Handzame Classic 2015

Belg Gianni Meersman wygrał 13. edycję Handzame Classic

Zawodnik Etixx-Quick Step na mecie w leżącym we Flandrii Zachodniej Handzame wyprzedził Antoine'a Demoitie'a (Wallonie-Bruxelles) i Tiesja Benoota (Lotto Soudal).

48. przyjechał Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Długi czas po starcie ochotnicy do ucieczki dnia nie potrafili zawiązać akcji, w końcu jednak słońce uśmiechnęło się do czwórki: Alex Kirsch (Cult Energy), Conor Dunne (An Post), Tom Wirtgen (Leopard Development Team) i Dries Hollanders (Metec). Harcownicy zdobyli ponad 6 minut przewagi (70 km).

Końcówka wyścigu odbywała się na 3 rundach o długości 16 km. W pościgu aktywnie uczestniczyli kolarze CCC Sprandi Polkowice, dzięki czemu przy wjeździe na rundy strata zmalała do 3:10. Ostatni z uciekinierów, Alex Kirsch, został wchłonięty niespełna 20 km przed metą.

Kontratakowali zawodnicy Lotto Soudal, ale gdy na czele rozpędzonej grupy znalazła się ekipa Etixx-Quick Step wszystkie harce zostały przystopowane. Pracę kolegów wykończył Meersman, wyprzedzając o dwa włosy Demoitie'a.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki Handzame Classic 2015 (1.1), Bredene - Handzame (198,6 km):

1. Gianno Meersman (Etixx-Quick Step)
2. Antoine Demoitie (Wallonie-Bruxelles)
3. Tiesj Benoot (Lotto Soudal)
4. Andre Looij (Team Roompot Oranje Peloton)
5. Dylan Groenwegen (Team Roompot Oranje Peloton)
6. Klaas Lodewyck (BMC)
7. Joeri Stallaert (Cibel)
8. Jarl Salomein (TopSport Vlaanderen-Baloise)
9. Dries de Bondt (Verandas Willems)
10. Jean-Pierre Drucker (BMC)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: