Francesco Chicchi (Androni Giocattoli) po finiszu z peletonu wygrał przedostatni odcinek włoskiej imprezy. Liderem pozostał Brytyjczyk Ben Swift (Team Sky).
Drugie miejsce po chaotycznym finiszu wywalczył Manuel Belletti (Southeast), a trzecie Daniele Colli (Vini Fantini-Nippo).
5. miejsce wywalczył mistrz Polski Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice).
Ucieczkę na płaskim etapie do Crevalcore sformowali Dylan Girdlestone (Drapac), Carlos Galviz (Androni), Giorgio Cecchinel (Southeast), Johann van Zyl (MTN-Qhubeka), Silvan Dietrich i Giacomo Tomio (Roth-Skoda), Matteo Malucelli (Team Idea), Gian Marco Di Francesco (MgKvis-Vega), Enea Cambianica (Meridiana Kamen), Omar Mendoza (Movistar), Frantisek Sisr (Dukla Praha).
Grupka na płaskim odcinku odpuszczona została jedynie na dwie minuty i mimo rozpaczliwych prób nie dotrwała do końca. Peleton prowadzony przez ekipy Sky i reprezentację Włoch skasował odjazd na 10 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.
Szyki sprinterów pomieszane zostały przez kraksę na ostatnim kilometrze, a na kresce jako pierwszy zameldował się Francesco Chicchi (Androni Giocattoli), wyprzedzając Manuela Bellettiego (Southeast) i Daniele Colliego (Vini Fantini-Nippo).
Dzisiejszy, płaski etap kończył się 10 rundami. W czasie jazdy ustaliliśmy, że to ja będę dziś finiszował, ponieważ Grega Bole nie czuł się najlepiej. W końcówce wyszliśmy całą ekipą na czoło peletonu i mogłem przystąpić do sprintu ze stosunkowo komfortowej pozycji. Grega mnie rozprowadził, ale na końcowych metrach trochę zabrakło, by wskoczyć na podium i po raz trzeci w tym roku byłem piąty
– relacjonował po finiszu Bartłomiej Matysiak.
To był szybki finisz, dla typowych sprinterów, a ja preferuję takie, w których droga lekko wznosi się w górę. Drużyna pojechała dzisiaj bardzo dobrze. Jesteśmy zgrani i każdy zawsze daje z siebie 100 procent
– podsumował mistrz Polski.
1 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli 3:33:05
2 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
3 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
4 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
5 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
6 Rino Gasparrini (Ita) Unieuro Wilier
7 Andrea Pasqualon (Ita) Roth - Skoda
8 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
9 Filippo Fortin (Ita) GM Cycling Team
10 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
11 Cristian Talero (Col) Movistar Team
12 Mamyr Stash (Rus) RusVelo
13 Davide Martinelli (Ita) Reprezentacja Włoch
14 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil
15 Fabio Chinello (Ita) Unieuro Wilier
16 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
17 Sebastián Molano (Col) Colombia
18 Ben Swift (GBr) Team Sky
19 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
20 Valerio Agnoli (Ita) Reprezentacja Włoch
21 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
22 Luca Muffolini (Ita) Mg.Kvis-Vega
23 Seid Lizde (Ita) Reprezentacja Włoch
24 Antonino Parrinello (Ita) d'Amico Bottecchia
25 Eugenio Bani (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
26 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia
27 Philip Deignan (Irl) Team Sky
28 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling
29 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
30 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
31 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
32 Gregor Muhlberger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
33 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
34 José Hernández (Col) GM Cycling Team
35 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier
36 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
37 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels
38 Alessio Bottura (Ita) Roth - Skoda
39 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water
40 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
41 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
42 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia
43 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda
44 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
45 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
46 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea 2010 ASD
47 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
48 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
50 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
51 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
52 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water
53 Maurizio Damiano (Ita) Team Idea 2010 ASD
54 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
55 Adriano Brogi (Ita) d'Amico Bottecchia
56 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
57 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
58 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team
59 Antonio Di Sante (Ita) GM Cycling Team
60 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega
61 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
62 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
63 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
64 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD
65 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
66 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
67 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
68 Giulio Ciccone (Ita) Reprezentacja Włoch
69 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil
70 Riccardo Donato (Ita) Reprezentacja Włoch
71 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
72 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
73 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
74 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky
75 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
76 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
77 Freddy Montana (Col) Movistar Team
78 Enea Cambianica (Swi) Meridiana Kamen Team
79 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
80 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
81 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
82 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier
83 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia
84 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
85 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
86 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
87 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
88 Felix Grossschartner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
89 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
90 Nico Brüngger (Swi) Roth - Skoda
91 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
92 Valerio Conti (Ita) Italian National Team
93 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
94 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
95 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
96 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
97 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
98 Marco D'urbano (Ita) GM Cycling Team
99 Frantisek Sisr (Cze) Team Dukla Praha
100 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
101 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch
102 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda
103 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil
104 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil
105 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
106 Diego Ochoa (Col) Movistar Team
107 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
108 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
109 Wilson Cepeda Cuervo (Col) Movistar Team
110 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea 2010 ASD
112 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
113 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
114 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling
115 Michele Gazzarra (Ita) Mg.Kvis-Vega 01:08
116 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
117 Paolo Lunardon (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
118 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega
119 Yonattah Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
120 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega
121 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
122 Nathan Earle (Aus) Team Sky
123 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 01:31
124 Liam Bertazzo (Ita) Southeast Pro Cycling
125 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
126 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 02:11
127 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
128 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
129 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
130 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli 02:18
131 Matteo Malucelli (Ita) Team Idea 2010 ASD
132 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
133 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
134 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF 03:01
135 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
136 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
137 Sebastian Lander (Den) Team Trefor - Blue Water
138 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD
139 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
140 Silvan Dietrich (Swi) Roth - Skoda 03:56
141 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 04:04
142 Davide Ballerini (Ita) Unieuro Wilier 04:06
143 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 04:07
144 Omar Alber Mendoza Cardona (Col) Movistar Team
145 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team 05:45
146 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 06:34
147 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 06:37
148 Giacomo Tomio (Ita) Roth - Skoda 06:39
149 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega 06:41
150 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier
151 Vojtech Hacecky (Cze) Team Dukla Praha 09:03
DNF Andrea Fedi (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Luca Capelli (Ita) Team Idea 2010 ASD
DNF Davide Vigano (Ita) Team Idea 2010 ASD
1 Ben Swift (GBr) Team Sky 10:36:08
2 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels 00:41
3 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 00:54
4 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 01:15
5 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 01:17
6 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka 01:20
7 Valerio Agnoli (Ita) Reprezentacja Włoch 01:23
8 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 01:27
9 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 01:30
10 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling 01:35
11 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli 01:45
12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 02:02
13 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka 02:27
14 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice 02:33
15 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 02:36
16 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water 02:37
17 Yonattah Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling 02:48
18 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD 02:49
19 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega 03:03
20 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier 03:13
21 Domen Novak (Slo) Adria Mobil 03:46
22 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling 04:12
23 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 04:14
24 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia 04:32
25 Philip Deignan (Irl) Team Sky 04:35
26 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini 05:18
27 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling 06:14
28 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 06:16
29 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 06:56
30 Felix Grossschartner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 07:02
31 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 07:16
32 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 07:22
33 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice 08:07
34 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil 08:31
35 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch 08:41
36 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling 08:45
37 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling 08:55
38 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team 08:59
39 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 10:24
40 Andrea Pasqualon (Ita) Roth - Skoda 11:05
41 Gregor Muhlberger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 11:50
42 Giulio Ciccone (Ita) Reprezentacja Włoch 13:10
43 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 13:26
44 Freddy Montana (Col) Movistar Team 13:34
45 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier 14:08
46 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 14:13
47 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo 14:57
48 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda 15:22
49 Riccardo Donato (Ita) Reprezentacja Włoch 15:46
50 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil 15:54
51 Antonino Parrinello (Ita) d'Amico Bottecchia 16:03
52 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 16:35
53 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 16:51
54 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 17:09
55 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli 17:13
56 Davide Martinelli (Ita) Reprezentacja Włoch 17:16
57 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini 17:25
58 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia 18:03
59 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini 18:16
60 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice 18:20
61 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 18:22
62 Adriano Brogi (Ita) d'Amico Bottecchia 18:27
63 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP 18:55
64 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD 19:06
65 Michele Gazzarra (Ita) Mg.Kvis-Vega 19:10
66 Sebastian Lander (Den) Team Trefor - Blue Water 19:38
67 Davide Ballerini (Ita) Unieuro Wilier 19:54
68 Nico Brüngger (Swi) Roth - Skoda 20:12
69 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini 20:25
70 Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil 20:31
71 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka 20:32
72 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 20:42
73 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka 20:58
74 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega 21:13
75 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda 21:57
76 Frantisek Sisr (Cze) Team Dukla Praha 22:13
77 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini 22:58
78 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water 23:13
79 Filippo Fortin (Ita) GM Cycling Team 23:16
80 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier 23:43
81 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice 23:54
82 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
83 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
84 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling 24:12
85 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini 24:27
86 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling 24:51
87 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo 25:02
88 Cristian Talero (Col) Movistar Team 25:24
89 Wilson Fernand Cepeda Cuervo (Col) Movistar Team 25:25
90 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water 25:29
91 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea 2010 ASD 26:11
92 Diego Ochoa (Col) Movistar Team 26:47
93 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 27:30
94 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka 27:47
95 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels 29:12
96 Nathan Earle (Aus) Team Sky 29:23
97 Marco D'urbano (Ita) GM Cycling Team 29:54
98 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil 30:01
99 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier 30:08
100 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 30:41
101 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team 30:48
102 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF 32:31
103 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 32:33
104 Rino Gasparrini (Ita) Unieuro Wilier 32:46
105 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo 32:52
106 Silvan Dietrich (Swi) Roth - Skoda 33:36
107 Fabio Chinello (Ita) Unieuro Wilier 34:56
108 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia 35:26
109 Omar Alber Mendoza Cardona (Col) Movistar Team 35:57
110 Enea Cambianica (Swi) Meridiana Kamen Team 36:08
111 Giacomo Tomio (Ita) Roth - Skoda 36:16
112 Valerio Conti (Ita) Reprezentacja Włoch 36:59
113 Vojtech Hacecky (Cze) Team Dukla Praha 37:36
114 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 37:44
115 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia 37:47
116 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 37:53
117 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka 37:56
118 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 38:41
119 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini 38:42
120 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo 38:44
121 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 38:53
122 José Hernández (Col) GM Cycling Team 39:03
123 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega 39:27
124 Mamyr Stash (Rus) RusVelo 40:09
125 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 40:43
126 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water 41:27
127 Liam Bertazzo (Ita) Southeast Pro Cycling 42:01
128 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice 42:02
129 Luca Muffolini (Ita) Mg.Kvis-Vega 42:11
130 Alessio Bottura (Ita) Roth - Skoda 42:26
131 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team 42:29
132 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water 42:39
133 Antonio Di Sante (Ita) GM Cycling Team 42:49
134 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka 43:04
135 Matteo Malucelli (Ita) Team Idea 2010 ASD 43:49
136 Paolo Lunardon (Ita) Amore & Vita - Selle SMP 44:21
137 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli 44:35
138 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 45:04
139 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 45:05
140 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega 45:26
141 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli 45:29
142 Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water 45:30
143 Sebastián Molano (Col) Colombia 45:38
144 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
145 Seid Lizde (Ita) Italian National Team 45:40
146 Maurizio Damiano (Ita) Team Idea 2010 ASD 47:11
147 Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea 2010 ASD 47:34
148 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team 47:51
149 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 48:09
150 Eugenio Bani (Ita) Amore & Vita - Selle SMP 48:10
151 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP 48:50
Copyright © rowery.org. Wszelkie prawa zastrzeżone.