Europejskie debiuty dla Nairo Quintany i Samuela Sancheza

Nairo Quintana do swojego programu startowego na sezon 2015 włączył również Tour de Romandie (28 kwietnia – 3 maja).

W przyszłym tygodniu 25-letni zawodnik teamu Movistar weźmie udział w Tirreno-Adriatico. Kolumbijczyk w styczniu ścigał się w Tour de San Luis, gdzie był trzeci. Potem doznał kontuzji barku, która wykluczyła go z Vuelta a Andalucia/Ruta del Sol.

W dalszych planach Quintany znajdują się Dwars door Vlaanderen, E3 Prijs Harelbeke, Vuelta al Pais Vasco, który wygrał w 2002 roku, ardeńskie klasyki i Tour de Romandie.

W Strade Bianche swój tegoroczny debiut na europejskich trasach da Samuel Sanchez, który jednak podpisał nową umowę z ekipą BMC Racing. Jak na razie 38-letni Hiszpan wystartował tylko w jednym wyścigu: na początku lutego wystąpił w imprezie swojego byłego kolegi z teamu Cadela Evansa - Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Natomiast w kobiecej wersji szutrowego wyścigu nie ujrzymy Marianne Vos. „Eddy Merckx w spódnicy” w dalszym ciągu nie wyleczyła kontuzji ścięgna Achillesa, z jaką walczyła przez cały zimowy sezon przełajów. Nie wiadomo, czy Vos zdąży wyzdrowieć na Ronde van Vlaanderen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: