CCC Sprandi Polkowice na Volta a Catalunya 2015

Piotr Wadecki przedstawia ósemkę kolarzy, którzy w poniedziałek wystartują w 95. edycji hiszpańskiego wyścigu.

Tuż po Mediolan – San Remo grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w drugim w tym sezonie wyścigu klasy UCI World Tour, Volta Ciclista a Catalunya. Będzie to trzeci start „pomarańczowych” w Katalonii, po 2011 i 2014 roku.

W zeszłym sezonie jechaliśmy aktywnie, byliśmy widoczni na poszczególnych etapach i kilka razy meldowaliśmy się na mecie w pierwszej „5” – raz Marek Rutkiewicz był 5., a Maciej Paterski 4. Także i tym razem naszym celem będzie aktywna jazda. Sylwester Szmyd pokazał w Andaluzji, że wciąż należy do jednych z najlepszych górali w peletonie i będzie chciał się sprawdzić także w Katalonii, w bardzo mocnej stawce i w wymagającym terenie

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Do Katalonii pojedzie dwóch kolarzy, którzy stanęli na starcie Mediolan-San Remo – Branislau Samoliau i Maciej Paterski. Skład uzupełnią dobrze jeżdżący po górach Jan Hirt, Adrian Honkisz, Marek Rutkiewicz, Josef Cerny i Stefan Schumacher. Dla tego ostatniego będzie to powrót do ścigania po kontuzji nadgarstka, której nabawił się w Ruta del Sol.

Volta Ciclista a Catalunya to 7-etapowy wyścig, w którym swój udział zapowiedzieli m.in. Alberto Contador, Alejandro Valverde, czy też Joaquim Rodriguez. Większość etapów ma górzysty charakter, a najcięższy będzie odcinek 5., kończący się podjazdem do pirenejskiego ośrodka narciarskiego  La Molina. Po drodze kolarze pokonają jedyny w tym wyścigu szczyt kategorii HC, Colle de la Creueta, do którego prowadzi 20-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,2%.

informacja prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: