Oleg Tinkov: "Riis nic nie robił"

Dlaczego Oleg Tinkov pozbył się Bjarne Riisa? Podobno panowie w ostatnim czasie się pokłócili, a milioner zarzucał Duńczykowi brak satysfakcjonujących wyników w tym sezonie. Teraz Tinkov udzielił wywiadu rosyjskiej filii stacji Eurosport.

Wszystkie powody, o jakich mówią media, które doprowadziły do zwolnienia Riisa, są poniekąd prawdą. Tak, zwolniłem Riisa, bo ostatnio nic nie robił, nie spełniał obowiązków menadżera teamu

– powiedział Tinkov.

Jak na razie Tinkoff Saxo może się pochwalić tylko dwoma zwycięstwami etapowymi. W Vuelta a Andalucia jeden odcinek wygrał Alberto Contador, a w Tirreno-Adriatico Peter Sagan. Magnat Oleg chce, by jego drużyna była najlepszą na świecie. Winę za brak rezultatów zrzuca na Riisa.

Przyjeżdżał jedynie na wyścigi i mówił coś kolarzom. Wydaje mi się, że to bardziej moja rola, jako właściciela, niż jego, jako menadżera. Struktura w zespole po awansie Stefano Feltriniego nie ulegnie zmianie. Wszyscy wiedzą, co mają robić. Będziemy to robić bez Riisa

– dodał Tinkov.

fot. Luca Bettini/BettiniPhoto

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: