe (GBr) Wiggle Honda
19 Carmen Small (USA) Reprezentacja USA
20 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM
21 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv
22 Natalie van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
23 Lizzie Williams (Aus) Orica - Ais
24 Celine Van Severen (Bel) Reprezentacja Belgii
25 Leonie Lubbinge (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
26 Melissa Hoskins (Aus) Orica - Ais
27 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
28 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans
29 Gracie Elvin (Aus) Orica - Ais
30 Iris van der Stelt (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
31 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
32 Gudrun Stock (Ger) Reprezentacja Niemiec
33 Desiree Ehrler (Swi) Feminine Cycling Team
34 Annie Last (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
35 Jeanne Korevaar (Ned) Jan van Arckel
36 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
37 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
38 Corinna Lechner (Ger) Maxx-Solar
39 Julie Leth (Den) Hitec Products
40 Corine van der Zijden (Ned) Feminine Cycling Team
41 Ema Manikaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
42 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
43 Marjolein van t' Geloof (Ned) Jan van Arckel
44 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv
45 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
46 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
47 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
48 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
49 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
50 Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec
51 Bethany Crumpton (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
52 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
53 Emily Nelson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
54 Lotte van Hoek (Ned) Feminine Cycling Team
55 Winanda Spoor (Ned) Jan van Arckel
56 Katrin Garfoot (Aus) Orica - Ais
57 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec
58 Esther van Veen (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
59 Jutta Stienen (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
60 Kaat Hannes (Bel) Reprezentacja Belgii
61 Ivana Tiessens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
62 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
63 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
64 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
65 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur
66 Annelies Dom (Bel) Reprezentacja Belgii
67 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
68 Mascha Pijnenborg (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
69 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
70 Andrea Dvorak (USA) Reprezentacja USA
71 Tayler Wiles (USA) Velocio - SRAM
72 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
73 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA
74 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - Ais
75 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA
76 Danique Braam (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                  03:00
77 Ilse Miltenburg (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam
78 Luisa Kattinger (Ger) Reprezentacja Niemiec                      03:01
79 Sofie Mangertseder (Ger) Reprezentacja Niemiec
80 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
81 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
82 Virginie Pointet (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
83 Benita Wesselhoeft (Ger) Maxx-Solar
84 Judith Bloem (Ned) Jan van Arckel
85 Janieke Kalsbeek (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
86 Ingrid Tempert (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
87 Marijn de Vries (Ned) Parkhotel Valkenburg
88 Silvija Latozaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
89 Sofie van Horik (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
90 Simone de Vries (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
91 Kim van Dijk (Ned) Jan van Arckel
92 Sophie Lacher (Ger) Feminine Cycling Team
93 Sandra Weiss (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
94 Riccarda Mazzotta (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
95 Franziska Banzer (Ger) Maxx-Solar
96 Emily Kay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
97 Alexandra Manly (Aus) Orica - Ais
98 Marije Hengeveld (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam
99 Amy Roberts (GBr) Wiggle Honda
100 Kaat Van Der Meulen (Bel) Reprezentacja Belgii
101 Tamara Preuss (Ger) Euregio Lady's Cyclingteam
102 Imke Vormeer (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
103 Mareille Meijering (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
104 Trieneke Fokkens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
105 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
106 Lauren Arnouts (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam
107 Fianna Stenveld (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
108 Nicole Hanselmann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
109 Stéphanie Borchers (Ger) Feminine Cycling Team
110 Therese Klein (Ger) Maxx-Solar
111 Anne Marijn van der Graaf (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
112 Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
DNF Jesse Vandenbulcke (Bel) Reprezentacja Belgii
DNF Tatjana Paller (Ger) Reprezentacja Niemiec
DNF Saimanta Cernikyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
DNF Zavinta Titenyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
DNF Bo Grievink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
DNF Iris Hamelink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
DNF Jarna de Jong (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
DNF Nathaly Wesdonk (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
DNS Ashleigh Neave (NZl) Euregio Lady's Cyclingteam

Klasyfikacja generalna po etapie 2b:

1 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM                           5:52:15
2 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM                                 00:01
3 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM                                00:04
4 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM                              00:09
5 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM                              00:13
6 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                              00:15
7 Ellen van Dijk (Ned) Boels Dolmans                                 00:23
8 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                                  00:24
9 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans                              00:25
10 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv                               00:29
11 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                      00:30
12 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                                00:31
13 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                   00:35
14 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans                                   00:36
15 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                     00:42
16 Melissa Hoskins (Aus) Orica - Ais                                 00:43
17 Katrin Garfoot (Aus) Orica - Ais                                  00:44
18 Tayler Wiles (USA) Velocio - SRAM
19 Lizzie Williams (Aus) Orica - Ais                                 00:45
20 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv
21 Gracie Elvin (Aus) Orica - Ais                                    00:51
22 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                                 01:01
23 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                              01:17
24 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                                01:18
25 Julie Leth (Den) Hitec Products                                   01:19
26 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                             01:20
27 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                              01:21
28 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                                 01:24
29 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur                           01:26
30 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                         01:31
31 Carmen Small (USA) Reprezentacja USA                              01:37
32 Natalie van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
33 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - Ais
34 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
35 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur                                01:40
36 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA                           01:42
37 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg                       01:44
38 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                          01:47
39 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
40 Andrea Dvorak (USA) Reprezentacja USA                             01:50
41 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda                                02:06
42 Eileen Roe (GBr) Wiggle Honda
43 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA                               02:13
44 Corine van der Zijden (Ned) Feminine Cycling Team                 02:18
45 Lotte van Hoek (Ned) Feminine Cycling Team                        02:19
46 Desiree Ehrler (Swi) Feminine Cycling Team                        02:21
47 Leonie Lubbinge (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald           02:24
48 Winanda Spoor (Ned) Jan van Arckel                                02:28
49 Daiva Tuslaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
50 Lotte Kopecky (Bel) Reprezentacja Belgii                          02:29
51 Jeanne Korevaar (Ned) Jan van Arckel
52 Mirjam Gysling (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                     02:34
53 Annelies Dom (Bel) Reprezentacja Belgii                           02:35
54 Marjolein van t' Geloof (Ned) Jan van Arckel
55 Kaat Hannes (Bel) Reprezentacja Belgii                            02:38
56 Ema Manikaite (Ltu) Reprezentacja Litwy                           02:39
57 Iris van der Stelt (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda              02:40
58 Jutta Stienen (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                      02:42
59 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
60 Gudrun Stock (Ger) Reprezentacja Niemiec                          02:50
61 Ivana Tiessens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald            02:51
62 Geerike Schreurs (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                02:52
63 Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec                          02:53
64 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                03:28
65 Annie Last (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                  03:30
66 Corinna Lechner (Ger) Maxx-Solar                                  03:34
67 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                                  03:36
68 Bethany Crumpton (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            03:38
69 Mascha Pijnenborg (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                03:48
70 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv                                    03:51
71 Emily Nelson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                04:05
72 Alexandra Manly (Aus) Orica - Ais                                 04:07
73 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur                               04:26
74 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec                   04:38
75 Esther van Veen (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek               04:44
76 Marijn de Vries (Ned) Parkhotel Valkenburg                        04:56
77 Celine Van Severen (Bel) Reprezentacja Belgii                     05:01
78 Stéphanie Borchers (Ger) Feminine Cycling Team                    05:19
79 Judith Bloem (Ned) Jan van Arckel                                 05:30
80 Danique Braam (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                   05:32
81 Sophie Lacher (Ger) Feminine Cycling Team                         05:33
82 Trieneke Fokkens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald          05:37
83 Nicole Hanselmann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                  05:38
84 Kaat Van Der Meulen (Bel) Reprezentacja Belgii                    05:40
85 Sandra Weiss (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                       05:47
86 Mareille Meijering (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald        05:51
87 Simone de Vries (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald           06:04
88 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur                               06:06
89 Ilse Miltenburg (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                  06:09
90 Imke Vormeer (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                    06:12
91 Riccarda Mazzotta (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
92 Sofie Mangertseder (Ger) Reprezentacja Niemiec                    06:15
93 Luisa Kattinger (Ger) Reprezentacja Niemiec                       06:21
94 Benita Wesselhoeft (Ger) Maxx-Solar                               06:40
95 Emily Kay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                   06:50
96 Virginie Pointet (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                   06:59
97 Marije Hengeveld (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                 07:03
98 Janieke Kalsbeek (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                07:07
99 Franziska Banzer (Ger) Maxx-Solar                                 07:13
100 Therese Klein (Ger) Maxx-Solar                                   07:16
101 Fianna Stenveld (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                 07:26
102 Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                07:29
103 Anne Marijn van der Graaf (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade       07:32
104 Tamara Preuss (Ger) Euregio Lady's Cyclingteam                   07:52
105 Sofie van Horik (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek              07:54
106 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                                07:56
107 Ingrid Tempert (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek               08:23
108 Kim van Dijk (Ned) Jan van Arckel                                09:35
109 Lauren Arnouts (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                  10:16
110 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                10:23
111 Amy Roberts (GBr) Wiggle Honda                                   10:42
112 Silvija Latozaite (Ltu) Reprezentacja Litwy                      13:23

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: