Driedaagse van West-Vlaanderen 2015: etap 2

Belg Yves Lampaert (Etixx-Quick Step) wygrał 69. edycję flandryjskiej etapówki. Triumfatorem ostatniego etapu został Danny van Poppel (Trek Factory Racing).

Etapowe podium za plecami młodego Holendra dopełnili Belgowie Kris Boeckmas (Lotto Soudal) i Michael van Staeyen (Cofidis).

23-letni Lampaert, który dopiero od stycznia reprezentuje ekipę Patricka Lefevere'a, zanotował tym samym trzeci triumf w swojej zawodowej karierze.

Na 10. miejscu wyścig ukończył kolega Lampaerta z grupy, Łukasz Wiśniowski.

Wyniki 2. etapu Driedaagse van West-Vlaanderen 2015 (2.1), Nieuwpoort - Ichtegem (184,5 km):
  1 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                 4:21:52
  2 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  3 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
  4 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  5 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  6 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  7 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
  9 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 10 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 11 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 12 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 14 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 15 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 20 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 21 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 22 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 23 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 25 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 26 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 27 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 29 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 30 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 31 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 32 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 33 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 34 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 35 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 36 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 38 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 39 Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post-Chainreaction
 40 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 41 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 43 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 44 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 45 Gaetan Bille (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 47 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 48 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 49 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 50 Xandro Meurisse (Bel) An Post-Chainreaction                  00:15
 51 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:17
 52 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                        01:08
 53 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Edwig Cammaerts (Bel)Veranclassic-Ekoi
 56 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 58 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 59 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 60 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         01:18
 61 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        01:46
 62 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 63 Bjorn Leukemans (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 64 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 65 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 66 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lilli Metropole
 67 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 68 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               01:55
 69 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      02:38
 70 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 71 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       02:43
 72 Stef Van Zummeren ( Bel) Verandas Willems Cycling Team
 73 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycing Team
 74 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:48
 75 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 77 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            02:59
 78 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 79 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      03:08
 80 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                   03:22
 81 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    03:24
 82 Shane Archbold (GBr) Bora-Argon18
 83 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
 84 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 85 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 86 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 87 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 88 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 89 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 90 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 91 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice-Golden Palace
 92 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic-Ekoi
 94 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
 96 Melvin Rulliere (Fra) Veranclassic-Ekoi
 97 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 98 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 99 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
100 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
101 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
102 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
103 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
104 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
105 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
106 Alistair Slater (GBr) An Post-Chainreaction
107 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 VAN COPPERNOLLE Francesco
109 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
110 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
111 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
112 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
113 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
114 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
115 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
116 Daan Myngheer (Bel) Verandas Willems Cycling Team
117 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:00
118 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace          07:35
119 David Boucher (Fra) FDJ.fr
120 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ekoi
121 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
122 Dan Craven (Nam) Team Europcar
123 Conor Dunne (Irl) An Post-Chainreaction
124 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        08:35
125 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
126 André Looij (Ned) Team Roompot
127 Brian Bulgac (Ned) LottoNL-Jumbo
128 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
129 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
130 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
131 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        09:25
132 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar                            11:54

Klasyfikacja końcowa

  1 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                     8:24:37
  2 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:08
  3 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      00:12
  4 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:14
  6 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:16
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:17
  8 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:20
 10 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:21
 11 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 12 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            00:22
 13 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:23
 14 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    00:25
 15 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:26
 16 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:27
 17 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 19 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:28
 20 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 21 Gaetan Bille (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:29
 22 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:31
 23 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:32
 24 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 25 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:33
 26 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 28 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:35
 29 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 30 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr                                  00:36
 31 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         00:38
 32 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    00:40
 33 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 34 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            00:43
 35 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 36 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:44
 37 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                         00:45
 38 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            00:46
 39 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           00:47
 40 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:49
 41 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               00:52
 42 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:54
 43 Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post-Chainreaction
 44 Xandro Meurisse (Bel) An Post-Chainreaction                  00:58
 45 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 46 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         01:04
 47 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              01:12
 48 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         01:14
 49 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              01:28
 50 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     01:44
 51 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                        01:47
 52 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:50
 53 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha                        02:06
 54 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               02:09
 55 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits              02:16
 56 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 57 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         02:17
 58 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                02:24
 59 Edwig Cammaerts (Bel)Veranclassic-Ekoi                       02:25
 60 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:29
 61 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         02:35
 62 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lilli Metropole                  02:38
 63 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 64 Bjorn Leukemans (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    02:40
 65 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        02:49
 66 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             02:56
 67 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      03:07
 68 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       03:11
 69 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            03:12
 70 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycing Team            03:19
 71 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               03:21
 72 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               03:26
 73 Stef Van Zummeren ( Bel) Verandas Willems Cycling Team       03:27
 74 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       03:33
 75 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            03:38
 76 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      03:44
 77 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:48
 78 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        03:49
 79 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           03:50
 80 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              03:51
 81 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       03:52
 82 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               03:55
 83 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:57
 84 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 85 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           04:04
 86 Daan Myngheer (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 87 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling            04:08
 88 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice-Golden Palace
 89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 90 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 91 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              04:10
 92 Melvin Rulliere (Fra) Veranclassic-Ekoi                      04:11
 93 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team                 04:12
 94 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              04:13
 95 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka                                 04:16
 96 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace         04:17
 97 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team           04:18
 98 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                   04:19
 99 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               04:20
100 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
101 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:23
102 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         04:25
103 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               04:31
104 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
105 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         04:33
106 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:37
107 VAN COPPERNOLLE Francesco
108 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         04:52
109 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        05:12
110 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling        05:23
111 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             05:43
112 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic-Ekoi                        06:15
113 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              06:18
114 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   08:09
115 Conor Dunne (Irl) An Post-Chainreaction                      08:20
116 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ekoi                       08:21
117 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace          08:40
118 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  08:42
119 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  09:12
120 Dan Craven (Nam) Team Europcar                               09:27
121 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           09:37
122 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              09:38
123 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
124 Brian Bulgac (Ned) LottoNL-Jumbo                             09:41
125 André Looij (Ned) Team Roompot                               09:49
126 Shane Archbold (GBr) Bora-Argon18                            09:50
127 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace             09:51
128 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        10:27
129 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        11:23
130 Alistair Slater (GBr) An Post-Chainreaction
131 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                11:46
132 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar                            12:27

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: