"To wszystko wina Kazachów"

Manager Vincenzo Nibalego Alex Carera nie przebiera w słowach komentując zamieszanie wokół licencji zespołu Astana.

Alex Carera, manager zwycięzcy Tour de France 2014 Vincenzo Nibalego, ostro skrytykował zespół Astany, któremu grozi utrata licencji WorldTour, a co za tym idzie - prawa do startu w najważniejszych wyścigach świata.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) skierowała wczoraj do komisji licencyjnej wniosek o ponowne rozpatrzenie aplikacji zespołu Astana do grona ekip WorldTour i odebranie ekipie Aleksandra Winokurowa statusu drużyny pierwszoligowej. Działanie to jest skutkiem niezależnego audytu przeprowadzonego w strukturach grupy przez Instytut Sportu Uniwersytetu w Lozannie oraz materiałami, które do Unii przesłali śledczy z Mantui, zajmujący się aferą dopingową wokół doktora Michele Ferrariego i sporej liczby kolarzy.

Wszystkie kłopoty przychodzą od Kazachów. Dwaj bracia Iglińscy, stażysta i dwóch zawodników kontynentalnego zespołu - wszyscy Kazachowie! Tam leży problem

- powiedział Carera paryskiej L'Equipe.

W ekipie wyniki robi włoska frakcja, która teraz zostanie ukarana za coś, czego nie zrobiła. Tak nie powinno być

- dodał.

Agent Nibalego liczy, że nawet jeśli Astana straci licencję, to organizatorzy Tour de France umożliwią Nibalemu obronę tytułu.

Wszyscy mają cel, Contador jedzie po dubelt, Froome na Tour, a Vincenzo, on nie jest już niczego pewny. Jeśli Astana straci licencję to zawodnicy są wolni, nie wiążą ich kontrakty. Ale gdzie pójdą? Kto nas weźmie w środku sezonu? 99% nie ma innej drogi

- żalił się Carera.

Decyzja w sprawie Astany jest teraz w rękach komisji licencyjnej UCI. Nie jest znana data posiedzenia gremium, nie jest też jasne czy kazachski zespół będzie mógł jeździć w drugiej dywizji w razie utraty statusu ekipy WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: