Paryż - Nicea 2015: Michał Kwiatkowski zwycięzcą prologu!

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) wykręcił najszybszy czas na trasie prologu otwierającego 73. edycję Paryż-Nicea.

Mistrz Polski w tej konkurencji, na płaskiej trasie z jednym niewielkim podjazdem w podparyskim Maurepas, o zaledwie 0.31 sekundy pokonał aktualnego rekordzistę świata w jeździe godzinnej Australijczyka Rohana Dennisa (BMC Racing). Trzeci Tony Martin (Etixx-Quick Step) stracił 7 sekund.

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zanotował 94. czas, o 36 sekund gorszy od Kwiatkowskiego, który wykręcił średnią 52,4 km/godz.

Rywalizacja toczyła się w równych, słonecznych, warunkach pogodowych.

Jestem bardzo szczęśliwy, znałem czas Tony'ego Martina, a dyrektorzy podawali mi różnice, więc było łatwiej

- powiedział Kwiatkowski na mecie.

To mój pierwszy start w wyścigu, to dopiero prolog, zobaczymy co z tego wyjdzie, przyjechaliśmy tu bardzo mocnym składzie

- odparł 24-latek, przepytywany przez francuską telewizję o plany wygrania całego wyścigu.

fot. @parisnice

Wyniki prologu Paryż - Nicea 2015 (WT), Maurepas - Maurepas (6,7 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  07:40
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  3 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:07
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:10
  5 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
  6 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  7 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
  8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       00:12
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:13
 10 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:14
 11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 12 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               00:15
 13 Richie Porte (Aus) Team Sky
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     00:16
 15 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin
 16 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
 17 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  00:17
 18 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           00:18
 20 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 21 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 22 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        00:19
 23 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:20
 24 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 25 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 26 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                00:21
 27 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 28 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 29 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 30 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     00:22
 31 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 32 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 33 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        00:23
 34 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             00:24
 35 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 36 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 37 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:25
 38 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 39 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 40 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:26
 41 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 42 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 43 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 45 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:27
 46 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 48 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:28
 49 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 50 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 51 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 53 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 54 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 55 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 56 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:29
 57 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 58 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 59 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 60 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 61 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 62 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 63 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 64 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:30
 65 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        00:31
 66 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 67 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 68 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 69 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 70 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:32
 71 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 72 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 73 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 74 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 75 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 76 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 77 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            00:33
 78 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 79 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 80 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 81 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 82 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:34
 83 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 84 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 85 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:35
 86 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 87 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 88 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 89 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 90 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 91 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:36
 92 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 93 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
 94 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 95 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                           00:37
 96 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 98 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 99 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
100 Ben Swift (GBr) Team Sky
101 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            00:38
102 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
103 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
104 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
105 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
106 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         00:39
107 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
108 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
109 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
110 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               00:40
111 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
112 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
113 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
114 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
115 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
116 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         00:41
117 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
118 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
119 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
120 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     00:42
121 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              00:43
122 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
123 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
124 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
125 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
126 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             00:44
127 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
129 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          00:45
130 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
131 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
132 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      00:46
133 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
134 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
135 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
136 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
137 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:47
138 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
139 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
140 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
141 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      00:48
142 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
143 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        00:49
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          00:50
145 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:53
146 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:55
147 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
148 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
149 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
150 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  00:56
151 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    00:57
153 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            00:59
154 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
155 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement              01:00
156 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:01
157 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              01:06
158 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     01:16
159 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        01:20
160 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: