Skład ActiveJet Team na Volta ao Alentejo 2015

Polski zespół kontynentalny pod komendą Piotra Kosmali szykuje się do ostatniego startu w Portugalii.

ActiveJet Team wystartuje w portugalskim wyścigu etapowym Volta ao Alentejo. 33. edycja imprezy na Półwyspie Iberyjskim rozpoczyna się jutro i potrwa do niedzieli, a na jej starcie zobaczymy przeważnie drużyny portugalskie i hiszpańskie.

Po dobrych występach w GP Liberty Seguros (2.2), gdzie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i etapowy triumf na koncie ekipy zapisał Paweł Bernas, kolarze polskiej ekipy liczą na owocne zakończenie dłuższego pobytu w Portugalii.

W składzie zespołu na Volta ao Alentejo znaleźli się Paweł Bernas, Jesus Ezquerra, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Mario Gonzalez, Paweł Brylowski i Łukasz Bodnar. Numerów startowych nie przypnie za to Kamil Gradek, który zmaga się z kłopotami natury zdrowotnej.

Start w pięciodniowym wyścigu to ostatni sprawdzian polskiej grupy kontynentalnej w Portugalii.

Ostatni start z pewnością podniósł morale i wniósł wiele optymizmu. To jest kolarstwo jakiego oczekuję. Forma na pewno jest dobra i trzeba to wykorzystać w najbliższym wyścigu. Szkoda Kamila, który był w bardzo dobrej dyspozycji i byłby sporym wzmocnieniem. Liczę na to, że udanie zakończymy naszą portugalską kampanię

- czytamy w wypowiedzi Piotra Kosmali na oficjalnej stronie zespołu.

Portugalska etapówka w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) ma status 2.2 i w tym roku składa się z pięciu odcinków. Kolarze już na pierwszym zmierzą się z trzema górskimi premiami, które powinny otworzyć rywalizację w klasyfikacji generalnej imprezy. Kolejne dni to pagórkowate odcinki i tylko na przedostatnim etapie w końcówce wyrasta poważniejszy podjazd, dający więcej opcji rozegrania wyścigu.

fot. ActiveJet Team/Szymon Gruchalski

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: