Paryż - Nicea 2015: etap 2

Andre Greipel (Lotto-Soudal) po skutecznym finiszu z peletonu wygrał drugi odcinek „wyścigu ku słońcu”.

Za mistrzem Niemiec linię mety przecięli mistrz Francji Arnaud Demare (FDJ) i John Degenkolb (Giant-Alpecin).

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) zachował żółtą koszulkę lidera.

Zaraz po starcie do etapu w pojedynkę przed siebie ruszył Arnaud Gerard, z bardzo aktywnej w wyścigu ekipy Bretagne-Seche. Mistrz świata juniorów z Zolder (2002) pierwszą lotną premię (57 km) minął z zapasem 8:25. Po dwie sekundy zafiniszował tam Alexander Kristoff (Katusha), a po jedną John Degenkolb.

W połowie dystansu różnica wynosiła 7:30, natomiast na drugim lotnym finiszu (127 km), gdzie kolejne dwie sekundy odpisał sobie Degenkolb, spadła do jednej minuty.

Po kilku następnych kilometrach akcja została zakończona. W peletonie przez dłuższy czas mocne temu narzucali kolarze Cannondale-Garmin, ale przy braku bocznego wiatru i drodze osłoniętej drzewami, nic konkretnego nie mogło to przynieść.

10 km przed metą wyskoczył Tony Martin (Etixx-Quick Step), do którego dołączyli Lars Boom (Astana) i Geraint Thomas (Sky). Trójka znakomitych czasowców zdobyła kilkadziesiąt metrów, ale ekipy sprinterów zdążyły zorganizować skuteczną pogoń, doprowadzając do masowego finiszu.

Na ostatniej prostej rozprowadzony został Greipel, który po dość długim sprincie obronił się przed mocno naciskającym Demarem i tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w historii startów w Paryż-Nicea.

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki 2. etapu Paryż - Nicea 2015 (WT), Zoo Parc de Beauval - Saint-Amand-Montrond (172 km):
  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           4:30:18
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  4 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
  5 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  6 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  9 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 10 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 11 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 12 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 13 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 14 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
 15 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 17 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 18 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 19 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 20 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 21 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 22 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 23 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 24 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 25 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 26 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 27 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 28 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 29 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 30 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
 31 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 33 Ben Swift (GBr) Team Sky
 34 Richie Porte (Aus) Team Sky
 35 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 36 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 37 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 38 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 39 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 40 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 41 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 42 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 43 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 44 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 45 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 46 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 47 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 49 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 51 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 52 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 54 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 55 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 56 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 57 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
 58 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 59 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 60 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 61 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 62 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 63 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 64 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 65 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 66 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 67 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 68 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 69 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 71 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 72 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 73 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 75 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 76 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 77 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 78 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 79 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 81 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 82 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 83 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 84 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 85 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 86 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 87 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 88 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 89 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 90 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 91 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 92 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 93 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 94 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 95 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 96 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 97 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 98 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 99 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
100 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
101 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
102 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
103 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
104 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
106 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
107 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
108 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
109 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
110 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
111 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
113 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
115 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
116 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
117 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
118 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
119 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
120 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
121 Christian Knees (Ger) Team Sky
122 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
123 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
124 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
125 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
126 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
127 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
128 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
129 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
130 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        00:23
131 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
132 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:24
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
134 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:27
135 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
136 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
137 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
138 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
139 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
140 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
141 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
142 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
143 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
144 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
145 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
146 Luke Rowe (GBr) Team Sky
147 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
148 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    00:33
149 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:42
150 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       00:53
151 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
152 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:12
153 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               01:26
154 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
155 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       02:08
156 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              03:38
157 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            03:39
158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          05:14

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                9:53:16
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:02
  4 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:07
  5 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       00:09
  6 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:10
  7 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
  8 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:13
 10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:14
 12 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 13 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:15
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:16
 15 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
 16 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 17 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  00:17
 18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           00:18
 20 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 21 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 22 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        00:19
 23 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:20
 24 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 25 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 26 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                00:21
 27 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 28 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 29 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 30 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 31 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     00:22
 32 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 33 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 34 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 35 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        00:23
 36 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             00:24
 37 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 38 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:25
 40 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 41 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 42 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       00:26
 43 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 44 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 45 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:27
 46 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:28
 47 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 48 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 49 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 50 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 51 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 52 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:29
 53 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 54 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 55 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 56 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 57 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 58 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 59 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:30
 60 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        00:31
 61 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 62 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 63 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 64 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 65 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:32
 66 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 67 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   00:33
 68 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 70 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 71 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:34
 72 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 73 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 74 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:35
 75 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 76 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 77 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 78 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:36
 79 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 81 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 00:37
 82 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 83 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 84 Ben Swift (GBr) Team Sky
 85 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         00:38
 86 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 87 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 88 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 89 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 90 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:39
 91 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               00:40
 92 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 93 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 94 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 95 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 96 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 97 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:41
 98 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 99 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               00:42
100 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  00:43
101 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
102 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              00:44
103 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
104 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          00:45
105 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
106 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    00:46
107 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
108 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
109 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
110 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:47
111 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
112 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      00:48
113 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        00:49
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          00:50
115 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:53
116 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:55
117 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
118 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
119 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
120 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
121 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:56
122 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
123 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
124 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:59
125 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
126 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            01:00
127 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
128 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           01:04
129 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:06
130 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
131 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    01:08
132 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     01:09
133 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:13
134 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              01:16
135 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        01:20
136 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                          01:22
137 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      01:28
138 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:30
139 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        01:34
140 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             01:39
141 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       01:40
142 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:45
143 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:57
144 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               02:00
145 Christian Knees (Ger) Team Sky                               02:02
146 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
147 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  02:07
148 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    02:09
149 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           02:10
150 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           02:12
151 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:19
152 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     02:40
153 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           02:43
154 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
155 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       02:44
156 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                              04:23
157 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            04:38
158 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          05:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: