Tour de Langkawi 2015: etap 1

Włoch Andrea Guardini (Astana) otworzył zmagania w ramach 20. edycji Tour de Langkawi i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej malezyjskiej imprezy.

Drugi finiszował Australijczyk Caleb Ewan (Orica-GreenEdge), a trzeci Malezyjczyk Anuar Manan (Terengganu Cycling Team).

Dla Guardiniego to już 15 etapowy triumf w Malezji. Włoski sprinter poprzednio wygrywał tu regularnie od 2011 roku.

Na 31. miejscu, w peletonie, do mety dotarł Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor).

fot. Astana Pro Team

Wyniki 1. etapu Tour de Langkawi 2015 (2.HC), Langkawi - Langkawi (101,1 km):
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      2:19:06
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
  3 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
  4 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
  5 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  6 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
  7 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
  8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
  9 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
 10 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 11 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 12 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia
 13 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 14 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 15 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 16 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 17 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 18 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 19 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 20 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 21 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 22 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 23 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 24 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 25 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro
 26 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 27 Leonardo Duque (Col) Colombia
 28 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 29 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 30 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 31 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 32 Zhikang Gao (Chn) Hengxiang Cycling Team
 33 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 34 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 35 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 36 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 37 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 38 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 39 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 40 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team
 41 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 42 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 43 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team
 44 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 45 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 46 Ian Boswell (USA) Team Sky
 47 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 48 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 49 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 50 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 51 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 52 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 53 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 54 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team
 55 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 56 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 57 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team
 58 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 59 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
 60 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 61 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National Team
 62 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 63 Danny Pate (USA) Team Sky
 64 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 65 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
 66 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli
 67 Edward Diaz (Col) Colombia
 68 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 69 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 70 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 71 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 72 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 73 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 74 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 75 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 76 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 77 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 78 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 79 Daniel Martnez (Col) Colombia
 80 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 81 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 82 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 83 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 84 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
 85 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 86 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 87 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 88 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 89 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 90 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team
 91 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
 92 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 93 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
 94 Je Sung Yeon (Kor) KSPO
 95 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 96 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 97 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 98 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 99 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
100 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
101 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro Cycling Team
102 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
103 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          00:31
104 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
105 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
106 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
107 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                          00:38
108 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
109 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:06
110 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                 01:09
111 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           01:11
112 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
113 Nathan Earle (Aus) Team Sky
114 Xin Yang Liu (Chn) Giant-Champion System Pro
115 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team          01:31
116 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project
117 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Malaysia National Team       01:55
118 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      02:02
119 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                02:07
120 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
121 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           02:23
122 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
123 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                               02:50
124 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                02:54
125 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
126 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              02:54
127 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          04:17
128 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
129 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                     04:55
130 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
131 Ramon Carretero (Pan) Southeast                              05:59

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      2:18:56
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             00:04
  3 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                    00:05
  4 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                    00:06
  5 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Tea     00:07
  6 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling              00:09
  7 Andrea Dal Col (Ita) Southeast                               00:10
  8 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  9 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 10 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 11 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 12 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
 13 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 14 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 15 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia
 16 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 17 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 18 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 19 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 20 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 21 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 22 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 23 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 24 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team
 25 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 26 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 27 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 28 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro
 29 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 30 Leonardo Duque (Col) Colombia
 31 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 32 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 33 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 34 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 35 Zhikang Gao (Chn) Hengxiang Cycling Team
 36 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 37 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 38 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 39 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 40 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 41 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 42 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 43 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 44 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 45 Daud Mohamad Faruq (Mas) Malaysia National Team
 46 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 47 M Sofian Nabil Omar (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 48 Ian Boswell (USA) Team Sky
 49 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 50 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 51 Rusli Amir Mustafa (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 52 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 53 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 54 Rusli Mohamad Fairet (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 55 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 56 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Malaysia National Team
 57 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 58 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team
 59 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 60 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
 61 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 62 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Malaysia National Team
 63 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 64 Danny Pate (USA) Team Sky
 65 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 66 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
 67 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli
 68 Edward Diaz (Col) Colombia
 69 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 70 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 71 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 72 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 73 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 74 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 75 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 76 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 77 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 78 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 79 Daniel Martnez (Col) Colombia
 80 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 81 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 82 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 83 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 84 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
 85 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 86 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 87 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 88 Azman Mohamad Zawawi (Mas) National Sports Council Of Malaysia
 89 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 90 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia National Team
 91 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
 92 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 93 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
 94 Je Sung Yeon (Kor) KSPO
 95 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 96 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 97 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 98 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 99 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
100 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
101 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro Cycling Team
102 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
103 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
104 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
105 Nathan Earle (Aus) Team Sky
106 Xin Yang Liu (Chn) Giant-Champion System Pro
107 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
108 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
109 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          00:41
110 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
111 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
112 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
113 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                          00:48
114 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:16
115 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro                 01:19
116 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           01:21
117 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team          01:41
118 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project
119 Ahmad Kamal Mohamad Ameen (Mas) Malaysia National Team       02:05
120 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      02:12
121 Darwin Pantoja (Col) Colombia                                02:17
122 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling           02:33
123 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
124 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                02:55
125 Jakub Mareczko (Ita) Southeast                               03:00
126 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              03:04
127 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          04:27
128 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
129 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                     05:05
130 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
131 Ramon Carretero (Pan) Southeast                              06:09

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: