Volta a Catalunya 2015: Paterski 3. na 6 etapie

Sergei Chernetski (Katusha) po zakończonej powodzeniem ucieczce triumfował na mecie przedostatniego odcinka Volta a Catalunya.

Rosjanin na finiszu pokonał Juliana Alaphilippe'a (Etixx-Quick Step) oraz Macieja Paterskiego (CCC Sprandi Polkowice).

Liderem pozostał Australijczyk Richie Porte (Team Sky).

Ucieczka dnia zawiązała się krótko po starcie i liczyła 21 zawodników. Wśród nich Paterski oraz Vorganov, Chernetski i Silin (wszyscy Katusha), Navarro i Chetout (obaj Cofidis), Cousin i Jeandesboz (obaj Europcar), Verona i Alaphilippe (obaj Etixx), Hivert i Vachon (obaj Bretagne), Preidler (Giant), Cano (Colombia), Van Garderen (BMC), Soler (Movistar), Danielson (Cannondale), Lecusinier (FDJ), Durasek (Lampre-Merida), Kruijswijk (LottoNL) oraz Minnaard (Wanty).

Prowadząca grupa Alt de Prades (kat. 1; 11 km; 4%) zdobyła z zapasem 2:40, a maksymalna przewaga sięgnęła 4 minut (149 km). Peleton, prowadzony przez Team Sky, nie mógł pozwolić sobie na zbytnią bierność, ponieważ Steven Kruijswijk w klasyfikacji generalnej notował stratę 4:25.

Na drugim i ostatnim podjeździe, znajdującym się 36 kilometrów przed metą Alt del Coll Roig (kat. 3; 3,7 km; 5%), z czołówki atakował Tejay Van Garderen, poprawił następnie Tom Danielson. Wysoko trzymał się Paterski. Grupa ograniczona do 13 zawodników, zjazdy rozpoczęła z bezpiecznym zapasem 3:40.

W pościg włączyły się ekipy Movistar, Astany, a nawet przetrzebiona grypą żołądkową Tinkoff-Saxo. Strata zaczęła szybciej topnieć, jednak nie na tyle szybko by zagrozić ucieczce.

Z przodu rozpoczęły się skoki po zwycięstwo, próbowali Carlos Verona, Van Garderen, Kruijswijk, Danielson, Alaphilippe, Preidler i ponownie Kruijswijk. Na ostatnią prostą wpadła jednak cała grupa, z której najszybszy okazał się Chernetski, który tuż prze kreską dopadł Alaphilippe'a.

Na końcowych 3 kilometrach upadł Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). Hiszpan dojechał do mety z otarciami na lewej stronie ciała. Wcześniej mocno poobijał się również Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Wczoraj i przedwczoraj czułem zmęczenie, ale dziś ono „puściło, zregenerowałem się. Było już na tyle dobrze, że mogłem wykorzystać dobrą „nogę” i powalczyć w ucieczce. Z powodu silnego wiatru, mocno dziś „rantowaliśmy”. Niektóre ekipy miały po kilku zawodników i starałem się wykorzystać ich pracę. W końcówce było trochę zamieszania, bo zaczęły się ataki. Na ostatnim kilometrze wyskoczył Julian Alanphilippe i sporo sił kosztowało mnie by go dojść. W sprincie nogi nie były już tak mocne jakbym chciał i nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa w tym wyścigu - powiedział Maciej Paterski.

Jutro może być ciężko o to, by ucieczka dojechała do mety. Alejandro Valverde, który traci kilkanaście sekund do lidera, będzie chciał rozbić peleton i powalczyć o końcowe zwycięstwo

- powiedział Paterski.

Wyniki 6. etapu Volta a Catalunya 2015 (2.HC), Cervera - Port Aventura (194,1 km):
  1 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                       4:42:47
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  3 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  4 Marc Soler (Spa) Movistar Team
  5 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  7 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
  8 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     00:03
 10 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
 11 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   00:08
 13 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:11
 14 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        01:23
 15 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 16 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 17 Alex Cano (Col) Colombia
 18 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            01:26
 19 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 20 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         01:50
 21 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 23 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 24 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 25 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 26 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 27 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 28 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 29 Richie Porte (Aus) Team Sky
 30 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 31 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 33 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 34 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 35 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 37 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 38 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 40 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 41 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 42 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 43 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 44 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 45 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 46 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 47 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 49 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 50 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 51 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 53 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 54 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 55 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 56 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 57 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 58 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 59 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 60 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 61 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 62 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 63 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 64 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 65 José Herrada (Spa) Movistar Team
 66 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 67 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Leonardo Duque (Col) Colombia
 70 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 71 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 72 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 73 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 75 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 76 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 77 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 78 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 79 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 80 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 81 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 82 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         01:58
 83 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 84 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 85 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 86 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 87 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:09
 88 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        02:16
 89 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          02:35
 90 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  04:17
 91 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          01:50
 92 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           04:29
 93 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        01:50
 94 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            04:29
 95 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       05:49
 97 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  08:19
 98 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
100 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
101 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
102 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
103 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
104 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
105 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
106 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
107 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
108 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
109 Walter Pedraza (Col) Colombia
110 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
111 Daniel Martínez (Col) Colombia
112 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
113 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
114 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
115 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
116 Winner Anacona (Col) Movistar Team
117 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
118 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
119 David Lopez (Spa) Team Sky
120 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
121 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
122 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
123 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
124 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
125 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
126 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
127 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
128 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
129 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
130 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
131 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
132 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
133 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
134 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
135 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
136 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
137 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
138 Leopold Konig (Cze) Team Sky
139 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      10:44
140 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
141 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
142 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
143 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
144 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
145 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
146 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
147 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
148 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
149 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
DNF Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
DNF Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
DNF Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
DNF Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
DNF Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
DNF Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Edward Diaz (Col) Colombia
DNF Julien Morice (Fra) Team Europcar
DNS Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
DNS Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
DNS Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
DNS Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja po 6. etapie

  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                               27:42:57
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:05
  3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:07
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:16
  5 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:18
  6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:27
  7 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 00:33
  8 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:43
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:09
 10 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        01:35
 11 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          02:16
 12 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:27
 13 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               02:29
 14 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 02:33
 15 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         02:35
 16 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          02:37
 17 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:42
 18 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:38
 19 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     03:59
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  04:00
 21 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:01
 22 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 23 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              05:37
 24 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    05:43
 25 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     06:41
 26 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  06:49
 27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                 07:05
 28 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             07:49
 29 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     07:52
 30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    09:35
 31 Alex Cano (Col) Colombia                                     10:00
 32 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        12:20
 33 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     13:48
 34 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      14:28
 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          15:36
 36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             15:59
 37 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         17:58
 38 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 19:20
 39 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            22:04
 40 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           22:23
 41 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        22:43
 42 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           22:46
 43 José Herrada (Spa) Movistar Team                             23:17
 44 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         25:09
 45 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  27:27
 46 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 27:30
 47 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        27:36
 48 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           27:51
 49 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           27:56
 50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          28:49
 51 David Lopez (Spa) Team Sky                                   29:16
 52 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              29:31
 53 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                          29:53
 54 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       31:19
 55 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      31:39
 56 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                32:11
 57 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 58 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            33:05
 59 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        33:55
 60 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            34:07
 61 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           34:10
 62 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           35:18
 63 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 64 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        35:40
 65 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 36:26
 66 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      36:34
 67 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                36:36
 68 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       37:53
 69 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            37:59
 70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        38:42
 71 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          39:17
 72 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            39:25
 73 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      40:30
 74 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 40:33
 75 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 40:50
 76 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  40:55
 77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          41:31
 78 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         42:01
 79 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    42:05
 80 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             42:10
 81 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          42:51
 82 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         43:23
 83 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       44:31
 84 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          45:46
 85 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        46:54
 86 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       47:16
 87 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            48:24
 88 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                49:33
 89 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                49:57
 90 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       50:08
 91 Leonardo Duque (Col) Colombia                                50:22
 92 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                     52:20
 93 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               53:03
 94 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  54:41
 95 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            55:22
 96 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            55:31
 97 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           56:05
 98 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  56:59
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              57:35
100 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  57:42
101 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    57:47
102 Walter Pedraza (Col) Colombia                                57:54
103 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    58:37
104 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  59:32
105 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:02:12
106 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                01:03:34
107 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:03:56
108 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:05:33
109 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                     01:05:54
110 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement         01:06:10
111 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:06:53
112 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:06:56
113 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                    01:06:59
114 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:07:04
115 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
116 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                               01:07:06
117 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                         01:07:39
118 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                01:07:51
119 Marc Soler (Spa) Movistar Team                            01:09:27
120 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:09:37
121 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:11:31
122 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      01:11:59
123 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      01:12:38
124 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                       01:13:02
125 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                      01:13:24
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                   01:13:46
127 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                    01:15:05
128 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      01:15:59
129 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice             01:17:49
130 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:18:31
131 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
132 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                        01:19:28
133 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                             01:20:21
134 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement     01:21:06
135 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:23:13
136 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:24:18
137 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                       01:25:07
138 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:25:08
139 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            01:25:27
140 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:25:43
141 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                         01:26:42
142 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
143 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                               01:27:11
144 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement         01:28:01
145 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   01:29:04
146 Daniel Martínez (Col) Colombia                            01:31:32
147 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   01:33:44
148 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
149 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   01:39:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: